הן מכירות את הרחבה של "רוקדים עם כוכבים" היטב. חלקן חרכו אותה בעונות הקודמות, וכעת כולן שורפות אותה עם הפרטנרים שלצידן. זה נוצץ, אבל לא רק - הן מלמדות את הכוכבים את הצעדים בסבלנות ולעיתים בקשיחות ועומדות מדי תוכנית למבחן השופטים. לפני שקבוצה נוספת תעלה לפרקט הערב (אחרי החדשות, קשת 12) תפסנו לשיחה את הרקדניות ושמענו מהן על הלחץ, הקשיים והדינמיקה עם בני הזוג בחדר החזרות.

ליטל לכטמן כהן

את העונה הראשונה היא עשתה לצידו של השחקן והסטנדאפיסט אוראל צברי ובעונה לאחר מכן - לצד הסטנדאפיסט קובי מימון. הפעם הפרטנר לרחבה הוא לא קומיקאי מצליח, אלא זמר מצליח - אבי אבורומי. לכטמן, מנהלת ומורה של סטודיו לריקוד, מדגישה כי העובדה שהיא מורה מקצועית נותנת לה כלים משמעותיים בתחרות. "אני מרגישה מאוד בטוחה", היא אומרת.

"אני מאוד מתאימה את עצמי לפרטנרים שלי, גם את החיים שלי", ממשיכה לכטמן כהן, "אני מאוד מסורה לתהליך ברגע ש'רוקדים עם כוכבים' מתחילה - בעלי יודע שיש לי עוד חיים, והם חיים מלאים. אני הולכת לישון וחושבת איך הפרטנר שלי, מה הוא עשה, הכל סביב הדבר הזה".

בזכות התמיכה של בעלה, לכטמן כהן מסוגלת להתמסר באופן טוטאלי לתוכנית ומה שמתלווה לה. "יש לי את הבעל הכי מפרגן בעולם וזו לא קלישאה, כל הקאסט יודע את זה, זה משהו מטורף. הוא מבחינתו כל עוד אני חוזרת הביתה מאושרת, אז טוב לו", היא אומרת. "להגיד לך שהוא לא מקנא? הוא בטוח מקנא, האם הוא דואג להגיד לי את זה? לא. אני יכולה לבוא אליו, להגיד לו, 'ממי תקשיב, אני הולכת לישון אצל הפרטנר שלי שבוע, יש לנו ריקוד לעשות', והוא יגיד, 'אם זה מה שאת צריכה כדי להצליח, בבקשה'".

"אני חושבת שדווקא ב'רוקדים' מצד אחד מעמידים את הזוגיות שלנו בהמון מבחנים, כי יש געגוע ויש קנאה", היא ממשיכה, "והוא גם לבד עם הילדה בבית ודואג להכל - ואני עובדת סביב השעון, ומצד שני כשנגמר אנחנו אומרים, 'וואו, איזה חזקים אנחנו, טירוף. קטן עלינו'. אני מרגישה שהזוגיות שלנו קצת קיבלה עומקים יותר גדולים מהתוכנית הזו - זה עניין של בחירות. אני בטוחה שלא פשוט לו, גם לי לא פשוט להרגיש אמא על שלט רחוק. מצד שני כל הבית חי, כולנו חיים אחד את השני".

לכטמן מתייחסת למסע הנפשי המטלטל שהיא עוברת במהלך התוכנית ולחוויה הלא פשוטה של ההדחה ממנה: "התהפוכות הנפשיות שקורות פה הן אמיתיות באמת. אני רוקדת עם גבר שהוא לא בעלי במשך חצי שנה צמוד צמוד, הוא החבר הכי טוב שלי בתקופה הזו, אנחנו מדברים בעיניים, אנחנו נוגעים אחד בשנייה, ונוצרים פה קשרים וחברויות", היא אומרת, "הדחה היא קשה. אתה מאוד רוצה בשביל הפרטנר שלך, בסוף אנחנו בתחרות - אז זו תמיד חוויה רגשית מאוד קשה. את לא נפרדת רק מהתוכנית, זה לא ההפסד, זה ההרגל לבן אדם".

