ארבע שנים (!) אחרי הקליף האנגר שחתם את העונה השנייה של "להיות איתה" (AKA עדן המרשעת דרסה את נועה ועמוס ביום חתונתם), העונה השלישית הגיעה סוף סוף למסך. אחרי ששכחתם כמעט לחלוטין את מאורעות העונות הקודמות ונזכרתם בהם הודות ל"להיות איתה-הסרט" ו"להיות איתה 2-הסרט" שעלו לאחרונה בקשת 12, עכשיו הגיע הזמן להישאב מחדש לחייהם של היפה והאופה (בעצם, עמוס כבר לא אופה, אבל לזה נגיע בהמשך). שנתחיל?

הפרק נפתח שלוש שנים לאחר האסון וכולו בסימן נועה הולנדר, שבסצנה הראשונה נראית כשהיא קמה ממיטתה ומטעינה את רגלה התותבת. תוך כדי שהיא מתאפסת על הבוקר שלה בדירה הכי יפה שראינו אי פעם, פיצוצים אדירים מתחילים להישמע. מה זה? העולם קורס? אה, לא, כל הסצנה הזו היא רק חלק מסרט אמריקאי בכיכובה של ההולנדרית. נרגענו, אבל לזמן קצר מאוד, כי מיד הגיעה דרמה חדשה: אחרי שנחשפנו לעובדה שנועה שלנו הצליחה למצב את עצמה כגל גדות 2.0, השחקנית המהוללת קיבלה טלפון מעמוס שהבהיר לנו מה השתנה כשנעדרנו מחייהם.

ואו-הו, הרבה מאוד השתנה. עמוס מתקשר לנועה אחרי תקופה ארוכה של נתק. ולמה נתק, אתם שואלים? ובכן, כי מתישהו בשלוש השנים האלה נועה ועמוס הספיקו להתגרש! לפני שהספקנו להסדיר את הנשימה, הבנו שעמוס לא התקשר לנועה סתם כך כדי לשאול את גרושתו העסוקה מה שלומה, אלא כדי לבשר לה שהוא עבר לגור בצפון עם זוגתו החדשה-יחסית אביגיל (הלם), שהם עומדים להתחתן בשבוע הבא (מה??) ושהם ישמחו מאוד אם נועה תבוא לאירוע (אלוהים ישמור). בשלב הזה גם אנחנו וגם נועה מנסים לעכל את כל המידע; לנו ולה כאחד ברור שהיא לא תעז לפספס את הערב הזה ולא את הסבל שהוא ככל הנראה יגרום לה. או כמו שאומרים, אם אין אני לי, מי עוד יכניס אותי למצבים רעילים שרק יעשו לי רע?

חיש מהר נועה כבר נמצאת על המטוס הפרטי (כמובן) בדרכה ארצה יחד עם צביקה הנאמן, שעזב לטובת המאורע הזה את בעלו המסוקס ואת בנו בן השנה (אמרנו לכם שהרבה קרה בשלוש השנים האלה). בינתיים, אצל בני משפחת דהרי, זה עוד יום שגרתי במאפייה - עד שעמליה פותחת את הטלוויזיה כדי לצפות בידיעה מרגשת (שמגיש המבזקן אורי איזק, הופעת אורח שאהבנו פלוס פלוס): נועה הולנדר מגיעה לביקור בישראל.

אתם כבר יודעים מה השלב הבא: ארוחת צהריים משפחתית בהפקת עמליה ובכיכובה של גרושתו האהובה של הבן הבכור, אלא מה. תקציר האירועים: כולם אוהבים את נועה, נועה אוהבת את כולם, נועה אוהבת אוכל תימני, ונסה מגיחה בשמלה סגולה פצצתית ובטן הריונית ומלטפת את כתפו של אסף. כן, כן: מאז הסטוץ המוזר שלהם בעונה הקודמת, מלך הזמר המזרחי (לשעבר) ומלכת הדרמה (שעוד יושבת בכסאה הרם) כבר הפכו לבעל ואישה. ונסה, כמו ונסה, חייבת לייצר אקשן בכל חדר בו היא דורכת – ובהתאם היא הראשונה לעמת את נועה עם השאלה שכולם שאלו בסתר ליבם (כולל נועה עצמה): למה, לעזאזל, שתבואי לחתונה של בעלך לשעבר? 

נועה עדיין אוהבת את עמוס (אפלטונית, ברור!!!) וזו סיבה מספקת להגיע לחתונתו, כך מסתכם בשיחת הבנות שלה עם עמליה. אבל ממי, זה דבר אחד לבוא לחתונה של הגרוש שלך ודבר אחר לגמרי להגיע לארוחת הטעימות המיועדת למשפחה מצומצמת בלבד. כן, למרות שאמא של החתן היא שהזמינה אותך. בכל מקרה, נועה ממש לא נותנת לתמרורי האזהרה הזועקים "זהירות, קרינג' בדרך" לעצור אותה ומגיעה לארוחת הטעימות כמו גדולה. שם, איך לא, היא פוגשת באישה שהכי-רצתה-לפגוש והכי-רצתה-לא-לפגוש-לעולם: אביגיל, זוגתו החדשה של אהובה הנצחי, המגולמת על ידי יעל אלקנה (כוכבת "הטבח" ורכש חדש ומבטיח לקאסט של "להיות איתה").

