אנה ארונוב ואייל אלגבי, בת שבע וקובי אוז, איציק כהן ובתו דניאל, אבי כאכון ואחותו נינה ואלון אבוטבול ו"פרושתו" שיר ביליה: חמישה זוגות חדשים התיישבו אמש סביב שולחן "המטבח המנצח VIP" ולא חלפו יותר מכמה דקות עד שפתחו את הלבבות, שיתפו בווידויים מרגשים - ואפילו הספיקו להתכסח קצת. אלון ורותי, אנחנו לגמרי מתכוונים אליכם.

הראשונים לבשל בסבב הזה היו אנה ואייל, שסיימו את הערב עם 77 נקודות - כולל ציון 10 עגול ומרשים מרותי ברודו על המנה העיקרית המשובחת, "הפלוב של ארקדי", שזכה לשבחים רבים. אלה שלושת רגעי השיא מהסרוויס הראשון בעונה הזאת. בפרק החדש הערב (שני, אחרי החדשות, ערוץ 12), איציק ודניאל נכנסים למטבח - האם ישיגו ציון גבוה יותר מאייל ואנה?

הפרושים באים

"אנחנו פרושים", הכריז אבוטבול בדקות הראשונות לעונה כשנשאל על טיב הקשר בינו ובין ביליה והסביר את הסטטוס יוצא הדופן - שהמציא בעצמו: "אנחנו לא רוצים להתגרש. אנחנו פרודים. אנחנו החברים הכי טובים, משפחה. התא הכלכלי שלנו אחד. אנחנו גרים באותו הבית, אבל בשני חלקים שונים. אנחנו מאוד אוהבים את התא המשפחתי שלנו. יש לנו הרבה דברים משותפים, אבל מספיק לנו עם הדבר הזה של הזוגיות".

"רציתי לשמור על המשפחה", הודה אבוטבול, "שיר רצתה לשמור על המשפחה. האישה המהממת הזאת, שאני אוהב אותה ושהיא בלתי נסבלת, אני עוד מחויב לכל הטוב שיכול להיות לה. כל מה שאני יכול לעשות לטובתה, בעדה, בלי לרצות ממנה שום דבר - אני עושה, אבל אני גם מקבל ממנה את אותו דבר".

שיר הסבירה כי בין הסיבות שהובילו לפרידה, גם המקצוע שבו עוסק אבוטבול: "זה 'כוכב' שמגיע לתוך הבית ונמצא בתפקידים. לפעמים הייתי שואלת אותו: מה התפקיד שלך?, כדי לדעת עם מי אני מתעסקת. אהבתי אותו אבל כעסתי, הגבתי, הייתי בריאקציות. נעלבתי. הדברים האלה סגרו אותי".

"לקחת את כל האוויר", זרקה ברודו לאבוטבול - שהגיב מיד: "לא, אני לא לוקח את כל האוויר. נשמה, אני מהמם. מה נסגר איתך?". רותי אמרה: "לי היה אחד כזה בבית. אתם גם דומים קצת. אתה קצת דומה למתי, אבל נראה יותר טוב ממנו". לכך הגיב אבוטבול: "את חושבת עליי הרבה מאוד דברים, מניחה עליי המון דברים. המון הנחות יסוד". לנינה הייתה השערה מה הסיבה שרותי הגיבה כך לאלון: "רותי ראתה את האקס שלה באלון ולכן קטלה אותו בדרך הזאת. לא אהבתי את זה. אלון בבעיה רצינית".

רותי ברודו VS אלון אבוטבול

ואכן, חילופי הדברים בין אבוטבול לברודו נמשכו לתוך הערב. כשקובי ובת שבע סיפרו איך הכירו, אמר אבוטבול: "אני רק אומר את המילה 'מערכת יחסים' ואני נהיה מותש". רותי עלתה למתקפה: "הנה, הנה מיסטר ברודו. בול, בול, בול. אתה בתקשורת שלך עם עצמך. ככה זה נראה, אל תכעס עליי". אבוטבול התפלא: "איך זה נראה ככה מחמש דקות?" וברודו הסבירה: "אני מרגישה בווייב שלך. מצטערת, אני מרגישה אותך, לא יודעת למה. מה אני אעשה?". אלון הציע שייפתחו דף חדש: "אני אלון, נעים מאוד. אני שמח להכיר אותך, אוהב את הסערה שלך, אני חווה אותה, אבל לא יודע הרבה עלייך. יש לי הרבה הנחות יסוד ואני יכול להגיד דברים על כל אחד פה, אבל לא אעשה את זה. הבנתי, על באמת, בלב שלי, שאני לא יודע שום דבר, גם אם נדמה לי שאני יודע. אני לומד. גיליתי עכשיו פילוסופים גדולים. שפינוזה בלב שלי".

