חי בלילה

הגישו תלונה: בליכוד דורשים לחקור את דליפת המידע ב"יש עתיד"

בעקבות פרסום "חי בלילה", במפלגת "הליכוד" הגישו תלונה למשרד המשפטים וביקשו לחקור את התנהלות "יש עתיד" בנוגע למיילים שנשלחו לאלפי אזרחים בנושא חוק המרכולים, בחשד שנעשה שימוש לא חוקי במאגרי מידע, והפרה של חוק הגנת הפרטיות. צפו בכתבה

מערכת תכניות קשת | חי בלילה | פורסם 02:31 04.01.18 

שנה גודל אות

זירת קרב נוספת נפתחה אתמול (ד') בגזרת חוק המרכולים, לאחר שבליכוד משיבים אש לניסיונות "יש עתיד" לטרפד את מעבר החוק. כאמור, בתחילת השבוע נחשף ב"חי בלילה", שבתגובה לחוק המרכולים נשלחו אלפי מיילים מטעם מפלגת "יש עתיד" לאזרחים שאינם מתפקדי המפלגה, ושמעולם לא מסרו את כתובת המייל שלהם לשימושה. במיילים שנשלחו מיאיר לפיד בכבודו ובעצמו, נכתב כי "הולכים לסגור את העיר בשבת, לא יהיו חנויות פתוחות וצריך להיאבק". אך המהלך יצר אפקט הפוך, כשרבים מהנמענים הוטרדו בשאלה: כיצד הגיעו במפלגה של לפיד לרשימת התפוצה הזאת, וקראו לבדוק מי הדליף את כתובת המייל שלהם. היום הנושא כבר מגיע לפסים משפטיים בחסות מפלגת הליכוד, שפונה למשרד המשפטים ודורשת לפתוח בחקירה.

לעמוד הפייסבוק של "חי בלילה"

"תנועת הליכוד הגישה היום באמצעותי, לראש הרשות להגנת הפרטיות במשרד המשפטים, תלונה לבדוק את התנהגותם של 'יש עתיד' ושל היו"ר ח"כ יאיר לפיד", מדווח עו"ד אבי הלוי, יועץ משפטי של הליכוד. "על כך ששלחו, לדעתנו שלא כדין, הודעות דוא"ל לאלפי אזרחים בנושא חוק המרכולים, תוך הפרה של הוראות חוק הגנת הפרטיות ותוך שימוש שלא כדין במאגרי מידע". 

>> לוח שידורים ערוץ 12 

"חי בלילה": ראשון עד חמישי ב-23:25, קשת, ערוץ 12