אלון שטרוזמן, מנכ"ל קשת אינטרנשיונל (KI), הזרוע הבינלאומית של קבוצת קשת אשר עוסקת בפיתוח, הפקת והפצת תכנים מחוץ לישראל, הודיע על פרישתו מהתפקיד בסוף השנה.

העשייה של קשת מחוץ לגבולות ישראל החלה בתחילת שנות ה-2000, אז מכרה באמצעות Keshet Formats שורת פורמטים ישראלים ברחבי העולם. הקשרים בין אנשי קשת להוליווד הלכו והתהדקו, בעיקר בתחום הדרמה, כשנקודת המפנה הייתה הסדרה "חטופים" שהפכה ל"הומלנד" וקטפה פרסי אמי וגלובוס הזהב.

כחלק מההגדרה העצמית של קשת כחברת תוכן ישראלית ובינלאומית, והאמונה בכוחם וייחודיותם של היצירה הישראלית והסיפור הישראלי, הוקמה ב-2012 KI. אלון שטרוזמן עמד בראש החברה מתחילת דרכה, ובמשך 10 שנותיו כמנכ"ל, הקים תשתית גלובלית של הפצה והפקה שהפכה את KI לשחקנית משפיעה בשוק התוכן הבינלאומי עם סדרות ופורמטים ברשתות טלוויזיה כמו HBO, NBC ו-ABC וענקיות סטרימינג כמו נטפליקס, אפל TV, דיסני+ ואמזון.

 במהלך העשור האחרון התרחבה החברה וכיום, היא מחזיקה בחברות הפקה ואולפנים בארה"ב, אנגליה וגרמניה. ב-2012 הוקמו אולפני Keshet UK הבריטיים וב-2015 הוקם בית ההפקהKeshet Studios  בלוס אנג'לס. בהובלתו של שטרוזמן, הרחיבה KI את טביעת הרגל הבינלאומית שלה באמצעות רכישת חברת ההפקה הגרמנית Tresor ב-2017 וקבוצת חברות ההפקה הבריטיות Greenbird ב-2018, דרכן הפיקה החברה מאות שעות תוכן באנגליה ואירופה.

בשנתיים האחרונות חוותה KI תנופת עשייה משמעותית ונחלה הצלחות רבות, בהן שתי הפקות ענק לאפל TV – גרסה בינלאומית ל"כפולים" שעלתה השנה בכיכובה של אומה תורמן ועיבוד הוליוודי ל"בשבילה גיבורים עפים" שצפוי לעלות בקרוב. עוד יושקו בחודשים הקרובים עיבוד טלוויזיוני אמריקאי ל"תיק נעדר" בפיקוק, דרמה על חסידת אומות העולם מיפ חיס בדיסני+ ועונה שנייה לסדרה האמריקאית La Brea ב-NBC, שעם זרוע ההפקה שלה יוניברסל יש ל-Keshet Studios הסכם תוכן אסטרטגי.

 לצד עסקי ההפקה, ביססה עצמה KI גם כגוף הפצה בינלאומי מוביל, עם פורמטים נמכרים כמו "בום!", "צא מזה", "הכוכב הבא" ועוד.

 

אבי ניר, מנכ"ל קבוצת קשת: "כנראה עוד שנים רבות ידובר סביב המדורה ובזום בלונדון, לוס אנג'לס, ניו יורק מינכן ותל אביב  על עשר השנים של אלון שטרוזמן ב-KI. אולי ההיסטוריונים אף יקראו לזה בצדק "העשור המפואר".

לקשת היה חלום של חברת תוכן ישראלית עולמית, חלום מציאותי, שהתבסס על הכישרון והיכולת של היוצרים הישראלים והאמונה, שהכישרון הזה יכול להגיע לכל מקום בעולם ואלון הוא ללא ספק מגשים חלומות ובורא עולמות יחיד במינו. 

היום KI היא חברה בין לאומית לכל דבר, ותכניה – ישראלים, בריטים, אמריקאים, גרמנים ועוד, משודרים בכל רחבי העולם. החברה מפיקה או שותפה להפקה ביבשות שונות, שמה ועתידה הולכים לפניה כאחת החברות המבטיחות והיצירתיות בנוף הטלוויזיה העולמי, והיא צופה באופטימיות אל הבאות.

הייתה לי הזכות ללוות את אלון ואנשי KI בשנים הללו ולראות מקרוב איך החלום הזה מתממש בעזרת הובלתו ואמונתו הבלתי נלאים.