הרבה מים עברו בנהר מאז שהכרנו את יאנה יוסף בשנת 2012. היא הספיקה לקטוף תפקידי משחק, כמו למשל בסדרה "פשע לא מאורגן" וגם הייתה מועמדת לפרס אופיר על תפקידה בסרט "הרמוניה", אבל בשנים האחרונות היא מיקדה את עיקר תשומת הלב שלה בגידול שלושת ילדיה יחד עם בן זוגה הקומיקאי והשחקן ציון ברוך. אמש (א') היא חזרה לפריים טיים ובענק, כשעלתה להתחרות על הרחבה של "רוקדים עם כוכבים" (פרק חדש הערב, אחרי החדשות, קשת 12) לצידו של אחד הרקדנים הבולטים בתוכנית - חיים פרשטיין, שהגיע לגמר הגדול כבר פעמיים; עם עדי אשכנזי ועם גיה באר גורביץ'.

יש מחשבות או חששות בעקבות?
"יש לי חששות כי אני לא באה מהתחום, אני יודעת לזוז אבל זה לא דומה לכלום. עם חיים זו רמה מאוד גבוהה ויש ציפיות וזה מלחיץ, אבל אני מקווה לטוב".

הקהל יודע מי את, מכירים אותך, אבל הפעם זה שונה, מה היית רוצה שהצופים יראו?
"לא הייתי בפריים טיים הרבה זמן ופתאום זה גם לבוא כרקדנית, אני רוצה שיגלו מי אני היום; בת 35, עם שלושה ילדים, נשואה, שחקנית, סטטוסים אחרים ממה שהיה פעם. אז הייתי בהתחלה, רווקה, מיינד אחר. הרבה עבר מאז והשתניתי המון. באתי לחוות, לחוות את עצמי בעיקר".

איך הגיבו בבית להשתתפות שלך בתכנית?
"הגיבו מדהים. הילדה שלי אלה מתרגשת מזה מאוד, היא מספרת לכל בית הספר שאמא משתתפת ב'רוקדים' ובעלי מפרגן לי ממש, לקח על עצמו את זה שאני לא אהיה בבית עכשיו, מאוד מאמין בי".

זה סופר חשוב במיוחד כשזה כזה אינטנסיבי.
"זה אינטנסיבי אבל אני גם כזאת, אני אוהבת לזרוק את עצמי למים עמוקים ולראות מה ייצא ממני".

איך את ניגשת לתכנית הזאת? יש אנשים שניגשים בגישה של 'אני בא עד לגמר' ויש אנשים שניגשים בגישה של 'אני בא ליהנות מהדרך'.
"אני חושבת שאני נעה בין שני העולמות של תחרות גדולה לבין חוויה. מאוד חשוב לי להיות ברגע, עם כל הרצון העז להגיע לגמר ואף לזכות, מאוד חשובה לי הדרך והחוויה, מה שאני אלמד, מה ייצא ממני וזה בעיקר לנצח את עצמי. העבודה הקשה הזאת".

היו לך תסריטים בראש של מה יכול לקרות על הבמה?
"הכל עבר לי בראש, שאני אשכח תנועות, שאני אפול, בעיה בשמלה, כל התסריטים הכי נוראיים עברו לי בראש ואני מנסה להעיף את המחשבות האלה והכי חשוב לי זה לעלות וליהנות, כי אם אני לא נהנית זה לא מגניב לי. אני ממש ממש רוצה ליהנות מהרגע, מהדקה וחצי הזאת. בסוף זה דקה וחצי".

איך הדינמיקה עם חיים?
"האמת שמהרגע הראשון נוצר בינינו קליק מאוד עמוק וכיפי, ואנחנו לא מבינים איך אנחנו לא מכירים ממזמן כבר". 

איך הוא? קשוח? סובלני?
"הוא נע בין הכל, הוא גם קשוח, אנחנו צוחקים הרבה וגם רציניים ויש לנו את כל הפלטה". 

את זוכרת רגע מצחיק או מכונן מחדר החזרות?
"מהחזרה הראשונה נפתחנו על מאתיים, הכי חשוף, הכי חברי, הכי פתוח. הקשר מתהדק, אנחנו מכירים אחד את השכבות אחד של השנייה, שנינו באנו עם זרועות פתוחות".