איך מסכמים את מה שמסתמן כשבוע הכי בזיוני בתולדות "האח הגדול"? מאיפה מתחילים? בטור של שבוע שעבר תהינו מה ההיגיון מאחורי המשימה שקיבלה את הבילד-אפ הכי ארוך אי פעם. מה שלא ידענו זה שזה יחמיר ופשוט יהיה כלום אחד גדול. אפס תחכום, אפס מחשבה, נטו התעללות. זה גרם למאות אלפי צופים לנוע מול הטלוויזיה בחוסר נוחות במקרה הטוב, ובמקרה החמור יותר להזיל דמעה בשביל ג'וזי המסכן. ובשביל מה? הוא יצא, אמרו לו אין גמר, לך הבית. זהו.

תגידו, נגמרו לכם הרעיונות? במקום לגייס מתמודדים כדאי שתגייסו קופירייטרים, ואז אולי תקבלו משימות עם תחכום, עם ערך מוסף כלשהו, או אפילו עם אמירה חברתית לא עלינו. אבל לעבור שבוע שלם של "המופע של סטיב" פינת תכנית המתיחות של עפר שכטר בשביל כלום? תחזירו לנו את הכסף שלא שילמנו.

בעצם, המשחק בראש של ג'וזי "נוצל" לטובת סרטון ריכולים וטינופים של כל הדיירים אחד על השני, והיה מיותר כמו חלוקת פליירים של אביגדור ליברמן בתלמודי תורה. כנראה שההפקה מתוסכלת מזה שהעונה לא מתניעה לה ופשוט זורקת את כל מה שיש לה לסרטון. בהיאבקות קוראים לזה "רויאל ראמבל", כולם נגד כולם, אבל גם זה לא השיג את האפקט. זה "האח הגדול", אם יש דייר שלא מטנפים עליו מאחורי הגב הוא צריך להיות מודאג כי בדרך כלל (אם כי לא בעונה המטורללת הזאת) זה אומר שהוא לא מעניין, ומי שלא מעניין - בחוץ. 

ועכשיו, *מתמתחת*, הגיע הזמן לדבר על רמי ורד. רמי לא יודע מה קורה בחוץ מבחינת אקטואליה וכמה ההתנהגות הדי נוראית שלו באה בתקופה רגישה עוד יותר. רוצים ריאליטי אמיתי? צלמו לנו את הפרצוף שלו כשהוא יוצא מהבית, רואה את ההתנהגות שלו ומבין מה לא בסדר. נכון, התכנית הזאת מביאה אנשים לקצה לטוב ולרע (בעיקר לרע), ולכן נבחר להיות טיפ-טיפה סלחניים כלפיו ונגיד שיכול להיות שהוא לא כזה ביום יום, או פחות כזה. ועדיין, מישהו צריך להיות המבוגר האחראי - ולא היה אף אחד כזה. לינור הרגיעה אותו קצת, כשהתאפשר, אבל היא לא הייתה מודעת - או לא רצתה להיות מודעת - לכמה זה חמור. ליאור ניסה כמה פעמים והתייאש מהר, וזה בעצם משאיר אותנו עם מי שאשכרה אמור להיות המבוגר האחראי של התכנית הזאת – ההפקה.

תחשבו על זה. הרי כל הקטעים עם רמי שודרו שלושה או ארבעה ימים אחרי שהם קרו. ההפקה ידעה שאין התנצלות אמיתית, ידעה שקרה עוד מקרה בהמשך וגם ידעה שזה ימשיך כי אף אחד לא ירגיע אותו. אז למה אתם משדרים את זה? האם הרייטינג חשוב יותר מנשים שישבו ויראו תוכנית ריאליטי בבית ו"זכו" בתמורה לטריגר התעללות?

מה עוזרת ההתרגשות המזויפת ממחאת הידיים הקשורות של ימית אם עכשיו, כשהייתה לכם הזדמנות להוקיע אלימות נגד נשים בתקופה שזה אחד הנושאים הכי בוערים בסדר היום, פשוט עברתם הלאה כאילו אלה סתם שני מתמודדים שרבו על בחורה?

האם אנחנו מופתעים שזה קרה? האם מדובר בדייר שלאורך כל העונה היה מאכיל יונים ומעביר זקנים את הכביש, ולפתע קיבל התקף זעם רגעי ולא צפוי? לא ולא, זו בריונות שנבנתה מהפרקים הראשונים והפיצוץ היה עניין של זמן. אז למה האשמה היא על ההפקה? כי אם היה להם באמת רצון להוקיע את ההתנהגות הזאת, אותה התנצלות הייתה מתרחשת מול כל הדיירים, מלווה בהרצאה של האח הגדול על התנהגות אלימה. ומילא שלא עשיתם כלום, אבל לפמפם את זה ואז להצטדק? זה גרוע הרבה יותר.

כעת נרגע טיפה ונעבור לשוחח על צמד ההדחות המפתיעות. ההדחה של נועה יונני היא לא פחות מהטרלה. לא ברור מה קורה העונה עם ההדחות, אבל יונני, מעצבנת ככל שתהיה, מצאה את מקומה בבית. אמנם היא נכנסה לנישה התככנית והסכסכנית, אבל מישהו צריך לעשות את זה. אופיר, עם כל האהבה, לא מוצא את מקומו בבית, ודניאל? הוא בכלל נראה כמו בנאדם שמתפלל להיות מודח. 

לעניין לינור, ההדחה שלה היא מה שנקרא נזק היקפי. רמי יצר המון זעם בחוץ ונראה שההדחה הזאת קשורה לזה. הקונספירטורים יטענו שהצופים בחוץ "הצילו" אותה מרמי. המציאות היא, כנראה, שזו עוד הדחה לא קשורה, אחת מיני רבות של מתמודדים דומיננטיים.

מצד שני, יש להדחות האלה גם צדדים טובים. את נועה ראינו המון השנה, לינור הייתה בולטת אבל התקרבה למיצוי, ודווקא אנשים כמו דניאל המיוסר מתחילים להיפתח, באיחור ניכר, אבל אולי בכל זאת ייצא משהו מהשהות שלו. ואם כבר דיירים חדשים, אורן הוא תוספת מבורכת בבית כי הוא פשוט מקליל את האווירה העכורה ומטריל את הדיירים בקטע הכי חמוד שיש.

מלבד התשובה לשאלה איזה רמי נקבל אחרי ההדחה של לינור, מצפה לנו שבוע מסקרן בבית "האח". שבוע שבו יהודה ואלמוג ינסו להתקדם עם הרומן הלא ברור שלהם, קארין תמשיך להיאבק על מעמדה אחרי סאגת יהודה, וג'וזי? אולי הוא יצליח להתאושש מתישהו. וגם אנחנו.

 

בזמן שמצמצתם:

"אם אני לא אדאג לך, אף אחד לא ידאג לך" – אורן הוא למעשה הילד מהספר "העץ הנדיב", רק עם שיח ענק בצורת ארנב.

"לילה טוב לכל הקהילה הלהט"בית"- דרור עם שיר הערש הכי מושלם שיש.

"אתם מוזמנים לשנוא אותי, מגיע לי" - תודה על האישור, רמי.