מאיה קיי רק בת 22, והיא כבר אחד השמות הכי מדוברים בישראל. כוכבת הרשת והדוגמנית מצליחה לפעמים לתעתע ולתת הרגשה שהכל הולך לה בקלילות. ההצלחה המטאורית, העבודה הבלתי פוסקת והיכולת הכמעט על-טבעית להישאר רלוונטית כל הזמן. מה שגורם לפעמים לשכוח שמדובר בבחורה עם לא מעט אמביציה וכוח רצון, שעובדת קשה מילדות - ופשוט נהנית מהפירות.

אז אחרי שהיא כבשה כמעט כל פסגה אפשרית והגדירה מחדש את המושג דוגמנית. קיי מתפנה לאתגר הבא שלה: להתחרות ב"רוקדים עם כוכבים" (חלקו השני של פרק הבכורה הערב, אחרי החדשות, קשת 12), וכמובן גם לנצח. זה לא סוד שכולם מחכים לראות אותה על הרחבה, וגם אם היא בעצמה לא מודע לזה עד הסוף - רבים גם מהמרים שתגיע רחוק בתחרות (בלי לחץ). ממש לפני שזה קורה, תפסנו אותה לשיחה על התחרות, האתגרים וכן, גם על הסטטוס הזוגי שלה והעבודה לצד האקס.

"באתי ללמוד. אני מאוד רוצה לראות על עצמי את התהליך ולהראות אולי את מאיה ולא את מאיה קיי". מאיה משתפת על החלום שהביא אותה ל"רוקדים עם כוכבים", "היה לי חלום להיות רקדנית. התמזל מזלי לעשות את זה בתוכנית ולעבור תהליך אינטנסיבי וקשוח, אבל זכיתי בפרטנר מדהים". אותו "פרטנר מדהים" שהיא מתייחסת אליו, הוא הרקדן לוטם מדמוני, שרקד בעונה הקודמת לצידה של הדוגמנית והשחקנית ניבר מדר.

מי הבוס בחזרות?
"הוא אומר לי מה לעשות כי אני לא מבינה בתחומו. אבל כשזה מגיע לתחומי, אני נותנת לו בסובייטיות. קודם כל חשוב לי הזמנים - והוא עומד בהם מאוד מאוד יפה. מעניין לראות אם יבינו את האינטרקציה שלנו על המסך.  אנחנו ילדים, אנחנו אוהבים לעשות שטויות, אבל אנחנו גם מאוד רציניים ככה שזה אולי יהיה מפתיע".

אז איך נראה סשן חזרות אצלכם?
"יש את הרגע הזה שאתה פשוט במצב כפית. אתה כבר 4 שעות בסטודיו, ואתה אומר, 'נריץ? לא נריץ? ברור שנריץ'. אצלי זמנים זה קודש, אז לא מאחרים לי, גם לא באים באנרגיה ירודה. האנרגיה שאתה נכנס איתה לסטודיו היא זו שאתה נשאר בה כל הזמן וגם תמיד לחייך, אני חושבת שזה מה זה חשוב, זה נותן כוח. ובגדים יפים. אני נשבעת, זה משפר ביצועים".

יש רגע שבירה שאת זוכרת?
"בטח, יש דברים בסגנונות ריקוד שאני פשוט לא מבינה. תחשבי שהרקדנים עושים את זה מגיל 4-5. כמו שאני דגמנתי בגיל 5-9, שזה בא לי בכיף, הגוף שלהם שם, הוא ממש בנוי לזה. היו לי רגעי שבירה שפשוט אמרתי, 'תקשיב, אני חייבת שנעצור רגע ונעשה איפוס'. צריך לא להתייאש כי אין ייאוש, זו נפילת מתח, בקבוק מים וזה חוזר".

לתוכנית קיי לוהקה במקביל לאקס שלה, טל מורד, איתו הייתה בזוגיות צמודה וסופר מתוקשרת מעל לשנה. בספטמבר האחרון השניים בחרו להפריד כוחות, אך מצאו את עצמם שוב במפגש יום יומי על סט הצילומים של "רוקדים עם כוכבים". "אנחנו בטוב. אנחנו לא בקשר יומי, כמו כל אקסים", היא אומרת.

איך הגבת לליהוק שלו לתוכנית?
"את לא יכולה להתעלם מזה כשהכרתם באותה סיטואציה, אלה דברים שאני חושבת שבן אדם מתרגל אליהם. זה כמו לפגוש אותו ברחוב מבחינתי. זה מביך, אבל ככל שהזמן עובר, זה גם עובר".

