משטרת ישראל העניקה הבוקר תעודת הוקרה לכתבת mako ליאור שלו בעקבות תחקיר שפורסם באתר והביא לתפיסתו של דקל ששונקר, נגדו הוגשו השבוע שבעה כתבי אישום חמורים.

מפקד מחוז דרום במשטרה, ניצב פרץ עמר, העניק את התעודה לשלו והדגיש כי העבודה על תחקיר שהביאה למעצרו של ששנוקר מנעה מנשים רבות ליפול קורבן לפשעיו.

"אנחנו רוצים להודות לליאור על היוזמה בכל מה שקשור לפעילות האקטיבית בה נקטה כדי לחשוף עברין שגרם נזק גדול", אמר עמר, "בפעילותה, ליאור קטעה את הנזק האדיר שגרם ששונקר לקורבנותיו ועל כך היא ראויה להערכה רבה".

במהלך העבודה על התחקיר ראיינה שלו את קורבנותיו של ששונקר וליוותה אותם להגשת תלונה בתחנת המשטרה, מה שהביא לבסוף לפתיחת חקירה נגדו וללכידתו. בכתבה במגזין סוף השבוע נחשף לראשונה דפוס הפעולה של ששונקר, שנהג לאתר את קורבנותיו ברשתות החברתיות, שם הציע להן עזרה כלכלית וברגע אחד ניצל את חולשתן ותקף אותן. בעקבות הכתבה, בשבועות האחרונים הגישו תלונות כנגד ששונקר 12 נשים, מתוכן אחת קטינה.

השבוע, כאמור, הוגשו נגדו שבעה כתבי אישום חמורים לגבי שבע מתלוננות שונות, המייחסים לו, בין היתר, עבירות של אינוס, מעשים מגונים, מעשה העלול להפיץ מחלה וקבלת דבר במרמה. באחד מכתבי האישום הקורבן הייתה מתחת לגיל 14. אחת המתלוננות כנגד ששונקר נבדקה וגילתה כי היא נדבקה ממנו והיא נושאת את הנגיף.

ליאור שלו: "מדובר ברגע מרגש מאד עבורי. אני מודה למשטרת ישראל שפעלה יחד איתי על מנת לעצור את דקל ששונקר, ומודה להם גם על ההכרה והערכה כלפי, זה לא מובן מאליו. אני עיתונאית והתפקיד שלי הוא לכתוב ולדווח, אבל מבחינתי, העיתונאות זו הדרך לעשות שינוי ולהפוך את העולם למקום טוב ובטוח יותר".