גבירותי ורבותי: נטלי לוי אהרון. לא, באמת: נטלי לוי אהרון! אלוהים ישמור, איפה היית עד היום? למה הסתתרת? למה לא דיברת? למה היינו צריכים לחכות שלוש ארוחות ו-80 פאקינג נקודות כדי להתאהב בך? לא ברור. אבל כמה טוב שבאת. חצי עונה (כן, כן) כבר מאחורינו, וזה באמת כבר לא משנה איך היא תסתיים ואיזה זוג יסיים במקום הראשון – אנחנו, כצופים, כבר הרווחנו את כל מה שהיה צריך להרוויח מהעונה הזאת.

קראתי אתכם בטור הקודם, עברתי טוקבק טוקבק, והבנתי שלא ממש אהבתם את העובדה שהתמוגגתי מהאותנטיות של אילנית. תכונה שאנחנו מכירים כבר היטב בעיקר כי אותה אנחנו מכירים כבר המון שנים. במקרה של לוי, נסכים שלא להסכים, אבל במקרה של לוי-אהרון נראה שכולנו באותה דעה: איזו תגלית! איזו הפתעה! איזו אישה!

אבל רגע לפני שנטלי ודודו נכנסו לעשות פלאים (בעיקר במקרה של דודו) במטבח מול שעון אדום שרץ לאחור, היו אלה ורדה וקורין גדעון שנכנסו בפרק השני לבשל ולקוות ויצאו מזיעות ולא ממש מרוצות עם 73 נקודות. מי שעוקב אחרי השתיים ברשתות החברתיות יודע שאוכל הוא חלק עיקרי מחיי משפחת גדעון,  ובדיוק כמו כל המתמודדים האחרים מסביב לשולחן - גם אני הייתי בטוח שהשתיים יסיימו את הערב שלהן במקום הראשון ובפער. זה לא קרה, אפילו ממש לא, ואם צריך למצוא אשמים אז האצבע מופנית ישירות למילה החדשה שלמדנו השבוע: ק-ו-ק-ל-י-א-ט.

ורדה וקורין והמנות (צילום: קשת 12, המטבח המנצח VIP)
ורדה וקורין והמנות|צילום: קשת 12, המטבח המנצח VIP

זה התחיל טוב מבחינתן של האם והבת שבדוק מדליקות יחד נרות שבת ואז מקנחות בנשיקה קצת מתחת לאף. מנת ה"זיכרון הכנעני בלימון", אותו מנגולד עטוף בשר והרוטב הלימוני שליווה אותו והצליח לטמטם את כולם, להלחיץ את אלישע, לערער את הגן התימני של כבל, ובעיקר לכבוש את רותי וחיים שנתנו להן 10 נקודות ו-1,000 מחמאות. מכאן מסלול ההמראה שלהן היה די ברור, השמיים היו בהירים וללא ציפורים, ולא הייתה תחושה של התרסקות בדרך. אבל אז, כן אז, הגיע הק-ו-ק-ל-י-א-ט.

תראו, אין לי מילה אחת רעה להגיד על ורדה וקורין. וואט יו סי איז וואט יו גט. בדיוק כמו ברשתות החברתיות ככה הן גם מול מצלמות "המטבח המנצח". הן מי שהן. אתם יכולים לאהוב אותן, יכולים פחות, ויכולים ללדת בלי חלון בחדר הלידה. זה לא משנה. בעיקר לא להן. הקשר ביניהן הוא משהו שנע על הקו שבין מעורר קנאה להרמת גבה, אבל כוחן נמצא בקשר הזה. הן עובדות מדהים יחד, כל אחת מובילה בתורה, ולמרות רגעי לחץ ועצבים, הן תמיד מוצאות את הדרך להתגמש ולהסכים. תמיד עם חיוך. לפעמים עם דמעה של התרגשות.

למנה העיקרית הגישו השתיים את כתף הטלה של ורדה, מנה שנראתה מבטיחה מאוד, אבל בסוף היו אלה הקוקליאט, אותן קציצות שומן ולחם שחירבו את המנה. המון שמן, בשר לא מוכן, ושולחן מתמודדים שפתאום חזר לו הצבע לפנים. "הן לא כל כך מפחידות כמו שחשבתי", בטח אמר לעצמו אלישע אחרי שבלע את העיקרית, ואז הגיע הקינוח, "לילות צפת", שהיה מרשים למראה, אבל נפל בטעם. זה נגמר כאמור עם 73 נקודות, מקום שני, וציפייה לראות מה יביאו דודו ונטלי. הזוג הכי מסקרן על השולחן. כמה מסקרן? תחזרו לפסקה הראשונה ותבינו.

