בשעה טובה ואיחור קל, התעלומה הגדולה מהשבוע הקודם של "הכוכב הבא" - זהותה של מיכל, האקסית של אליאב זוהר - נפתרה. עכשיו אפשר לסכם שבוע נוסף בשקט.

נמשיך מהנקודה שבה עצרנו: תחילת פרק האודישנים של יום שני, שנפתח עם איקה גלזנר. ההורים של איקה בת ה-17 וחצי אולי לא נראים סטלנים, אבל כל הילדים שלהם נקראים על שמות מקומות מהטיול במזרח. דווקא בגלל השם שלי אני מרגישה זכות לרדת על כאלה, אך בינתיים אחוס עליה. איקה לא רק נראית בוגרת, כפי שמעירים יחד נינט ורן, היא גם נשמעת ככה - ועדיין מצליחה לשמור על רכות ותום של נעורים בשירה שלה. היא מעיפה את המסך עם כחולים מכל השולחן ו-93 אחוזים. נדמה שיהיו לי מספיק הזדמנויות לבדיחות על השם שלה.

עוד כישרונות בולטים שנחשפו באותו ערב: משה פרץ - סליחה, אליאור זנדני - ששר את "מכל הכוכבים בלילה" ולמרות הדיוק והקול היפה הרגיש מעט חסר ייחוד, אבל אולי הביצוע הבא יפתיע; סוזן בכר, שהציגה שליטה קולית ברמה גבוהה ואיכויות מוזיקליות של דיווה כששרה אדל והרימה את המסך עם 95 אחוזים; ונופיה ידידיה בת ה-22, שהגיעה לאודישן מוקפת בחבורת הבחורים שאיתם היא ממלצרת, מג'מג'מת ועם אחד מהם אף מתנשקת לעיתים ("הייתה בוסה בשטיפה"). בדרך כלל נופיה עושה היפ-הופ, אבל הפעם היא שרה את "גיבור" של נינט, והאודישן שלה הוא מהסוג שמהרגע שבו הוא מתחילים עוברת בכל הגוף צמרמורת. היא עלתה בגדול לשלב הבא והשאירה טעם של עוד. 

הפרק של רביעי כבר יוצא לדרך עם שילה אטיאס, שמגיע לבד אבל עם סיפור מרגש, פאות, כיפה, ציציות, וקלישאה על זה שהמוזיקה מחברת. הוא חולץ את הנעליים ומתחיל לשיר את "רק להאמין" של עידן רייכל. מהרגע שבו שילה פותח את הפה ברור שיש לו קול קסום, משהו בין הראל סקעת לאביתר בנאי, ואכן עם אותה איכות מחברת שמסדרת לו 87 אחוזים. איזה כיף שיש קלישאות בחיים. הבאה בתור היא זוהר יעקובי בת ה-17, ששרה את "Stop This Flame" של סלסט ותופסת אותי לא מוכנה, כמו גם את השופטים. עד כדי כך שאמדורסקי והמשקפיים ושירי והכובע רוקדים זה עם זו. היא עוברת עם כחולים מכולם ו-90 אחוזים בסך הכל.

לניב דמירל כבר הצליח עם להיט אחד ברדיו שנקרא "בשעות הקטנות", ובאודישן הוא שר שיר אחר שלו, בשם "לא לך". היות והוא עבר בלי להתבלבל, אציין שאני נרתעת מעט מההתלהבות האוטומטית מכל זמר יוצר שמגיע לתוכנית. השיר של ניב לא רע בכלל ונשמע כמו אחלה חומר לפלייליסט - ועדיין, בהשוואה ליוצר המקורי היחיד ששמענו העונה, שהביא משהו מיוחד שלא שמענו, לא נפלתי. ובכל זאת: השימוש בתוכנית כמקפצה ראוי בהחלט. ייתכן שהשיר הזה נשמע דומה לאחרים שיצאו לרדיו באותה עת והוא התפספס, וזו בהחלט פלטפורמה נהדרת להשמיע אותו בה. 

ממשיכים עם מיכל בן דוד בת ה-18 ששרה את "Umbrella" של ריהאנה, ולמרות שנראה שיש לה את כל החבילה, היא לא מדויקת בלשון המעטה ולא עוברת. ינון ועמית, והעובר והגלגל השלישי שלא אומרת כלום לכל אורך הריאיון, שרים באודישן את שיר החופה שלהם "שני ילדים בעולם" של נתן גושן. הם מרימים את המסך עם 82 אחוזים וצדיק אחד בסדום שהצביע אדום, והוא רן דנקר. אין מה לעשות, צמדים זה פשוט לא.

ים גרוניך, הבת של, היא האודישן האחרון של הפרק. בחודש אפריל אביה שלמה גרוניך זרק הערה מבישה במהלך הופעה, ולאחר מכן נמסר מטעם משפחתו שהוא מתמודד עם דמנציה. אז נכון, במקרים כאלה יש מקום לסליחה, אבל אני לא חושבת שצריך לתת לה כל כך הרבה מקום. בטח לא בתוכנית ריאליטי, בטח לא על חשבונה של בתו, ובטח לא כשמקפידים לחזור שוב ושוב על כך שלא בצדק היא נענשת על חטאיו. כל המפגן הזה - שהתרחש לפני, תוך כדי ואחרי האודישן - גרם לי לזוע באי נוחות בספה. ומה יצא בסוף? גם בתוכנית וגם כאן עיקר ההתעסקות הייתה בו ולא בה. 

באשר לים, שהגיעה להיבחן על כישרונה, יש מצב שאבא שלה לא קשור לזה שהקהל לא הצביע לה. "Lately" של סטיבי וונדר הוא אחד השירים היפים והמרגשים שנכתבו אי פעם, אבל הוא לא בהכרח מהמוכרים ביותר של וונדר בכלל, ועבור הקהל שבאולפן בפרט. ובכלל, אין לערער על המוזיקליות והייחודיות של ים, אבל משהו בביצוע היה לא הכי נגיש. אני בכל מקרה שמחה בשבילה שאסי ורותם לחצו סייב (ראשון לעונה), ומקווה לראות אותה מצליחה בהמשך, בלי להזכיר את אבא שלה וכן עם אהדת הקהל.

כוכביות לסיום:

* רותם עושה את הרותם ומדברת על כסף בלי בושה: מסבירה לאליאור איך עובד הקונספט של הורה אמרגן וכמה אחוזים מומלץ לקחת ממנו, ועושה שיימינג לאסי שביקש מרן להופיע ביומולדת של אלברט בהנחה.

* בהפקה נשמעו לבקשתי ורן זוכה לזובור. הוא שר את "יקירתי" את אמדורסקי שמלווה אותו בפסנתר. חשבתי שיש לי דז'ה וו, וצדקתי. מישהו שם בתוכנית חוגג חזק על איחוד "השיר שלנו", ואני לא יכולה לחכות לרפרנסים נוספים.

* נינה, מה מטריד אותך יפה שלי?!

* הרגע המושלם שבו רן אומר שהקליפ של "גיבור" צולם בשדה, ונינט מודה לו בליטוף זרוע: "לפחות מישהו שומע את המוזיקה שלי פה".

* תודה על הבדיחה על שירי שלא שמה 30 שקל עבור רכישת מתנה לרן, ותודה על התגובות הזועמות של שירי על ההטרלות של אסי ורותם נגדה.