עובדה

הלב

ברגע אחד באמצע הלילה, שני ילדים מובהלים לחדר הניתוח. ילד אחד יסיים את חייו, וילד שני יזכה בחיים חדשים. וכדי שאלמוג בן ה-9 יזכה בלב חדש, בגופו של עילי בן ה-11 – שנפל מצוק יחד עם אבא שלו שניסה להציל אותו – הוא צריך להפסיק לפעום. בשנה האחרונה ליוותה המצלמה של "עובדה" שתי משפחות - ולב אחד שמחבר ביניהן. צפו בסרטו של רוני קובן

מערכת "עובדה" | עובדה | פורסם 23:30 06.12.17 

שנה גודל אות

אבא ובן יוצאים לטיול בנחל צאלים.

וכשעילי נופל לתהום – עמרי עומד מול החלטה בלתי נתפסת, והוא מקבל אותה, בשבריר של שניה: הוא מזנק אחרי עילי, כדי להציל את בנו, גם במחיר חייו שלו.

וכשעילי שוכב פצוע בבית החולים, אמא שלו, שירי, צריכה לקבל את ההחלטה הכי קשה בחיים שלה. באותם רגעים ממש, בבית חולים אחר, אמא אחרת מחכה לשמוע אם יש לב לאלמוג שלה, שזקוק להשתלה דחופה.

צריך לראות את הילד המתוק הזה, מול המצלמה של רוני קובן, כדי להבין איך הופך אסון גדול לחסד מופלא; צריך לראות את שירי מסבירה בפשטות ש"תמיד צריך לעשות טוב", כדי להתחיל להבין את ההחלטה שקיבלה בלילה שבו נפרדה מעילי שלה. היא לא רוצה שיאמרו לה תודה: רק שיחבקו את אלמוג.

ואיך הוא יודע, אלמוג, לחבק בחזרה. לאט לאט החיים שלו מתחילים לחזור לשגרה. אמנם כל כמה חודשים הוא צריך לעבור צנתור שבודק שגופו לא דוחה את הלב החדש, אבל חוץ מזה הוא חוזר לבית ספר לפעילות מלאה. את הזמן שהתפנה לה, ריקי מנצלת עכשיו כדי לדאוג לעצמה.  כבר שש שנים היא נאלצת לעבור ארבע פעמים בשבוע טיפולי דיאליזה, מאז שהכליה שהשתילו לה קרסה. עכשיו גם היא מחפשת תורם שיסכים לעשות מעשה ולתרום לה כליה.