מאז עלייתה בשנת 2003, "NCIS" נחשבת לאחת מדרמות המשטרה האהובות ביותר בטלוויזיה האמריקאית, כזו שגם הולידה מספר רב של סדרות ספין-אוף (בדומה למקבילתה "CSI"). הסדרה, שמספרת על צוות של סוכני ממשלה משירות החקירות הפליליות של חיל הים האמריקאי וחיל הנחתים של ארצות הברית, חזרה לפני מספר שבועות לעונה ה-19 שלה (שמשודרת גם ב-yes) - ובפרק ששודר השבוע אילצה את המעריצים הוותיקים להיפרד לשלום מאחת הדמויות הכי אהובות בה.

הפרק של "NCIS" ששודר השבוע התגלה כפרק האחרון בהשתתפותו של סוכן מיוחד לירוי ג'תרו גיבס (מארק הארמון), מנהיג הצוות שבמוקד הסדרה ומי שליווה אותה מאז יומה הראשון על המסך. הארמון בן ה-70, שנחשב על ידי רבים ככוכב הראשי של "NCIS", היה אמור מלכתחילה להופיע העונה במספר פרקים קטן יותר - אך רק ברגע האמת למעריצים נודע שהוא עומד לעזוב אחת ולתמיד. 

מארק הארמון,
"ממשיך להוות חלק משמעותי בסדרה". מארק הארמון ב"NCIS"|צילום: CBS באדיבות yes, יחסי ציבור

בפרק, ששמו "Great Wide Open", גיבס והסוכן טימותי מקגי (שון מאריי) חקרו פרשת רצח באלסקה, שעירבה רוצח שכיר וחברה מקומית. לאחר מכן, גיבס הודיע לשותפו ולמנהל ה-NCIS, ליאון ואנס (רוקי קארול), שהוא מתכוון להישאר באלסקה לצמיתות. "אני לא חוזר, טים", הבהיר למקגי, "אני לא אשוב הביתה". כשנשאל על ידי מה עומד מאחורי ההחלטה שלו, גיבס השיב: "אני לא יודע. אבל יש לי תחושה שאמצא את הסיבה". החלטתו של גיבס לעזוב את הארגון התקבלה עוד בעונה ה-18 - וחלק מהצופים כבר העריכו שפניו של הארמון (שמשמש בסדרה גם כמפיק) החוצה לאחר שהשחקן גארי קול ("VEEP") לוהק לסדרה. 

אחרי שידור הפרק, המפיק סטיב בינדר מסר למגזין דדליין הצהרה בשם ההפקה כולה. "בתור מפיק בפועל וחבר קרוב, מארק ממשיך להוות חלק משמעותי בסדרה", הבהיר, "העקרון המנחה שלנו היה להישאר נאמנים לדמויות שלנו, ושהאמת תמיד תוביל את הסיפורים שאנחנו מספרים, ואת הכיוונים אליהם הדמויות הולכות. לגבי העתיד של גיבס, כמו שמעריצים ותיקים של התוכנית כבר שמו לב - אף פעם לא כדאי לשכוח ממנו".