מאיה קיי, טל מורד (צילום: מתוך אינסטגרם, instagram)
צילום: מתוך אינסטגרם, instagram

בחודש מרץ פורסם כי קיי נמצאת בתחילתה של זוגיות חדשה עם בחור בשם איתי גרשון, שהתחרה בעבר ב"נינג'ה ישראל", אולם כעת מתברר שהשניים כבר לא. "נפרדנו ממש לאחרונה. לא נורא, אני צעירה ולא רוצה לפחד לחוות דברים שהם לגילי, בגלל שאני מרגישה לא בת גילי, כי באמת עברתי המון. יש דברים שאני רוצה לחוות, להסתכל עליהם כשאתבגר ולהגיד, 'לא פספסתי'. לא בקטע של חוויות וטרקים, אבל היה משהו ממש כיף, זה עצר - ולדבר הבא".

את מחפשת זוגיות?
"אני חושבת שהבעיה היא כשמתחילים לחפש. אני מאוד בכזה מה ששלי שלי, ומה שיבוא ומה שמגיע לי, וככה יהיה טוב".

ומה את מחפשת?
"וואו, גבר. נמאס לי. שלא ידבר איתי על קוד קופון, חשוב ממש שיאהב כלבים. שיהיה גבר-גבר, בגלל העבודה שלי אני צריכה המון הכלה, אני לא טיפוס קל מבחינת מה שאני עוסקת בו. אבל זה שטויות, כשמישהו אוהב ורוצה- הכל אפשרי. אבל יאללה, אני בת 22 והחיים עוד לפניי".

את חושבת שהדוגמנות נתנה לך יתרון בתחרות?
"לא. אני חושבת ששופטים דווקא לחומרה את הדוגמניות, היה להן עבר לא פשוט פה. אני רוצה שלא יתביישו להגיד 'אני דוגמנית'. כבר לא צריך להוכיח שאת עוד משהו, אז לא בא לי לבוא להתבייש - אני דוגמנית, זה המקצוע שלי ואני נהנית ומתפרנסת ממנו, אז אל חשש, אין מה להתבייש".

למה בחרת לאתגר את עצמך?
"זו יציאה מכל הגבולות שחשבי. כל אתגר שיקראו לי - אעשה אותו. אני חושבת שזאת מחלה לקבל בראש ולקרוע את התחת. אני קודם כל באה מבית מאוד דוחף ושואף, העבודה הקשה הזאת זורמת אצלנו בדם, ככה חונכתי ונולדתי, בקטע הכי טוב שיש".

והביקורות של השופטים? הם נוטים להיות מאוד קשוחים.
"אני מאמינה בזה מאוד, הם לא אומרים סתם דברים, אלא כדי לשפר אותנו. כשאני רואה מולי איש מקצוע, בעיני זה קודש. זה כמו שאני אדבר על התחום שאני עוסקת בו שנים, אם מישהי תצטרך דחיפה מסוימת, זה יהיה בשביל להרים ולעזור ולא בשביל להוריד. אם עבדת קשה וחשבת שהיית בשיא שלך, ומישהו אמר לך משהו שלא לטעמך, בסוף תאמין שזה בשביל לשפר אותך".

קשה לשמוע ביקורת כשאתה מצולם.
"אז מה? אנחנו לא עשויים ממים, הכל בסדר. זה כאן בשביל לחשל אותנו. יהיה מסקרן לראות מה הם חושבים".

מאיה קיי רוקדים השקה (צילום: instagram)
צילום: instagram

יש מתחרה שנראה לך יהווה לך פייט ויאתגר אותך?
"כולם. זאת עונה מטורפת של מכונות, יש את דניאל גל, לינוי אשרם, דור הררי ולירז צ'רכי שהיא אמנית בפני עצמה. אנשים גדולים, עם ראש על הכתפיים שכיף לראות ולחוות איתם את זה".

יש כוכבים שהכרת פה ונוצר ביניכם חיבור?
"דנית (גרינברג). היא חברה שלי וכיף לי איתה, אנחנו חולקות את החזרות. יש משהו בתחרות הזאת שאנחנו מנסים שלא תהיה תחרות, כי בסופו של דבר זה לא שאנחנו מדיחים אחד את השני בפועל. אנחנו נהנות להראות אחת לשנייה דברים שלמדנו, כמו שתי ילדות כאלה שמתלהבות, שעשו חוג, כיף לחוות את זה איתה".

את ווינרית. איך את מציגה את התחרותיות?
"לדעתי כולנו מאוד ווינרים ורוצים גם להראות לקאסט שאנחנו קורעים את התחת. דנית אמרה לי שזה במבט שלי, אני לא יודעת אם זה נכון כי אני רוב הזמן מחייכת, נוטה לחשוב ככה לפחות. אני חושבת שרואים עליי, לא צריכה להגיד הרבה".