יום שחור לחובבי הצהוב: סטיבן הילנבורג, יוצר הסדרה "בובספוג מכנסמרובע", הלך לעולמו בגיל 57 לאחר מאבק ממושך במחלת ה-ALS (טרשת אמיוטרופית צידית, המכונה גם מחלת לו גריג).

על פי הדיווחים המגיעים מעבר לים, שאושרו על ידי רשת ניקלודיאון (המשדרת את הסדרה), הילנבורג נפטר ביום ב' האחרון. "נעצבנו לשמוע את הבשורה על כך שסטיבן הילנבורג הלך לעולמו בתום מאבק במחלת ה-ALS", אמר בכיר ברשת, בהצהרה רשמית שיצאה מטעמה. "הוא היה חבר אהוב ושותף יצירתי ותיק עבור כולנו בניקלודיאון, והלב שלנו עם משפחתו. סטיב החדיר ב'בובספוג מכנסמרובע' חוש הומור ותמימות ייחודיים, שהעניקו אושר לדורות של ילדים ומשפחות בכל מקום. דמויותיו המקוריות והעולם של ביקיני בוטום יהוו לנצח תזכורת לערכים של אופטימיות, חברות והכוח האינסופי של הדמיון". 

בובספוג אוכל לבד (צילום: צילום מסך, מעריב לנוער)
העניק אופטימיות למיליוני ילדים. "בובספוג מכנסמרובע"|צילום: צילום מסך, מעריב לנוער

"בובספוג מכנסמרובע", שעלה לראשונה במאי 1999, נחשב ללהיט הגדול ביותר בכל הזמנים של ערוץ ניקלודיאון, שמביא מדי שבוע, מזה כשני עשורים, את עלילותיהם של בובספוג, פטריק, סקווידוויד וחבריהם לבתים של ילדים בכל רחבי העולם. במהלך השנים אף תרמו את קולם לתכנית לא מעט כוכבים, ביניהם ג'וני דפ, וויל פארל, טינה פיי, בטי ווייט, ג'ון האם ועוד.

ברבות השנים, פרנצ'ייז "בובספוג" אף התרחב ועבר למסך הגדול, עם שני סרטיו - "בובספוג: הסרט" (2011) ו"בובספוג מכנס מרובע - הסרט" (2015). הסרט השלישי בסדרה עתיד לצאת בשנת 2020.

הילנבורג הותיר מאחוריו את בת זוגו ב-20 השנים האחרונות, קארן הילנבורג, בנו קליי, אמא ואח.