בשבוע האחרון, כמו בהרבה שבועות אחרים, שוב כולם מדברים על סדרה אחת בנטפליקס, כזו שעוסקת בעולם הפשע ודוברת ספרדית: "התמימים", מותחן חדש המבוסס על ספרו של הרלן קובן בעל אותו השם. פחות משבוע אחרי עלייתה, "התמימים" כבר התמקמה בראש טבלת הסדרות המבוקשות של ענקית הסטרימינג, והיא מוכיחה שיצירותיו של קובן מתאימות כמו כפפה ליד של מנויי נטפליקס הרעבים. וכפי שצופי טלוויזיה בקיאים כבר יודעים, לא מדובר בתגלית חדשה.

בדיוק כמו ריאן מרפי (שהביא לעולם את "הפוליטיקאי" ו"ראצ'ד") או שונדה ריימס (האישה מאחורי "ברידג'רטון"), גם הרלן קובן עזר לנטפליקס לבסס את מעמדה כמעצמה, ובשנת 2018 שני הצדדים חתמו על חוזה בשווי מיליוני דולרים. במסגרת ההסכם, קובן - שעוד קודם לכן יצר עבור החברה את "אדם זר" - יעבד 14 מספריו למסך הקטן, בין אם כסרטים או כסדרות, ויעניק לצופים שורה של פרויקטים ממכרים. אז נכון, לספריו של קובן יש נטייה לחזור על עצמם, אבל עם ההצלחה אי אפשר להתווכח: ארבע הסדרות שהעלה עד כה (חלקן דוברות אנגלית, חלקן לא) הפכו ללהיטים, ועם שלל סדרות שכבר נמצאות בדרך - זה הזמן לעשות סדר בהיצע הטלוויזיוני ההולך וגדל של אחד הסופרים הפופולריים בעולם.

התמימים (The Innocent)

במשפט אחד: תעלומה רגילה, אבל בספרדית
מבוסס על: הספר "התמימים" (2005)
הסיפור: לפני תשע שנים, מתיאו מצא את עצמו במרכזה של קטטה - כזו שהובילה להריגתו בשגגה של אדם. הוא משתחרר מהכלא, מתחתן, ומנסה לבסס שגרת חיים חדשה, רק שאז מגיעה שיחת טלפון מפתיעה, כזו שמציפה מחדש את שדי העבר ומאיימת לפרק את המעט שהצליח לבנות. במקביל אליו, הסדרה עוקבת גם אחרי לורנה, חוקרת משטרה שמנסה לפענח פרשת רצח-התאבדות של נזירה קתולית.
מי בפנים? למרות שמדובר בסדרת פשע ספרדית, בנטפליקס לא הצליחו להביא לכאן מישהו משחקני "בית הנייר" - אבל עדיין אפשר למצוא בקאסט כמה שמות שהקהל המקומי יכיר, כמו מריו קאסאס ("המפתח", "33 כנגד כל הסיכויים"), אלכסנדרה חימנז ואאורה גארידו.

ביער (The Woods)

במשפט אחד: תעלומה רגילה, אבל בפולנית
מבוסס על: הספר "היער" (2007)
הסיפור: סיפורו של התובע פאבל קופינסקי מדלג בין העבר להווה. בספטמבר 2019, הוא נקרא לזהות את הגופה של קורבן רצח, שנמצא כשהוא מכוסה בגזרי עיתון. הסיפור הזה זורק אותו אחורה לאוגוסט 1994, כאשר שהה במחנה קיץ לצד אחותו, שנכנסה לעומקי היער עם שלושה נערים אחרים. למחרת בבוקר נמצאו גופותיהם של שניים מאותם נערים, אך אחותו של פאבל ונער נוסף לא נמצאו מעולם. בהווה, כשפאבל מגיע לזירה, הוא משוכנע שקורבן הרצח הוא אותו נער נעדר, מה שמגדיל את סימני השאלה סביב היעלמותה של אחותו.
מי בפנים? אם ב"התמימים" עוד אפשר היה למצוא איזה פרצוף שמוכר לישראלים חובבי התרבות הספרדית, כאן כבר מדובר בשמות שרלוונטיים רק לקהל הפולני.

אדם זר (The Stranger)

במשפט אחד: תעלומה רגילה, אבל במבטא בריטי
מבוסס על: הספר "אדם זר" (2015)
הסיפור: אדם פרייס הוא איש המשפחה המושלם שמוכר לכם מכל יצירה של קובן - אישה אוהבת, שני בנים, בית מרווח וקהילה אוהבת ומגובשת. כשהוא נתקל בצעירה מסתורית עם כובע בייסבול, אדם שומע ממנה סוד שמטלטל את כל מה שחשב שהוא יודע, ומעמיד בסכנה את העוגן המשמעותי של חייו: האמון שלו בזוגתו. אשתו של אדם נעלמת, המשפחה כולה עוברת משבר חסר תקדים, והצעירה עם כובע הבייסבול ממשיכה להיתקל בעוד כמה מתושבי העיירה, ולהרוס גם להם את החיים.
מי בפנים? את אדם פרייס מגלם ריצ'רד ארמיטאג' ("ההוביט", "תחנת ברלין"), בעוד האנה ג'ון-קאמן ("אנטמן והצרעה", "מראה שחורה" ו"משחקי הכס") נכנסת לנעליה וכובעה של הזרה המסתורית. עוד בקאסט: שיבון פינרן ("אחוזת דאונטון"), ג'ניפר סונדרס ("פשוט נהדרת") שון דולי ("החטא") וסטיבן ריאה ("משחק הדמעות").

מוגנים (Safe)

במשפט אחד: תעלומה רגילה, אבל עם דקסטר
מבוסס על: תסריט מקורי
הסיפור: הסדרה הראשונה של קובן ונטפליקס (הפקה משותפת של צרפת, אנגליה וארה"ב) היא גם היחידה שלא מבוססת על אחד מספריו. שנה לאחר מות אשתו, טום דלייני מצליח לשקם את חייו, ומגדל לבדו את שתי בנותיו הנערות. בתו הבכורה, ג'ני, מסרבת לסלוח לו על כך שלא היה איתה ברגעיה האחרונים של האם, ומחליטה להתרחק ממנו. כשהיא והחבר שלה יוצאים למסיבה ממנה הם לא חוזרים, טום מגלה שגם חבריו הקרובים ביותר שיקרו לו כל הזמן הזה.
מי בפנים? גולת הכותרת של הסדרה היא כמובן מייקל סי הול, כוכב "עמוק באדמה" ו"דקסטר" שמתכתב שוב עם המוות, רק הפעם במבטא בריטי. לצדו, אפשר למצוא את מארק וורן ("דוקטור הו"), אמנדה אבינגטון ("שרלוק"), האנה ארטרטון ("החמישייה", גם היא סדרה של קובן, אבל לא בנטפליקס) ואיזבל אלן הצעירה, שחובבי מחזות הזמר אולי יזהו מהגרסה הקולנועית ל"עלובי החיים".