תתרגלו למילה הזאת, כי אתם הולכים לשמוע אותה הרבה בתקופה הקרובה: "פרושים". כך אלון אבוטבול ושיר ביליה, שהיו נשואים 25 שנה, נפרדו אך ממשיכים להתגורר באותו הבית ולנהל חיי משפחה עם ארבעת ילדיהם, מתארים את הסטטוס הזוגי שלהם. לא גרושים, אבל כן פרודים. לא בני זוג, אבל חיים תחת קורת גג אחת.

ב"על הגריל", התוכנית שמלווה את "המטבח המנצח VIP" ב-+12 (העונה החדשה יוצאת לדרך הערב, ראשון, אחרי החדשות, ערוץ 12), ביקשנו מהזוגות החדשים לספר לנו מה דעתם על צמד ה"פרושים" הנוצץ.

"אפשר להיות גרושים והחברים הכי טובים בעולם, אבל להיות פרושים? לגור ביחד?", תוהה אבי כאכון על הסידור החריג הזה, "ביום שאלון או שיר יתאהבו בפרטנר אחר או בפרטנרית אחרת, יגיע הפיצוץ. ברגע שהיא תופסת גבר - אין אלון, נמחק". אחותו, נינה, דווקא לא מאבדת תקווה באשר לזוגיות הזאת: "היא לא תתפוס והוא לא יתפוס. אמן. מאחלים להם מכל הלב שיישארו בזוגיות ולא פרושים, שיחזרו להיות ביחד".

אנה ארונוב מחזקת. "זו לא פרידה מאה, הם באותו בית. משהו שם עדיין מאוד ביחד בסיפור הזה", היא אומרת, "זה לא שהיא פתאום תתאהב. לא נראה לי שמישהו יכול להיכנס לשם, את חייבת לפנות מקום. הם כל הזמן באיזו תהייה: כן ביחד, לא ביחד, כן מתאימים, לא מתאימים, כן בנפרד, לא בנפרד".

ומה יש לממציא המילה החדשה והמדבקת להגיד על הנושא? "פרושים זה גם 'שיפר' ו'השתפר'. הפרישה שיפרה לנו את החיים", מודה אבוטבול, "זה גם 'פרש', 'פרשים', 'פורש'. בהפוך, זה 'רפש'. וגם 'שופר', שתקע בשופר וסיפר לעולם". שיר זורמת עם זה לגמרי: "זה עוד יהפוך ללהיט". אין לנו ספק.