פאולה וליאון רוזנברג הגישו הבוקר (ראשון) את תכניתם בקשת 12 כשהם לא מאופרים כדי לעורר מודעות לנזקים שתעשיית היופי והעיסוק המוגזם בחיצוניות גורמים לאנשים רבים. פאולה, שמזוהה עם המאבק למען דימוי גוף חיובי ועוסקת רבות בהשלכות הנפשיות של העיסוק התקשורתי ביופי, העלתה לפני השידור פוסט לאינסטגרם שבו הסבירה למה החליטו בני הזוג לעשות "יום ללא איפור" באולפן.

"כי אנחנו מתבאסים מהמצב שנוצר, כי העיניים שלנו כבר לא מסוגלות לראות אנשים בצורתם הטבעית בתקשורת", כתבה רוזנברג, "זה אחלה וזה אפילו כיף להתאפר ולהתארגן לקראת מפגש עם אנשים. ברור. כולנו נוהגים כך. הבעיה שנוצרה לדעתי בשנים האחרונות היא שאיבדנו את המידתיות, יצאנו לגמרי מפרופורציות. המראה - של נשים בעיקר - הופך להיות יותר ויותר עשוי וזה משפיע על הבריאות הנפשית שלנו".

"כן, כן, ככה אנחנו נראים", פתחה פאולה את השידור כשהועבר אליה מאולפן החדשות. "אין שום דבר שמסתיר את הכהויות מתחת לעיניים, אין שום דבר שמדגיש את השפתיים". אלמז מנגיסטו, שהגישה את החדשות לפני השידור, שאלה את פאולה וליאון למה בחרו להגיש ללא איפור. "זה לא שאנחנו אומרים 'וואי, להתאפר זה לא טוב'. זה אחלה, ואת נראית מהמם עם איפור, אלמז. אנחנו פשוט מרגישים בשנים האחרונות, בעיקר כהורים לנערות, שזה הפך להיות טו מאץ'. במקום שנקשט את עצמנו כשאנחנו יוצאים לאירוע, הביטחון העצמי של אנשים נהיה תלוי בדבר הזה, באיך אני נראית, בכמה מייקאפ שמתי, באיך השיער שלי מסתדר".

ליאון הסביר לצופים: "בדרך כלל, לכל מי שנכנס לאולפן טלוויזיה יש מייקאפ, או מייקאפ משולב פודרה כדי להסתיר פגמים ולמנוע ברק", פאולה הוסיפה: "אנחנו רוצים לא להיות תלויים בזה, אנחנו רוצים לא להתבייש במי שאנחנו לפני שמייפים אותנו". וליאון הודה: "יותר מ-20 שנה אני עושה טלוויזיה וזו פעם ראשונה שאני נכנס לאולפן בלי איפור".