הצמד האנרגטי והפוטוגני להפליא, שחר ורונית אלבז, הסתערו על "המירוץ למיליון 2024" עם חיוך, אנרגיות חיוביות וחוש הומור משובח ומיד התחבבו על כולם. אלא שמסתבר שבמקור שחר היה אמור לצאת למסע המטורף הזה עם פרטנרית אחרת.

"בהתחלה הייתי אמור ללכת עם חברה ממש טובה שלי, אבל בדקה ה-90 זה נפל", סיפר שחר באירוע הקרנת הבכורה לסרט החדש "קח אותי לירח", "הצעתי את אמא, קבעתי עובדה. אמרתי: תקשיבו, היא כזאת כוכבת. כדאי לכם מאוד לא לפספס אותה. יומיים אחרי זה היינו באודישן - והשאר ההיסטוריה".

איך התגובות מאז ש"המירוץ למיליון" הוזנקה?
"התגובות חמות ונעימות מאוד. אני שמח לדעת שהקהל אוהב אותנו, שהוא רואה את הקשר שבין אמא לבן. יש היום הרבה חוצפה בין ילדים להורים. הקשר בינינו אותנטי, אמיתי. אין על אמא שלי בעולם".

דמיינת שאי פעם תהיה עם אמא בכזה מסע?
"אמא שלי מיוחדת ממש, היא מוציאה ממני את ההכי טוב. בתור שחקן טניס הייתי הראשון בארץ אבל היא לא באה לתחרויות, היא חשבה שהיא מלחיצה אותי. מאוד רציתי לעשות איתה את הקלוז'ר הזה, שתראה אותי במשהו תחרותי".

סיכמתם מראש מי יעשה מה? קבעתם חוקים?
"חוק הבסיס היחיד שהיה לנו, זה שלא אעיז לדבר רע אליה. מבחינתי זה הקו האדום. אם חס וחלילה אדבר בצורה לא מכובדת ולא מכבדת לאמא שלי, זה מבחינתי הרגע שאפשר להפסיק את הדבר הזה".

כשהיה נער, לאחר שהתגרשו הוריו, עבר שחר לגור עם אבא במושב. "אבא היה מאמן הטניס שלי שנים. הוא בנה לי מגרש מאחורי הבית", סיפר שחר ליהודה לוי ב"רצים למירוץ", "אבא חלם שהבן שלו יהיה שחקן טניס". בשלב מסוים הבין שהחיים במושב לא בשבילו ועזב את המושב לבית אמא בעיר הגדולה.

"לא הסתדרתי במושב מבחינה חברתית", נזכר שחר, "המעבר מהעיר למושב, לפני 20 שנה, היה נורא קיצוני. הייתי הולך עם נעליים ואנשים היו מסתכלים עליי. כולם יחפים, מה זה ללכת עם נעליים? זה הדרדר והדרדר והדרדר, עד שהרגשתי שזה גדול עליי נפשית להיות חלק מהסיטואציה הזאת ובחרתי בנפש. אבא שלי מדהים, הוא גם אהבה שלי בחיים".

"בסופו של דבר, זה בנה אותי בהרבה מובנים", נזכר שחר באותה תקופה, "לפני המושב לא שיחקתי טניס, התחלתי מאוד מאוחר. כשהלכתי לפסיכולוג גיליתי שהטניס התחיל בכלל ממקום של בריחה, לא כי רציתי לשחק טניס. אבא שלי מאוד רצה את זה, אני לא. אבל, הבריחה הזאת הפכה אותי למי שאני היום ואני גאה בזה. אני שמח שהדברים האלה קרו לי, עם כמה שזה עצוב".

אתה עוד נזכר לפעמים במה שעברת?
"יש לי זכרונות שהולכים איתי מילדות שהם לא נעימים, אבל אנחנו אנשים חיוביים ומתמקדים בטוב. אני רוצה להראות לעולם רק את הטוב. זו בחירה שלנו לקום בבוקר ולהחליט האם אנחנו בוחרים בגישה החיובית או נותנים למשהו אחר למשוך אותנו לאחור. אני ממליץ לכולם לבחור את הגישה החיובית. זו הגישה שאני בוחר בה".

שחר אלבז (צילום: מתוך האינסטגרם של שחר אלבז)
רווק ומחפש עיניים טובות. שחר אלבז|צילום: מתוך האינסטגרם של שחר אלבז

מה שלום חיפושי הדירה עם אמא? הסרטונים שלכם מתפוצצים בטיקטוק.
"מי שעוקב אחריי ברשתות יודע שאמא חלק גדול מאוד בחיים שלי. אמא תמיד איתי. אנחנו בחיפושי דירה בטיקטוק, אנשים מכירים אותי גם משם. מהרגע שהמירוץ עלה אני מקבל הרבה הודעות: 'אני לא מאמין, זה אתה מחיפושי הדירה, זה אתה משחר ורונית'. זה מאוד מרים ומפרגן, כיף לי לדעת שאוהבים אותנו ככה".

אתה רווק? מה עם זוגיות?
"אני רווק ומה שאני מחפש בגדול זה עיניים טובות. עיניים טובות זה מעל הכל בחיים. אנחנו רוצים להקיף את עצמנו תמיד באנשים טובים עם עיניים טובות, זה מה שמוביל אותי בחיים כל בוקר וככה אני בוחר את האנשים שמסביבי".