עובדה

31 הימים של ישי שליסל

31 יום עברו מאז שישי שליסל שוחרר מהכלא ועד למצעד הגאווה בירושלים. מצעד שהוא הפך לזירת רצח כשדקר באכזריות את באי המצעד ורצח את שירה בנקי, נערה צעירה בת 16 בלבד. נסלי ברדה, מביאה גילויים חדשים החושפים את עומק המחדל וגם עדות נדירה מבית הוריו של שליסל. כרוניקה של רצח שצריך ואפשר היה למנוע. צפו בכתבה המלאה

נסלי ברדה | עובדה | פורסם 21:12 14.01.16 

שנה גודל אות

משטרת ישראל לא התייחסה לשאלות הפרטניות שהועלו בכתבה.

מדוברות המשטרה נמסר: "בעקבות הרצח והדקירות במצעד הגאווה בירושלים מונתה ועדה בראשות ניצב בדימוס ישראל יצחק, לבדיקת תפקוד המשטרה. הוועדה מצאה ליקויים בתפקודם של חלק מגורמי המקצוע שפעלו לקראת המבצע ובמהלכו. מדובר היה בכשל נקודתי של מפקדים טובים, מסורים ועתירי זכויות. יחד עם זאת, הנורמה המבצעית במשטרה, בפרט כשמדובר בדיני נפשות, חייבת להיות הגבוהה ביותר, ומכאן נגזרו הדין הנוקב והמחיר האישי הגבוה כלפי הנושאים באחריות.

תגובת שירות בתי הסוהר: "כפי שקבעה ועדת הבדיקה, במנגנון הקיים היום בין הארגונים לא נפל פגם בהתנהלות שירות בתי הסוהר במקרה הנדון". 

תגובת שר הבריאות יעקב ליצמן: "מקומו של שליסל בכלא והשר לא פנה למענו כלל. מדובר בפניה שהגיש לפני כשבע שנים ארגון שביקש לסייע לאסיר לצאת לחופשת פסח. השר העביר את הבקשה לטיפולו של השר לביטחון פנים".

ארגון "חוננו" לא התייחס לשאלה על סעודת ההודיה שערך לשליסל עם יציאתו מהכלא אך מסר: "ב-14 שנות קיומו סייע 'חוננו' לכשלושים אלף חיילים, שוטרים ואזרחים. הניסיון להטות את העשייה המרובה הזו למקרי קיצון מצערים אינו הוגן. קצרה היריעה בה נוכל להביע את כעסנו על האחראים לרצח המטורף הזה."

"עובדה", הערב אחרי מהדורת החדשות