על הפרטנר שלה אבורומי יש לה רק מילים טובות להגיד: "אני שרופה עליו. ווי, אני מאוהבת בו. הוא בן אדם שאוהב לטרוף את החיים, עבר המון בחיים, מאוד פגיע, הוא לא מתבייש בזה ואין לו פאסון - ולא מעניין אותו הפאסון, מעניין אותו להיות הוא ולהרגיש טוב עם עצמו ולהתחבר נורא לרגש. יש לו אנרגיות כיפיות והוא ג'נטלמן, הוא שורך לי שרוכים. הדבר שאני הכי מעריכה אצלו זה שהוא מאוד שומר על כבודי".

"יש קצת הבדל להיות פרטנרית אמא נשואה מאשר כל פרטנרית רווקה אחרת. הוא יודע לתת לי הרגשה של 'אני אוהב אותך, אני מכבד אותך, אני הפרטנר שלך' ועם זאת 'אני יודע את הגבולות שלי'. אני חושבת שבתוכנית הזאת זה קו כזה שנורא יפה ונורא קל לשבור אותו. אני יכולה שאנחנו נרקוד 24/7 כל האימון, ובסוף כשהוא ילך הביתה הוא יעשה לי טפיחה על השכם. יש איזה דיסטנס לא מתוך מקום של ריחוק, אלא דווקא ממקום של כבוד ואני מעריכה את זה מאוד".

מיכל איטלמן

מיכל איטלמן הצטרפה העונה לקאסט התוכנית - וצוותה למדליסט האולימפי אורי ששון. "אנחנו עושים את המקסימום מהצד שלנו", היא אומרת ומספרת על הדינמיקה ביניהם, "יש בינינו כימיה ממש טובה. ברור שיש רגעים של עצבים אחד על השנייה וריבים - אבל אנחנו ישר משלימים. אני חושבת שאנחנו מאוד מבינים ומכילים אחד את השנייה עם הרבה סבלנות וזה משה שחשוב, הוא עושה לי את החוויה הרבה יותר כיפית".

רגעי המשבר מגיעים לדבריה בעיקר כשהיא רוצה לעשות משהו, וששון מתקשה בהתחלה לבצעו. "אנחנו יכולים לעשות את אותו הקטע אולי 100 פעמים וזה מתסכל, מבאס וקשה - כישלון אחרי כישלון עד שמגיעים לתוצאה. אז הוא מתבאס על עצמו ומתפרץ ואני מתבאסת שלא יוצא - תסכול של שנינו ביחד, צריך לדעת להרים אחד את השנייה כל הזמן, זו המטרה", היא אומרת.

איטלמן מגדירה את עצמה כמורה קשוחה אבל עם סבלנות. "אני לא משחררת, אני עם היד על הדופק, אבל אני מאוד סבלנית לתהליך, כי אם לא הייתי סבלנית כנראה שזה לא היה מצליח", היא אומרת, "הוא פייטר ומאוד רוצה להצליח".

לצד העבודה הקשה, יש לאיטלמן גם לא מעט אמונות טפלות, שהגיעו לדבריה מאמה. "אמא שלי מאוד מאמינה באמונות תפלות אז קודם כל, כל ההרגלים של הרוסים, לשבת לפני שיוצאים, צמיד אדום, שכפי שאת רואה לא יורד ממני אף פעם, כשרקדתי הייתי רוקדת עם תחתונים שקופים והייתי שמה על זה עוד תחתונים בצבע גוף עם סיכת ביטחון, נגד עין הרע. בעיקר מה שאנחנו עושים לפני הרחבה זה דמיון מודרך".

