להיות איתה

"אני לא מבינה למה צוחקים כשאני מתעצבנת"

אומרים ששחקנים לוקחים את התפקיד שלהם הביתה. במקרה של נאווה מדינה, עמליה מ"להיות איתה", נראה שהיא הביאה את הבית שלה לתפקיד. על הסט, היא כל הזמן מנקה, מסדרת ודואגת שכולם אוכלים, גם הרבה אחרי שהמצלמות כבות. תוך כדי, היא לא מפסיקה להודות על ההזדמנות שקיבלה. ראיון אופטימי במיוחד

אילן ארנון | להיות איתה | פורסם 07:00 23.06.17 

שנה גודל אות

קרוב לארבע שנים, מאז עלתה העונה הראשונה של "להיות איתה" לאוויר, שנאווה מדינה מתפקדת כאמא לשלושה ילדים חדשים בשם עמוס, אסף ומירב ומתחזקת זוגיות יציבה עם אבי. ולא, אנחנו לא מדברים רק על המסך, אלא גם מחוצה לו. מהרגע שנכנסה לנעליה של עמליה, אם המשפחה בסדרה, היא לא מצליחה לשלא להיות זו שדואגת לכולם בכל רגע נתון. לא מאמינים? אתם מוזמנים לשאול כל אחד מהקאסט והוא יאשר את זה.

"זה בא לי באופן טבעי", היא מסבירה מאיפה האקט האמהי הזה מגיע. "אני אמהית מגיל קטן. אני מתחברת לאנשים, ועל הסט יש חבר'ה אחד אחד, מלאי רגש, חום ואיכפתיות. אני טיפוס שדואג. כשאני אוהבת, אני אוהבת ודואגת באמת".

ואיך זה בא לידי ביטוי על הסט?
"אם אין מצב רוח, או שמישהו עם פנים נפולות, אני מרגישה שאני צריכה לדאוג שהכל יהיה כיף. אני מקפידה גם שכולם יאכלו וישתו. יש לי את שני אביב (מירב), שהיא הילדה הקטנה שלי בסדרה ועל הסט אני גם כל הזמן דואגת שתאכל ותשתה. גם לאביב ועופר אני דואגת. אפילו לאורי גבריאל. זו אני, נאווה, טיפוס שדואג. אחרי שנגמרים הצילומים אני תמיד אשטוף את הכלים על הסט, אני לא נותנת לצוות הפרופס לעשות את זה. אני גם מעבירה מטאטא אם צריך".

ומה קורה כשאת חוזרת לבית האמיתי שלך?
"זה ממשיך בדיוק אותו הדבר. אני קמה מוקדם ודואגת לילדה שלי שבכיתה ב' ולילד שלי החייל. ככה חינכו אותי. בגיל שש וחצי אבא שלי כבר בנה לנו ספסל כדי שנגיע לכיור ונשטוף כלים. זה חינוך טוב".

כמו משפחה. על הסט (צילום: instagram, mako)
"אני מרגישה שאני צריכה לדאוג שהכל יהיה כיף". משפחת דהרי
|
צילום: instagram, mako

נאווה היא האחות ה-11 בבית עם 14 ילדים. היא למדה והתחנכה בפנימיית שטיינברג בכפר סבא. "זו הייתה פנימייה של ילדים מצטיינים", היא ממהרת להגיד. "כל הלך הרוח שם היה מאוד מתקדם ומפותח ושאבתי משם לא מעט ערכים. אני נחשבת לנונ-קונפורמיסטית במשפחה שלי. אני רווקה שהביאה ילדים במשפחה דתית. אתה מבין כמה זה לא קל?".  

את חושבת שהיית מצליחה להתמודד עם משפחת דהרי המטורללת גם במציאות?
"מי אמר שאני לא מתמודדת? נראה אותך מצליח לתפקד במשפחה של 14 ילדים". 

והילדים שלך, הם גם עושים לך חיים קשים?
"חס וחלילה. הם נשמות טהרות. יש לי בן שלמד הנדסת תוכנה והוא בקבע בצבא והבת הקטנה, היא הכי חמודה שיש".

חשבת פעם מה תעשי אם תצטרכי באמת להתמודד בסיטואציות כמו שיש בסדרה, כמו ילד שיוצא מהארון או בגידות?
"לא. אם אני אצטרך להתמודד יום אחד, אני אתמודד. אני אוהבת כל בנאדם כמו שהוא. אני בטוחה שהייתי מתמודדת עם זה באהבה גדול. הילדים שלי הם אהבת חיי ואני אוהב אותם לא משנה מה".

