הכירו את גל יעקובי (צילום: מתוך
צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2018", שידורי קשת

כוח נשי לאירוויזיון

בזמן שג'קי מוכיח שהוא יודע לרקוד אבל לא לזייף, חוסה מגרד 50 אחוז בקושי וגל מוכיח שהתעוזה לא משתלמת, אדווה ורינת חוזרות מהספסלים וגורמות גם לנו לצעוק בהתלהבות - Time's Up! פרק 22

תובל קליין | tvbee | פורסם 10:51 09.01.18 

שנה גודל אות

 ג'קי VS חוסה שטיינברג

הראש בראש הזה הוא קרב ענקים: ג'קי וחוסה הם שני פייבוריטים, ואכן כבר בדקות הראשונות של הראיון עם ג'קי, רותם הכריזה שהיא שרופה עליו. בהופעתו עם השיר "That's What I Like" של ברונו מארס, הוא עלה לבמה עם חולצת אינסטגרם שכאילו יצאה מהארון של סטטיק, והוכיח שהוא לא רק יודע איך להתלבש, אלא גם לרקוד.

ג'קי יכול לעלות לשיר "יונתן הקטן" ולהרשים אותי, אך לשופטים הייתה ביקורת מקצועית: זיופים וסולם נמוך מדי, ולכן למרות ההתמוגגות הכללית שלהם ממנו (גם בעת הביצוע המקרטע, ניתן היה לראות אותם מחייכים ומהנהנים) - הוא קיבל 3 אדומים. להזכירכם, שיר אתמול הפסיד בגלל צינון. בשלב הזה בתחרות כבר לא עושים הנחות לאף אחד. הרף שהשאיר ג'קי לחוסה היה 53%, אחוזים שחוסה והגיטרה האקוסטית יכולים לטאטא איתם את הרצפה. לעזאזל, ג'קי, הייתה לך משימה אחת.

חוסה שוב נתן תירוץ לאסי לדגמן את הספרדית הקולחת שלו, וכנראה עזר לו עם הפרויקט של ללמוד להעליב את רותם ב-50 שפות. חוסה עלה עם "El Perdon" של ניקי ג'אם. עוד שיר בספרדית, כמה מפתיע! מה שהיה באמת מפתיע הוא שחוסה קיבל 3 כחולים מהשופטים, הצליח בקושי לגרד את ה53% וניצח את ג'קי. למה כאלה אחוזים עלובים? קרב הענקים נראה יותר כמו ויכוח על טמפרטורת המזגן במשרד. אמדורסקי והראל גם הם התאכזבו מהתוצאה, ומה שעוד לא ברור לי: אנחנו באמת רוצים לשלוח לאירוויזיון מישהו שעושה קאברים לשירים בספרדית? חשבתי שאנחנו רוצים לשלוח ייצוג ישראלי אותנטי השנה.

האווי בקאי VS גל יעקבי

הדו-קרב של האווי וגל היה קצר ולעניין - האווי ביצע את "Take Me to Church" מול גל יעקבי, שהחליט באומץ לבצע מול הראל סקעת את שירו "משהו ממני". התעוזה לא השתלמה: גל קיבל 5 אדומים, והפסיד להאווי. אולי בשלב הבא ההופעה של האווי גם תזכה אותו בזמן מסך.

לבסוף, עד כה פוזרו הרבה הבטחות לגבי שני המודחים שיצטרפו לנבחרת - עכשיו הגיע המאני טיים! רגע, לא, קודם נספר בדיחות על קבוצת הווטסאפ של השופטים, זה לא שעומדים כאן 10 אנשים ומחכים שחלומותיהם יתנפצו. ופנייה אישית לנינט: אסי היה רציני. הוא לא ייתן לך לעזוב את הקבוצה. תחליפי מספר!

קרן אמנם משכה את ההכרזה כמה שיכלה, אבל היה די ברור שרינת בר תמשיך איתנו לשלב הבא. היא זמרת מקצועית שמתאימה לאירוויזיון כמו נצנצים לשמלה. ההטעיה של קרן לגבי המודח השני, מישהו שבחירת השיר פגעה בו, עוררה תקווה קטנה שג'קי בכל זאת יצליח לעבור לשלב הבא. שמחתי לגלות שמדובר בעוד זמרת המצטרפת לנבחרת, למרות האכזבה הרגעית - אדווה עומר, שבטוח אבא שלה מתגאה בה עכשיו. ובסופו של דבר מה רע בקצת כוח נשי לאירוויזיון, 2018 מתחילה להיראות כמו שנת הזמרות.

 tvbee בפייסבוק