הוא מופיע על בימת תיאטרון "בית לסין" כבר שנים רבות, מככב במסך הקטן - ולאחרונה גם על הבמה של "רוקדים עם כוכבים" (פרק חדש הערב, אחרי החדשות). השחקן שלומי טפיארו עלה לאחרונה לרחבה הכי מדוברת במדינה והוא עשה את זה לצידה של לא אחרת מהרקדנית נינה סול. "ברגע שקיבלתי את נינה, קיבלתי רף ונגמר הסיפור", הוא אומר בריאיון ל-mako.

אתה מרגיש שיש לך רף שאתה צריך לעמוד בו?
"לא הבנתי את זה כל כך, אבל עם הזמן אמרו לי 'אתה קיבלת את נינה!' - זה דורש. היא זכתה בעונה ראשונה ובשנייה הייתה פיינליסטית - אני מבין גם למה תוך כדי עבודה איתה, למה היא במקום הזה. זה מדרבן ומגניב עוד יותר - ובואו נשלב את ההנאה, לעשות כיף, עם אמביציה גם להצליח".

איזה סוג של מורה נינה?
"היא דורשת, כמו שהיא דורשת מעצמה, אבל היא לא מורה קשוחה - כי היא מזהה את האנשים שעומדים מולה. אם אני צריך הפסקה שנייה, היא נותנת לי את האוויר לחשוב על הדברים ולנשום את הדברים. היא מורה מעולה,  היא נותנת לי דברים לחשוב עליהם כשאני הולך הביתה ואז אני חוזר אחרי יום-יומיים עם אסימונים שנופלים, עם תובנות, זה מגניב".

ביום רביעי האחרון, השניים פתחו את העונה שלהם בנאמבר בצ'אטה לוהט. הקצב זרם, הגרוב היה שם - אבל ביקורות השופטים היו חלוקות. מצד אחד היה ברור שחוש הקצב זורם בדם של טפיארו, אבל מצד שני הם ציפו לביצוע מדויק יותר. "התרגשתי בטירוף, אני ממש שמח מהמסע שאני עומד לעבור פה, מסע לגוף ולנפש", הוא אמר אז והפגין את מה שנראה כי מאפיין אותו: אופטימיות, חריצות ושמחת חיים מדבקת. 

אתה מגדיר את עצמך כבן אדם תחרותי?
"אני תחרותי כלפי עצמי - ומאמין שמה שצריך לקרות קורה בחיים. אם מישהו אחר קיבל את התפקיד, סימן שהוא צריך להתפרנס. אם אני לא קיבלתי משהו, זה כי אני צריך להתפנות למשהו אחר, זה המוטו שלי".

אז משנה לך מי הולך לקחת את העונה?
"בטח. ברגע שיוצאים מנקודת המוצא, זה יכול לנסוק, אלא אם כן אתה מזלזל. יש עונה חזקה, כולם פה עושים כברת דרך, לאנשים גם יש נתונים טובים. כל אחד בדרכו, נראה לי שיהיה מעניין".

שלומי טפיארו (צילום: שי פרנקו)
"מאמין שמה שצריך לקרות קורה בחיים. אם מישהו אחר קיבל תפקיד, סימן שהוא צריך להתפרנס"|צילום: שי פרנקו

 טפיארו מספר שהמתמודדים מפרגנים זה לזו, אבל אולי יש לפרגון תאריך תפוגה. "כולם באותה הסירה וכולם מאוד נהנים, באים בוייב טוב. אני מאמין שעוד מעט, אחרי שיראו מי נגד מי ויתחילו לקטלג, יכול להיות שדברים כבר ישתנו - זה גם להיות ביחד כל היום".

כאמור, טפיארו צוות לנינה סול שגורפת בדרך קבע מחמאות נלהבות מהשופטים. היא זכתה לצד שטילוב בעונה הראשונה וקרעה את כל הדרך לגמר הגדול בעונה שעברה לצידו של לי בירן. היא מתמסרת כל כולה לתהליך ונראה שזה דבר המשותף בין השניים. "אני בן 44 ואני מרגיש שהגוף שלי עוד רגע יגיד לי 'אחי מה קורה?! מה קורה נשמה? תכף עפה לך הברך, בוא תרגיע', אבל בינתיים לא, אז אני מרשה לעצמי. עד עכשיו לא האמנתי שאני אצליח לעשות מה שאני עושה עכשיו".

מה הדבר האחרון שככה התמסרת אליו?
"מחזה שנקרא 'סיפור אהבה' בבית לסין, מחזה צרפתי מדהים. אני לא אספר הכל אבל מדובר באנשים שנדרסו בחייהם ובכל זאת מנסים להמשיך ללכת בגדול, כל אחד יכול להתחבר לזה. כל אחד נדרס באיזשהו אופן, לפעמים זה רכב, לפעמים זו משאית, אבל קורה משהו. אני חושב שהקהל מאוד מאוד מזדהה עם זה, והתפקיד דורש ממני מנעדים מעניינים; להקליל ולעשות הומור מהסיטואציות, גם אם מדובר סיטואציות קשות - וגם לגעת ברגש במקומות שצריך לגעת בו. אז התאבדתי עליו כמו שאני אוהב".