נינה סול

היא זכתה בעונה הראשונה לצד אלכס שטילוב, בעונה השנייה הגיעה לגמר הגדול לצד לי בירן - ובעונה הנוכחית נינה סול רוקדת לצד השחקן שלומי טפיארו, וכן הציפיות מהם בשמיים. "אני הבוסית", היא מצהירה, "אבל אני תמיד עובדת בשיתוף פעולה. יש רגעים שאני מתייחסת כמורה, אבל אני גם מנסה רוב הזמן להתייחס כפרטנרית - לחשוב ביחד על רעיונות. שלומי יודע ממש להוביל גם בריקוד ונותן רעיונות מגניבים ואני תמיד מקשיבה. הדינמיקה מדהימה".

זה לא סוד שסול גורפת פעם אחר פעם מחמאות. השופטים מעריכים אותה ולפי דבריה מדובר פשוט בעבודה קשה: "אני רוקדת כבר 31 שנה - ומלמדת 20 שנה, זה נותן הרבה. העונה יש הרבה רקדנים חדשים, מוצלחים - ואני נזכרת בעונה הראשונה שלי, איך הגעתי לפה בפעם הראשונה, כל הגוף שלי היה ברעידות, בפחד. ניסיון זה הדבר, אנשים יעידו שאני מרגישה בנוח".

ומי היא חושבת שייקח את העונה? "העונה אני רואה כל כך הרבה מתמודדים חזקים", אומרת סול, "כל עונה הרף יותר ויותר גבוה - ומה שמעניין זה שכל אחד שונה העונה. לפעמים אני לא מסתכלת על זה ממש כתחרות; כל אחד מביא את האישיות שלו, ולפעמים מאוד קשה להשוות בין הדברים. זה כמו שאת אוהבת מוזיקה כזאת וכזאת וזמרים שונים, וזה לא אומר שזמר אחד טוב מהשני. אני חושבת שהעונה יהיו מלא נאמברים חזקים וטובים ויהיה מאוד קשה להבין מי באמת מנצח פה".

ג'ניה ליבמן

גם הרקדנית ג'ניה ליבמן היא חברת קאסט וותיקה. בעונה הראשונה היא רקדה לצידו של השחקן משה אשכנזי - ובעונה השנייה עשתה זאת לצידו של דורון בן דוד. בימים אלו, היא עולה לרחבה יחד עם המוזיקאי והשחקן אלישע בנאי ולדבריה מדובר בדבר המדויק עבורה: "מהשנייה שהוא נכנס אמרתי, 'זה זה'. אני גם כזאת רוקרית בנשמה, ופשוט מהשנייה הראשונה הבנתי שזה מה שרציתי בעונה הזאת. זה שונה מכל עונה שעשיתי עד עכשיו וזה פותח אצלי פתאום צ'אקרות חדשות ורעיונות חדשים, אז אני מאוד into it", היא מספרת.

ואיך הוא בתור תלמיד? "כיף מאוד להיות איתו בחזרות; הוא סופר מצחיק, יצירתי, אוהב להיות חלק מהדבר הזה. הוא מאוד תחרותי, אז זה פתאום מחייב אותי גם להתאים את עצמי לתוך הציפיות האלה. יש לנו דינמיקה ממש טובה", משתפת ליבמן, "אני ממש נהנית בעונה הזאת. נהניתי בכל העונות, אבל יש משהו אחר, אני גם ביקשתי משהו אחר כשדיברתי עם עצמי - רציתי שיהיה לי בעונה הזאת משהו קצת משוגע. קיבלתי היפראקטיבי שלפעמים אני נותנת לו את ה-15 דקות האלה שהוא צריך לדבר עם עצמו, להסתובב באולם ואני פשוט מסובבת את הראש לכיוונו ואז אומרת לו 'יאללה, בוא נעשה חזרה שוב'".

"אלישע בא כל כך חדור מטרה - שהוא אפילו ממלא אותי באנרגיה הזאת. הוא בא לטרוף", היא אומרת, "גם אם הוא חווה איזשהו תסכול באחת החזרות, אז יום למחרת הוא פשוט בא אחרי שהתאמן על זה גם בבית. זה עושה אותי עוד יותר אמא גאה. אני אמא גאה מאוד".