"הלוטוס הלבן", שחזרה בשנה החולפת לעונה שנייה ופופולרית במיוחד, גרפה שני פרסים בטקס גלובוס הזהב ה-80 שנערך הלילה (בין שלישי לרביעי) במלון "בוורלי הילטון" בלוס אנג'לס. פרט לזכייתה בפרס המיני סדרה הטובה ביותר, השחקנית ג'ניפר קולידג' (שגילמה את דמותה האהובה של טניה מקוויד) הרוויחה את פרס שחקנית המשנה בקטגוריית מיני סדרה - וגם הפעם סחפה את הצופים. שימו לב, הנאום מכיל ספוילרים לעונה השנייה של הסדרה.

גלובוס הזהב 2023: כל הזוכים הגדולים
אחרי הסיום המטורלל: מה ידוע על העונה הבאה של "הלוטוס הלבן"?
"הלוטוס הלבן": סצנת הסקס המסעירה הדהימה את הצופים

"תודה לכם, איגוד העיתונאים הזרים בהוליווד", פתחה קולידג' את נאום הזכייה שלה בפנייה לגוף המקיים את הטקס ובוחר את הזוכים. "זה משמעותי מאוד בשבילי. אני יכולה להניח את הפסלון עכשיו, נכון? אני לא מתאמנת. אני לא יכולה להחזיק אותו למשך זמן רב", התבדחה השחקנית בת ה-61 שעל תפקידה בסדרה גם גרפה פרס אמי מוקדם יותר השנה.

בתוך כך, ג'ניפר המשיכה להודות ליוצרים השונים שנתנו לה הזדמנויות בעולם המשחק בעשורים האחרונים, ובהם המפיקים ריאן מרפי, ריס ווית'רספון ומייקל פטריק קינג. יחד עם זאת, את רוב הנאום היא הקדישה כדי להרעיף שבחים על יוצר "הלוטוס הלבן" מייק וייט, חברה הטוב, והצליחה לרגש אותו עד דמעות.

 

 

"היו לי ציפיות וחלומות כל כך גדולים כאדם צעיר יותר, אבל מה שקרה זה שהם קצת השתבשו בעקבות החיים", שיתפה קולידג'. "חשבתי שאני הולכת להיות נסיכת מונקו למרות שמישהי אחרת עשתה את התפקיד הזה, ואז את מתבגרת וחושבת לעצמך 'מה לעזאזל הולך לקרות?' מייק וייט, אתה נתת לי תקווה. נתת לי התחלה חדשה. שינית את חיי במיליון דרכים שונות. השכנים שלי מדברים איתי, מעולם לא הוזמנתי לשום מסיבה בשכונה שלי, ועכשיו מזמינים אותי". בשלב זה המצלמות תפסו את וייט המחויך בוכה מהתרגשות לצד קולות הקהל המריע.

"אם אתם לא מכירים את מייק", המשיכה ג'ניפר, "זה מה שאתם צריכים לדעת: הוא דואג לעולם, לאנשים, לחברים שלו ששלומם לא טוב. הוא דואג לבעלי חיים. הוא אחד האנשים הגדולים ביותר. אתה גורם לאנשים לרצות לחיות יותר זמן - ואני לא רציתי! מייק, אני אוהבת אותך עד מוות".

ג'ניפר קולידג', גלובוס הזהב 2023 (צילום: Rich Polk/NBC באדיבות yes, יחסי ציבור)
ג'ניפר קולידג', גלובוס הזהב 2023|צילום: Rich Polk/NBC באדיבות yes, יחסי ציבור

סדרת הלהיט מבית HBO שינתה כמעט מקצה לקצה את הקריירה של קולידג' בתחילת שנות ה-60 לחייה, כמי שזכורה בעיקר מהסרט "אמריקן פאי" בתור אמו של סטיפלר. דמותה של ג'ניפר ב"לוטוס הלבן" הייתה היחידה שחזרה מהעונה הראשונה, אולם היא לא שרדה את החופשה השנייה בריזורט היוקרתי בסיציליה וסיימה את חייה במוות כה מיותר.

ג'ניפר קולידג', ג'ון גרייס,
ג'ניפר קולידג', מתוך "הלוטוס הלבן"|צילום: Fabio Lovino/HBO, באדיבות yes ,HOT וסלקום TV, יחסי ציבור

"חשבתי שיכול להיות כיף מאוד להחזיר את טניה כי היא דמות כל כך נהדרת", אמר מייק וייט, "אבל אולי זה המסע שלה, מסע אל המוות. לא רציתי להרוג את טניה, אני אוהב אותה כדמות וכמובן שאוהב את ג'ניפר, אבל בגלל שצילמנו באיטליה, הרגיש לי שאנחנו יכולים להמציא מסקנה אופראית משלנו לסיפור של טניה. היא כזו דיווה - ארכיטיפ גדול מהחיים".

הטקס הערוך והמתורגם יעלה היום (רביעי) ל-yes VOD ו-STINGTV, וישודר בשעה 21:35 ב-yes TV DRAMA