חי בלילה

עולות שלב: קבוצות הזיכרונות יוצאות מגבולות הפייסבוק

"ארץ נהדרת" אמנם העלתה את התופעה במערכון, אבל קבוצות הזיכרונות צוברות תאוצה יותר משנדמה. בפרקי זמן קצרים עמודי הזיכרונות מגיעים לעשרות אלפי סימוני "אהבתי", ורבים מרגישים צורך לשתף בסיפורים ובתמונות ולהעלות זיכרונות מהעבר. השלב הבא כמעט כאן: מפגשים מאורגנים לשיתוף זיכרונות ילדות

מערכת תכניות קשת | חי בלילה | פורסם 01:30 26.12.17 

שנה גודל אות

בתקופה האחרונה החל טרנד חדש בו הוקמו עמודי "זיכרונות ילדות" בפייסבוק, שמטרתם לתת לאנשים את הבמה להעלות זיכרונות מתקופות ילדות בערים שונות בארץ. זה התחיל בשאלות כלליות כגון: "זוכרים את המוסכניק מהפינה?", והמשיך לשיתופי סרטונים ותמונות שחור-לבן של הערים השונות משנות השישים או השבעים של המאה הקודמת. 

לעמוד הפייסבוק של "חי בלילה"

מנהלי העמודים בפייסבוק סיפרו למגיש "חי בלילה" נדב בורנשטיין אודות התפשטות הרצון לשמוע ולשתף בסיפורי ילדות ברשת. "אנשים מצטרפים מהרגע הראשון", סיפר גרי ברונשטיין, מנהל "זיכרונות ילדות נתניה", והמשיך: "נתניה היא עיר מאוד נוסטלגית, יש המון זיכרונות ואנשים משתפים בלי הפסקה".

>> לוח שידורים ערוץ 12 

גם למפורסמים יש חלק בבהלה לזיכרון ובניגוד למצופה, שקבוצות בסדר גודל של עשרות אלפי חברים יישארו בגדר שיח פייסבוק רגיל, מנהלת עמוד "זיכרונות ילדות רמלה" הציגה תמונה אחרת לגמרי. "בקבוצה חברים גם מפורסמים, ומיועדת לנו פגישה בקרוב, לכל ילדי 'זיכרונות ילדות רמלה'", סיפרה מנהלת העמוד בתיה כהן דורסמן. 

"חי בלילה": ראשון עד חמישי ב-23:25, קשת, ערוץ 12