הסדרה הספרדית "בית הנייר" עלתה ב-2017 וכבשה את העולם בסערה, כשלא יכולנו להפסיק למלמל את "בלה צ'או". מאז שודרו עוד 4 וחצי ועונות, ורגע לפני עליית החצי השני של העונה ה-5 והאחרונה בהחלט, כוכבי הסדרה נפגשו היום (שלישי) לריאיון פרידה. "יום הצילום האחרון היה מיוחד", מספר אלברו מורטה שמשחק את הפרופסור. "הסצנה האחרונה הייתה עם אותם שחקנים שהתחילו איתי את הסדרה, זה היה מאוד אמוציונלי עבורי. הייתה לי זכות גדולה להיות חלק מהפרויקט הזה". אך לצד הזכות הגדולה גם הוא יודע - "אני חושב שנכון לעצור את הסדרה עכשיו, הדמויות הגיעו לשיא שלהן אז אני חושב שההחלטה הזו נכונה לגמרי".

 "הכימיה בקאסט הזה מיוחדת, אנחנו הפכנו לחבורה של ממש, לצוות, רואים את זה על המסך", סיפרו השחקנים על החיבור ביניהם, "זה משהו שנבנה עם הזמן, היה לנו כיף יחד". החיבור ביניהם הוא כנראה מה שיצר את ההצלחה הפנומנלית של הסדרה, שהייתה לסדרה הלא-דוברת-אנגלית הנצפית ביותר בנטפליקס, עד ש"משחק הדיונון" עקפה אותה. "זה באמת תחושה של ורטיגו", אמר הבמאי אלכס פינה. "כשצפיתי בסדרה הבנתי שהרעש העולמי הזה היה אחד הרגעים המרגשים במסע הזה".

אז איך תיגמר הסדרה? פינה לא הסכים לגלות, אך הבטיח שיש למה לחכות: "המעריצים מרגישים שהסדרה הזו שייכת להם, הם רוצים לדעת מה יקרה. הקהל היה מעורב בסדרה הזאת במהלך השנים, אין לי ספק שסיום הסדרה הוא אתגר. אנחנו רוצים לסגור את הסיפור בצורה הטובה ביותר, ולא נגלה לכם איך. זה סיפור גדול עם סוף גדול". ורודריגו דה לה סרנה שמגלם את פלרמו מוסיף: "העונה הזאת לא נותנת לך לנשום לרגע... היא עונה עם המון רגשות, אני חושב שזה החידוש שמאפיין את העונה הזאת".

ריאיון עם כוכבי בית הנייר (צילום: N12)
מתוך הריאיון עם כוכבי הסדרה|צילום: N12

לפני כחודשיים התראיינו שחקני הסדרה למהדורה המרכזית וסיפרו על הביקור בישראל והאהבה שקיבלו מהקהל הישראלי. הריאיון לכלי תקשורת ישראלי והביקורת החיובית של השחקנים על הביקור במדינה, גרר מתקפה של פעילים פרו-פלסטינים נגד השחקנים ברשתות החברתיות שקראו להחרימם.

המתקפה כנראה לא השפיע על השחקנים - במהלך הריאיון סיפר דארקו פריץ' המשחק את הלסינקי כי ביקר בעבר בישראל והוא מתכנן לעשות זאת שנית: "זו הייתה חוויה יוצאת דופן, אני מקווה לחזור שוב. אני יודע שיש הרבה מאוד מעריצים שהם אנשים מקסימים. תמיד כשמישהו נוסע לישראל מדברים על הבדיקות של המשטרה, אבל כשאני הגעתי - אפילו השוטרים רצו להצטלם איתי".

חמשת הפרקים בעונה החדשה והאחרונה של "בית הנייר" יעלו ב-3.12.2021 בנטפליקס.