אבוטבול המשיך וציטט מאותם פילוסופים גדולים: "קאמי הפילוסוף אמר: 'אנחנו נולדים לעולם. מתישהו אתה קם בבוקר ואתה יכול או להכין ביצה או לקחת אקדח ולהרוג את עצמך. בין זה לבין זה הבן אדם'. המצב הזה בין שני הדברים האלו הוא מצב של חרדה קיומית. השחקן חי ומת וחי ומת וחי ומת, כל יום". רותי פחות התחברה לציטוטים ואלון תקף: "אני לא מבין מה הצורך שלך לזלזל בי ככה כל כך. למה את עושה את זה?".

רותי הסבירה: "אני לא מזלזלת בך, אבל אני רוצה שתבין משהו על עצמך. אני נורא שונה ממך. השונות הזאת כואבת לי לפעמים. אני לא יודעת ללמוד, נקודה. כשמישהו בא ועושה לי קצת ניים דרופינג וקצת מראה לי ידע אקסטרה, אז אני - מתוך רגשי הנחיתות שלי - כועסת. אני מודה. תספר לי את מה שאתה מרגיש, לא איך ניטשה גילה לך את העולם".

"הייתי שומע אותך יותר אם היית מפסיקה לומר ניטשה, כי ניטשה לא קשור", אמר אלון, "את משליכה עליי מלא דברים שלך. אני בן אדם מפורסם וכל יום יש מישהו שאומר לי משהו עליי. זה לא שלי הסיפור הזה, לא שלי מה שאת אומרת. אני לא רוצה להיות בתוך המשחק שאת מכילה עליי. לי יש את דרכי בעולם. אני כן אביא את קאמי ושפינוזה לטלוויזיה. כשהייתי בודד בקורונה פתאום היה קורס שפינוזה. חשבתי: איפה היית כל החיים שלי? פתאום אני מנסה להבין את הדבר הזה. זה לא חרטא". בת שבע פיתחה תיאוריה באשר ליחסים בין השניים: "אני חושבת שהיא פשוט דלוקה עליו אש", וגם אלון שאל את רותי ישירות, בהומור: "זה בגלל שאת נמשכת אליי?". המשך יבוא, תהיו בטוחים.

מעשה בסנדוויץ' עם חרדל וסלמי

אנה ואייל עירבבו בין הזוגות ושלחו אותם לדייטים אינטימיים, בדיוק כמו אלה שעשו ב"לאהוב את אנה" כשלמדו להכיר זה את זו. רותי שיתפה את חיים בתקופה הלא פשוטה שעוברת עליה, מקצועית: "עד היום לא הרגשתי סוג של כישלונות. עכשיו אני מרגישה את זה. אני חושבת שזו התקופה הכי קשה שלי מקצועית. אני כל הזמן שואלת אם אני מרגישה את הקהל. פעם הייתה לי תחושה שאני יודעת מה אנשים רוצים, שאני יודעת מה הם צריכים לאכול, שאני יודעת מה נכון".

"לפני כמה ימים היה לי חלום, מרוב חרדות. פועלים הגיעו אליי הביתה ואמרתי: טוב, אני אכין לכם סנדוויץ'. הכנתי להם סנדוויץ' עם חרדל וסלמי. הם אכלו, נתנו ביס, וזה לא היה להם טעים. התעוררתי בבוקר וחשבתי: זה מה שאני מרגישה היום. אני מרגישה שאולי אני כבר לא יודעת". חיים הרגיע: "רותי, שנינו הצלחנו בסופו של דבר, אחרי הרבה קשיים. החרדה שאת מתארת זה בדיוק הכוח שלך, כי את תמיד שואפת להיות טובה יותר".