חי בלילה

אפקט הקלטת: איומים ברשת על גיא פלג

שלושה ימים חלפו מאז חשף כתב החדשות גיא פלג את הקלטות יאיר נתניהו, בהן בנו של רה"מ לכאורה מבלה במועדון חשפנות עם חברים, ובינתיים מרגיש פלג את האווירה המתוחה ברחוב, ומקבל איומים על חייו ברשתות החברתיות. צפו בכתבה מתוך "חי בלילה"

מערכת תכניות קשת | חי בלילה | פורסם 01:34 11.01.18 

שנה גודל אות

ימים ספורים חלפו מאז התפוצצה פרשת ההקלטות של יאיר נתניהו, והנה הגיע תורו של גיא פלג, הכתב שחשף את הפרשה, לספוג אש ברשתות החברתיות. בעמוד הפייסבוק של הכתב, ובקבוצות ימין, מתפרסמות השבוע הודעות נאצה, חלקן אלימות וקוראות לפגוע בפלג. גם הערוץ שבו התפרסמה הידיעה לא נשאר חף מאשמה וזכה לכינוי "צהובון". ביחד, הכתב והערוץ זכו לכינוי המוכר "התשקורת", משל אין אמת בהקלטות. קולות נוספים אף קראו לחטט בעברו של הכתב בעל המוניטין המכובד, ולבדוק: אולי גם לו יש מה להסתיר.

לעמוד הפייסבוק של "חי בלילה"

ואם לא די בכך, סיפר אתמול (ד') פלג לגל"צ שנתקל באווירה המתוחה גם כשיצא לשוק עם ילדיו. "כשערכתי את הקניות הקבועות שלי בשוק התקווה, ירקן קבוע שאני קונה אצלו אמר לי 'תראה גיא זה לא יום טוב כל כך לבוא לשוק, היו אמירות קשות ליד כל דוכן'", מספר הכתב. "לא העליתי על הדעת שאני ארגיש תחושה של פחד, תחושה של מצוקה". לגבי הפוסטים הזועמים ברשת אמר פלג: "את השיח ברשת הכרתי מפרסומים קודמים, חסמתי בשעתו הרבה מופרעים. אמרתי לעצמי מה מוביל אנשים לכאלה אנרגיות?". 

>> לוח שידורים ערוץ 12 

"חי בלילה": ראשון עד חמישי ב-23:25, קשת, ערוץ 12