דודו אהרון במטבח (צילום: קשת 12, המטבח המנצח VIP)
דודו אהרון במטבח|צילום: קשת 12, המטבח המנצח VIP

אי אפשר להימנע ממשבר המנה העיקרית

כשהוא לא דיבר על קיסריה או על אמא ציפורה, דודו אהרון התגלה כעזר כנגדה המושלם. הוא בא מראש כדי שהעולם יכיר את האישה שאיתו, ידע שהיא זו שתוביל, הקשיב, למד, חייך, שר, ובעיקר כבש יחד איתה את הלב של כולם עוד לפני שהספיק להבדיל בין פטרוזיליה לכוסברה. נטלי מצדה הגיע עם החיוך מובנה מהבית, ידעה שיש לה מחסנית מלאה בהפתעות, ובטח עמוק בפנים בעיקר קיוותה שדודו יתפקד כראוי למרות שבחר לבוא לסרוויס עם נעליים שאני בדרך כלל יוצא איתם למסיבה באומן.

זה התחיל עם מנת הלחוח והטונה, שאמנם לא הייתה מלאה בבועות אוויר כמו הלחוח שאיתן כבל מכיר, אבל מבחינתה של רותי זה הספיק כדי לתת להם 9 נקודות, וחיים, שסיים גם הוא את הצלחת, פינק ב-8, ושלח אותם לחגוג את העיקרית. השולחן, שכבר נפל שדוד לרגליה של נטלי הסכים עם כל ביס, ובעיקר חיכה למצוץ את צלעות הטלה עד תום. אבל כאן, כמו בכל משבר מנה עיקרית בכל תכנית ריאליטי בישול -  נטלי ודודו קצת כשלו ולא הצליחו להוציא מנות אחידות, אבל מספיק שחיים היה מרוצה והזכיר להם ש"שבשולחן אין מלח ואין רחמים".

_OBJ

אז נכון, חלק מהצלעות לא היו פיקס, בחלק מהמנות היה חסר מלח, אבל עם כל המתיקות של נטלי והחיוך הכובש של דודו  - היינו כעיוורים קולינרית. נכון תמיד אומרים שגם העין אוכלת? אז במקרה של נטלי ודודו גם הלב אכל. בעיקר אותם.

ואז הגיע הקינוח, "ירוק ודבש", על שם אחד השירים הכי יפים של דודו, וגם המנה עצמה הייתה מדהימה ואת החלקים היותר טובים שלה היה זה דווקא דודו שהכין. מלבי כנראה זה לא היה, כי בכל זאת פרווה, אבל מבחינת השופטים והשולחן זה היה הקינוח המושלם, כזה שסיים את הארוחה הכי טובה שראינו עד עכשיו. איזה זוג, איזה יופי, איזה נטלי.

אחת הסיבות העיקריות שבגללן נטלי החליטה לבוא לתכנית מלכתחילה הייתה כדי לא להיות יותר "האישה של", תפקיד שגם אותו היא מילאה באופן חלקי, בטח לעומת נשים אחרות של זמרים בישראל. רובנו כמעט ולא הכרנו את האישה שמילאה את חייו של דודו אחרי המשבר הגדול עליו הוא דיבר, והשבוע, תוך חמישה ימים בלבד, גילינו את אחת הדמויות הכי מרגשות, כנות ובאמת אותנטיות שנראו על המסך בשנה האחרונה. היופי? נטלי לא צריכה להתאמץ כדי להיות כזאת. היא פשוט מה שהיא – וזה כל הקסם.

אז חצי עונה מאחורינו, במטבח הבא אליו נגיע כנראה נמצא את אלישע עם בנדנה בשיער ואת אורלי עם סכין בין השיניים כששניהם בלחץ היסטרי. הם בטח לא חשבו שמי שיידחק אותם לפינה יהיו דווקא דודו אהרון ואשתו, אבל אז הם גילו את נטלי לוי ובעלה - ובדיוק כמונו הבינו שלא משנה איך זה ייגמר - יש לנו כאן כבר זוג ומטבח מנצח.