עמוס דהרי ואביגיל (צילום: להיות איתה, קשת 12)
אבל למה את חייבת להיות עד כדי כך מתוקה??? אביגיל בגילומה של יעל אלקנה|צילום: להיות איתה, קשת 12

מה יותר גרוע מארוסתו של האקס שהיא השטן בהתגלמותו? נכון מאוד, ארוסתו של האקס שהיא האישה הכי מקסימה עלי אדמות, שאת צריכה להתאמץ כדי לדוג סיבות קטנוניות לשנוא אותה. ומה בנוגע לחתן? ובכן, גיבורנו הנאה אימץ את המראה הכפרי ומתפאר בימים האלה ברעמת שיער מדובללת וזקן לא מסודר (אבל אם נגיד שזה לא עושה לנו את זה, נשקר). האוויר שעומד בין בני הזוג הגרושים מהול במתח מיני ותחושת החמצה, אבל עוד לא ממש ברור מה הוביל לפרידה.

בארוחה, אנחנו מכירים לראשונה את אפרת - בת הזוג של מירב, חברתה הטובה של אביגיל ומי שאחראית על השידוך בין בני הזוג. מיד אחרי שהכינוי הזוגי "אביגמוס" נכשל להיכנס ללקסיקון של היושבים לשולחן, אביגיל פוצחת בנאום על אהבתה העזה לאיש שלצידה ואסף מוכיח כמה משמעותי הוא באנסמבל של "להיות איתה" ומשחיל בדיחה משעשעת. כשהמונולוג הרגשני ממשיך נועה כבר מתחילה לדפוק פרצופים שלא קשה להבין מהם את כל המילים שהיא רוצה לצרוח. וכי אנחנו יודעים שחיכיתם: זה הרגע בו קורל סימנוביץ' - הלא היא ספיר מהלהקה של אסף - מגיחה מן השממה. יחד, הם שרים את "זכיתי לאהוב", ואנחנו נהנים כי עופר חיון עושה קאבר לעברי לידר זה כל מה שלא ביקשנו רק כי לא ידענו שאנחנו כה צריכים.

אסף דהרי וספיר (צילום: להיות איתה, קשת 12)
חלום שלנו שהביצוע יהיה זמין באפל מיוזיק. עופר חיון וקורל סימנוביץ' ב"להיות איתה"|צילום: להיות איתה, קשת 12

אם יש משהו ש"להיות איתה" מצטיינת בו זו סמליות, ולכן כשמושרות המילים "יש עיניים שרואות אותי קרוב" עיניהם של עמוס ונועה נפגשות. אבל נועה כנראה עוד לא התענתה מספיק בערב הזה, אז אחרי שהם חולקים רגע של קרבה מבטו החום של עמוס נודד אל מבטה הכחול של אביגיל. לפני שנמשיך, חשוב לציין שעד כה אנחנו לא יודעים מה עלה בגורלה של עדן הנחשה, יאיר המגלומן או אפילו גדעון הולנדר. במצב אחר היינו מתלהמים, אבל אם להיות כנים, לא ממש אכפת לנו. אם יש משהו שהעונה הנוכחית מוכיחה (בינתיים) הוא שיחסי עמוס-נועה לא זקוקים ליותר ממכשול אחד בדרכם כדי לייצר עניין, ודינמיקת ה-will they won't they שלהם חזקה מספיק גם בלי שנקלעים אליה אנטגוניסטים שהם במובהק נבלים.

ובחזרה לענייננו. בדיוק כשהג'טלג של צביקה נותן את אותותיו, עמוס גורר את נועה לשיחה מלב אל לב בחצר. "אני כבר מחכה ליום בו יתרוצצו כאן ילדים", הוא מתפייט. היא רק רוצה לצעוק לו "תעשה אותם איתי, למען השם!", אבל היא שותקת (ואנחנו מנסים לצייר בדמיוננו את ילדיהם הבלתי אפשריים של רותם סלע ואביב אלוש). להפתעתנו, השניים מתחילים לדבר על נושאים אמיתיים – כלומר, הפרידה שלהם. זה קורה מוקדם משחשבנו, אבל בעונה של 4 פרקים הכל צריך להתרחש מהר מהר. מגיבובי התהיות שלהם על מה-היה-קורה-אם אי אפשר להבין הרבה, אבל ברור שעמוס הוא זה שבזמנו חש ננטש. אחרי שהדו שיח המדכא הסתכם באפס מסקנות, עולה נועה למכונית ומכריזה בפני צביקה שהיא עוד אוהבת את עמוס (תיראו מופתעים). 

בפרק הבא אנחנו מקווים לגלות שהחיוכים של אביגיל אינם אמצעי להבעת חיבה אלא פאסיב אגרסיב במינונים קטנים וקטלניים; אנחנו מייחלים להבין רגע מה קורה בנבכי נפשו של עמוס, ולא דרך מבטה העגום של גרושתו היפה; ובעיקר - אנחנו מתפללים לזמן מסך מספק עבור שאר הדמויות בסדרה, ובפרט עבור בני משפחת דהרי האהובים עלינו ביותר - אבי ומירב - שהלוואי ולמרות אורכה של העונה יקבלו קווי עלילה מורכבים משלהם.