הלן במשימת האקרובטיקה (צילום: צילום מסך)
צילום: צילום מסך

מוסקבה Got talent

פרק נוסף של "המירוץ למיליון" ברוסיה מביא איתו בעיקר שיממון וגם משימה אחת בלתי נשכחת, שבה התוכן השיווקי שבר שיאים. וגם: למה אליהו נכשל בלהוכיח שהוא כזה גבר-גבר, ואיך מיתר ועדי הצליחו שוב להרים את האווירה?

ליאת קציר | tvbee | פורסם 10:43 14.01.18 

שנה גודל אות

בתום שלושה פרקים ברוסיה, אפשר כבר להכריז בביטחון שהניצבים הרוסים הם ללא ספק, החמודים ביותר שנראו אי פעם ב"המירוץ למיליון". כאן הם לא רק מוסרים מעטפות ולובשים בגד מצועצע כלשהו שאמור לייצג לכאורה את התרבות המקומית; הם אקטיביים, הם לוקחים חלק פעיל בהתרחשות ואפילו עוזרים למתמודדים ברגעים הקשים.

אני מדברת כמובן על לריסה, המורה החיננית לריקוד/אקרובטיקה שמנחה את המתמודדים באחת מהמשימות היותר קשות העונה – משימת האקרובטיקה. המתמודדים כבר נאלצו לעשות כמה וכמה דברים מטורפים עד עכשיו, אבל לבקש מהם להפוך לפרימה-בלרינה על חישוק זה באמת קצת לקפוץ מעל הפופיק. למרות הקושי, חייבים להודות שרוב המתמודדים עשו את זה דווקא לא רע בכלל, או לפחות יותר מהמצופה – וכן, אני מדברת עלייך, רגב. ממליצה בחום לשקול שילוב של מופע אקרובטיקה בסיבוב ההופעות הבא.

לריסה נכנסת לתמונה כשירדן נופלת ונפצעת, מה שכמובן מצית את אליהו, שכנראה נזכר בימיו כלוחם וממהר להגיש לה עזרה ראשונה. עזה, מוסקבה, מה זה משנה? העיקר שהוא כאן כדי להרים את רגלה של ירדן הבוכייה ולהוכיח שהוא גבר-גבר, רושם שהוא יצליח להרוס בעוד חמש דקות בדיוק כשיצליח עם דניאל בנאמבר כבר בניסיון הראשון.

במשימה הבאה כבר רשמית איבדנו את "המירוץ" וקיבלו תחרות כישרונות במתנ"ס השכונתי. איפה הניווט בסמטאות העיר? איפה המשימות הפיזיות שדוחפות את המתמודדים לקצה גבול היכולת? איפה הג'וקים ויתר המאכלים המבחילים? במקום כל אלה, קיבלנו עוד משימה קרקסית בה המתמודדים ניסו לסובב צלחות על מוט ואת נטע נזכרת בזיכרונות ילדות כאובים מצפייה בסרטי "צ'אקי". כמובן שגם כאן, כמו בכל משימה ברמת קושי בינוני ומטה, ירדן ואן מתקשות ונותרות אחרונות, אבל היי, אחרי שהימרתי שהזינות לא ישרדו את נקודת הסיום האחרונה והתבדיתי, אולי כדאי שאני אתן לשתיים האלה קצת יותר קרדיט.

דווקא כשחשבנו שאי אפשר יותר למרוח את הפרק הזה, קיבלנו את משימת הקוטג' - או בשמה השני, התוכן השיווקי ששבר את כל השיאים העונה. כשהמתמודדים שתו מיץ ממותג בהוואי עוד אמרנו ניחא, כשהם ניווטו עם מערכת "מובילאיי" בדרום אמריקה אמרנו דיינו, אבל לבכות מסנדוויץ' עם קוטג' באמצע מוסקבה? באמת?

סלחו לי על הציניות, אבל הקשר בין בית לקוטג' שייך להפסקת הפרסומות, לא למה שבא אחריה. אמנם היה מרגש לראות סוף סוף תמונה משפחתית של משפחת ברזני, כולל המצטרפת הטרייה האחיינית בעלת השם הייחודי קיילה, אבל כל העסק הזה המריא לרמות חדשות של מאמץ מהר מאוד. ראויים לציון עדי ומיתר, ששברו קצת את אווירת הצופית גרנט הזו ונזכרו בחבר'ה ובצחוקים מהבית.

כל המתמודדים פחות או יותר, חוו אכזבה בספק משימה ספק הפסקת הפרסומות הזו – אוולין ציפתה לראות פיזית את בתה הפעוטה אניה במקום ואילו ירדן ציפתה, ולגמרי בצדק, ללחוח. אבל בהפסקת פרסומות כמו בהפסקת פרסומות צריך לשמור על החיוך ויהי מה ופייר, הדרך שבה המתמודדים הגיבו לסנדוויץ' עם קוטג' הייתה לא פחות ממעוררת השראה - בעיקר בגלל כישורי המשחק שלהם.

נטע ברזני הייתה אומרת, מה'נשמע המירוץ למיליון עונה 7? נראה שהעונה הזאת נמתחת אפילו יותר מנערת הגומי ששפטה את משימת האקרובטיקה, ותהיו בטוחים שזה ממש לא דבר טוב. האקשן שליווה את הפרקים האחרונים נעדר הפעם, וחבל. אנחנו מתקרבים לקו הסיום, הסופי באמת הפעם ולא זה שרון שחר סתם מדבר בו בטון דרמטי, וזה בדיוק הזמן להעלות הילוך. דסבידניה בפרק הבא!

 

tvbee בפייסבוק