לפני כשבועיים עלתה לשידור ביס "המניע", סדרה תיעודית ב-4 פרקים שיצרו טלי שמש ואסף סודרי, שחזרה אל סיפור רצח המשפחה בעין כרם שהסעירה את המדינה בשנת 1986. בני המשפחה - זוג ההורים ושתי בנותיהם - נהרגו בירייה על ידי הבן הצעיר של המשפחה, שהיה באותה עת בן 14 בלבד.

הנער הצעיר הודה במעשים במהלך חקירתו, וטען כי ההריגות נכפו עליו על ידי קול או דמות ערטילאית ששמע במחשבותיו. זהותו נאסרה לפרסום מפאת גילו, ובמהלך המשפט הוחלט שלא לדון במעשיו כמעשי רצח אלא כהריגות בלבד, מה שאפשר לנער גם לרשת את כספי המשפחה ואת רכושה. הוא ריצה עונש של שש שנים (מתוך תשע) ואחריו יצא לחופשי.

זהותו של הנער נותרה עלומה גם בשנות התבגרותו, ועל פי המדווח בסדרה הוא בגר, נישא והביא ילדים לעולם. עורך דינו באותה העת, יוסי ארנון, שהתראיין לסדרה בניסיון לספק נימוק למעשיו של הנער, טוען כי הוא ורעייתו של הנער הם היחידים שמודעים לזהותו האמיתית ולמעשיו.

אולם מאז שידורה של "המניע" ב-yes דוקו, נרשמה תנועה ערה של ניסיונות לזהות את הנער, בעיקר בקרב גולשים ברשתות החברתיות, שפרסמו פרטים מעודכנים אודותיו כולל תמונתו. בתכנית "הצינור" של רשת 13 איתרו את הנער (כיום, גבר בן 47), וניסו בשבוע שעבר לערוך עמו עימות מצולם במקום עבודתו.

אותו מקום עבודה בחר לאחרונה לסיים את קשריו עם הנער והודיע על כך שאופן סיום הכהונה של העובד נעשה "בהסכמה".

תגובת החברה: "החברה החליטה לסיים את עבודתו של העובד בהסכמה מלאה".

סייעה בהכנת הכתבה: ליאור שלו.