"מי שרואה אותי מתעצבנת ישר מחייך"

הרומן של נאווה עם הבמה התחיל בכלל בתחום השירה. היא הייתה מופיעה לא מעט עם אחיה, אביהו, ואף כתבה לו שירים. בימיה הגדולים היא הייתה מוכרת בברנז'ה ויש לה כמה שירים משלה. התפקיד הראשון שלה במשחק היה בהצגה "המלך" על חייו של זוהר ארגוב, לצידו של לא אחר מאשר בעלה על המסך, אורי גבריאל. "פעם כשהופעתי עם אביהו פגשתי את שמוליק הספרי", היא נזכרת. "הוא סיפר לי שהוא כותב הצגה על זוהר ארגוב ושאלתי אותו בשיא החוצפה שלי אם יש לו תפקיד בישבילי, ולמרות שלא היה לי בכלל ניסיון הוא אמר לי שכן". 

ומתי עברת למסך הטלויזיה?
"התפקיד הראשון שלי מול מצלמה היה ב'להיות איתה' ואני מודה כל יום שנפלתי על צוות וקאסט כזה מדהים. אני ממש מרגישה שבשנים האחרונות קיבלתי את המלאך השומר שלי - אסי עזר. באמת. הוא בהתחלה לא רצה אותי, ואני מאושרת שזה כן יצא לפועל בסוף. אני מעריכה כל דקה על הסט. אני אוהבת את כולם אהבת אמת. למשל, זה שגל מקאדר (בלנקה) סיימה את העונה, זה מאוד קשה לי. אני מאוד התחברתי אליה ושנאתי שעמליה התעללה בה כל הזמן".

נאווה מדינה ואורי גבריאל (צילום: אורטל דהן, יחסי ציבור)
"זו חוויה אדירה עבורי". נאווה מדינה ואורי גבריאל על הסט של "להיות איתה"
|
צילום: אורטל דהן, יחסי ציבור

איך הגעת לתפקיד הזה בכלל?
"פשוט התקשרו אליי. בהתחלה זה היה אמור להיות של מישהי אחרת ואיכשהו זה לא עבד, אז חיפשו מישהי שהיא שחקנית תימניה והגיעו אליי. זו חוויה אדירה עבורי. זה ממלא את המצברים שלי. אני מאחלת לעצמי לשחק בעוד סדרות וסרטים גם בהמשך".

אסי אמר בראיון בעבר שהתאמת בול לתפקיד כי גם כשאת מתעצבנת את מעלה חיוך
"מי שרואה אותי מתעצבנת ישר מחייך. אני לא מבינה למה אנשים צוחקים כשאני מתעצבנת. בבסיס אני אדם שרוצה לעשות טוב, אז יכול להיות שזה בגלל זה".

"כשעמליה אומרת אז מגיעים"

למרות כל ההיסטוריה על הבמות, מה שמעסיק את נאווה היום זה לדאוג לפרנס את הילדים שלה, דבר שהוא לא פשוט בכלל למישהו מתחום המשחק. זה מצריך ממנה לדעת להתגמש ולאלתר לפעמים. "הייתי שמחה רק לעבוד במקצוע שלנו כזמרת או שחקנית", היא אומרת. "אבל אתה יודע איך זה, צריך גם לפרנס. אז בין היתר אני מלווה ומטפלת באדם קשיש בעיר שבה אני גרה, חולון. אני עובדת איתו על זיכרון וספורט". 

"פעם, בזמן שהייתי זמרת הבית של שמעון פרנס בערוץ 2, חיים טופול אמר לי שכדי להצליח צריך 90 אחוזים של מזל ו-10 אחוזים של כישרון. לצערי, אני מאלה שמגרדים חיש גד ומקבלים קנס. אני מאלה שצריכים לעבוד קשה כדי להצליח. אבל זה בסדר גמור. זו מי שאני".

את עדיין שרה?
"אין לי הופעות מתוכננות. אני מגיעה להופיע רק כשמזמינים אותי. נגיד בעיירות או ערבי שירה, אבל לצערי הרב זה לא חזק מספיק".

נאווה מדינה (צילום: יחסי ציבור)
"אני מאלה שצריכים לעבוד קשה כדי להצליח". נאווה מדינה
|
צילום: יחסי ציבור

מה החלום שלך לעוד עשר שנים?
"בגיל 60? יואו. אני רוצה להיות באותו המקום שלי ועם הרוח שבי. שהילדים שלי כל אחד יהיה לו טוב במקום שלו. וכמובן להמשיך לעסוק בשירה ובמשחק. אה, ושתהיה לי דירה משלי כבר".

את יכולה לפנות לשר האוצר כחלון. הוא הגיע לפרמיירה של הסדרה ואמר שעשה את זה בגללך
"הוא ידיד טוב. פעם הייתי יותר מוכרת כזמרת ואנשים עוד זוכרים לי את זה, אז אני מכירה כל מיני אנשים מהתחום. אבל אני מאלה שקרובים לצלחת ונשארים רעבים. השר כחלון הוא בנאדם מאוד מפרגן ומקסים. אין לו מניירות של שר ואני אוהבת את זה. פשוט הזמנתי אותו והוא בא. אין מה לעשות, כשעמליה אומרת אז מגיעים".

"להיות איתה" - שלישי בקשת אחרי "המתחזים", ערוץ 2