עם כל החדשות מסביב יכול מאוד להיות ששכחתם, אבל אנחנו כאן להזכיר: השבוע מציינים בעולם 15 שנה לעלייתה של "המשרד", קומדיית הקאלט המצליחה של רשת NBC שהתבססה על סדרה בריטית בעלת אותו שם. את מקומו של ריקי ג'רווייס בגרסה הבריטית תפס סטיב קארל בתור הבוס מייקל סקוט, בתפקיד שהזניק את הקריירה ההוליוודית שלו לאחר שנים של דשדוש והפך אותו לכוכב מן המניין.

קארל, כזכור, עזב את הסדרה בתום העונה השביעית, מה שהתחיל את ההדרדרות במצבה של הסדרה בטבלאות הרייטינג, הדרדרות שכעבור שתי עונות אף הסתיימה בביטול הסדרה. בזמנו, הסברה הייתה שקארל עזב את הסדרה מתוך רצון ללכת בדרכו של ג'ורג' קלוני, ולהפוך מכוכב טלוויזיה לשחקן קולנוע מצליח. כעת, ספר חדש שפורסם מציג סיפור אחר לגמרי. 

בספר, שנקרא "המשרד: הסיפור שלא סופר על הסיטקום הכי גדול של שנות ה-2000", טוען המחבר אנדי גרין כי קארל היה דווקא מעוניין להמשיך את החוזה שלו, שאכן נגמר בסוף העונה השביעית, לפחות לעוד עונה אחת נוספת. אז מה הסתבך? הכל התחיל בראיון שהעניק קארל לרשת ה-BBC בשנת 2010 בה ציין כי העונה השביעית תהיה "ככל הנראה העונה האחרונה" שלו. רק שקארל סיפר בהמשך כי לא תכנן לומר זאת בקול רם, ואפילו לא ביצע את ההחלטה הזו עם עצמו באותו שלב, כך שמדובר היה בפליטת פה שהוא כלל לא התכוון אליה. 

תוך זמן קצר התבטאותו של קארל גררה לא מעט יחס תקשורתי, אך השחקן שם לב כי איש לא פונה אליו בעקבותיה. לפי מה שקארל סיפר באותם ימים, אף גורם בהפקת הסדרה או ברשת NBC לא יצר איתו קשר וניסה לשכנע אותו לוותר על העזיבה. עורך הסאונד של הסדרה, בריאן וויטל, ששוחח עם קארל על העניין הזה בזמנו, מספר בספר כי הדבר גרם להחלטתו של קארל לעזוב להיות קלה במיוחד, מאחר ואף אחד לא יצא מגדרו ועשה מאמצים כדי לגרום לו להישאר.

גם מעצבת השיער בסדרה, קים פרי, טוענת את אותו הדבר: "הוא לא רצה לעזוב את הסדרה. הוא אמר לרשת השידור שהוא מעוניין לחתום לעוד כמה שנים. הוא היה מוכן לזה וגם הסוכן שלו רצה בזה, אבל מסיבה כלשהי הם לא יצרו איתו קשר. אני לא יודעת אם זו הייתה טקטיקה של משא ומתן או לא, אבל הוא תיכנן להישאר בסדרה. הוא אמר את זה למנהל שלו, והמנהל יצר איתם קשר ואמר שסטיב רוצה לחתום חוזה נוסף לעוד שנתיים. הם היו צריכים להגיש לו הצעה אבל אז הדדליין חלף. אז הסוכן שלו אמר 'ובכן, אני מניח שהם לא רוצים לחדש לך את החוזה מסיבה מסוימת', שזה היה טירוף מבחינתי, ואני חושבת שגם מבחינתו". 

פרי ממשיכה וטוענת: "הוא אמר לי שהוא לא רצה לעזוב ולא הבין מה קרה. הרבה אנשים חושבים שהוא רצה לעזוב מיוזמתו אבל זה פשוט לא נכון. אני אומרת לכם, הייתי שם. הוא רצה לעשות עוד עונה ו-NBC, מסיבה כלשהי, לא חתמו איתו על חוזה. זה היה פשוט דבילי וזה מוטט את כולנו כי הוא היה הלב של הסדרה".

הספר אף מציין כי המו"מ על החוזה של קארל נערך בתקופה שבה התחלפה ההנהגה ברשת NBC, כאשר הבוס החדש בוב גרינבלט לא נמנה בין מעריצי "המשרד", ולקח אותה כנראה כמובן מאליו: "אם לא מכבדים אותך ולא טורחים אפילו להציע לך חוזה או לדון איתך בחוזה עתידי, ברור שאתה ממשיך הלאה", סיפר אחד ממפיקי הסדרה בנוגע לקארל. גרינבלט עצמו מסר בתגובה כי "אני חושב שסטיב כבר היה בתהליכי עזיבה של הסדרה כשהגעתי. לא יכולתי לעשות שום דבר משום שזה קרה לפני שבאתי".