הם נושמים את עולם הריקוד מגיל צעיר, זכו בתחרויות ובפרסים ומלמדים את הכוכבים לרקוד בחדר החזרות, לפעמים ממש מאפס. רגע לפני שהזוגות יעלו לרחבה לנאמברים נוספים (הערב אחרי החדשות, קשת 12) דיברנו עם חמישה רקדנים מוכשרים, חלקם חדשים בעונה וחלקם כבר ותיקים - על ההתרגשות והלחץ - ולמה הם מצפים מעצמם ומהפרטנריות שלהם בעונה החדשה, לאחר שהקודמת הציבה רף גבוה מדי.

חיים פרשטיין

חיים פרשטיין הגיע לגמר בשתי העונות של "רוקדים עם כוכבים" - עם גיה באר גורביץ בעונה הקודמת, ובעונה הראשונה עם עדי אשכנזי. הפעם הוא עושה את הדרך הזו לצידה של השחקנית יאנה יוסף - והוא יודע מה הוא מביא איתו לתמונה. "אני גאה בעצמי הכי הרבה על בנות הזוג שלי", מספר פרשטיין ל-mako,  "הגאווה הכי גדולה שלי זה איך שבנות הזוג שלי מסיימות את העונה, כולן מסיימות אותה בווליום מאוד גבוה, כשיש סוללת נאמברים יפים מאחוריהן. זו הגאווה שלי, באמת".

"זה כמו יהלום, יש מולך יהלום גולמי", הוא ממשיך ומתאר את הקושי שמתמודד איתו, "אני חושב שרמת הליטוש היא עד אינסוף, ואני לא יכול להסביר את המרדף הזה להוציא את היהלום הכי מדויק, נקי ונוצץ שיש. זה כמו שאתה רץ והאדמה צונחת פנימה, שוקעת - ואתה רץ כדי לא לשקוע יחד איתה. זה המאמץ. אני פה בשביל האומנות. הפחד הכי גדול שלי הוא ללכת מוקדם ולא לזכות, כי אני רוצה להראות כמה שיותר יצירות אומנות".

את הדינמיקה בינו לבין הכוכבת שלו, יוסף, הוא מגדיר "מצחיקה מדי". "יש לנו דינמיקה של חברים מאוד טובים. נגיד אם אני ויאנה היינו ביחד בתיכון היינו חברים הכי טובים. יש דינמיקה מאוד חברית וכל הזמן אני מזכיר לעצמי לחבוש בחזרה את הכובע של המנטור, של המורה, של הכוריאוגרף. כל הזמן. היא מוציאה אותי מזה כל הזמן. כמו הילדה המעצבנת בכיתה שאתה לא יכול לכעוס עליה. אישה בלתי, מצחיקה נורא, לב ענק, כיפית, מבינת עניין".

כשהוא נשאל על רגע מצחיק בחדר החזרות עם יוסף, הוא עונה: "תפסתי את יאנה עם כמעט עם דמעות בעיניים, פרצוף עצוב, על אנשים שיושבים בבית קפה. התפוצצתי מצחוק. קלטתי אותה מקנאה בהם. היא בהלם, באמת, היא בשוק. היא רגילה לשבת עם חברות בבית קפה, לצאת, לעשות כיף, היא הגיעה למחנה אימונים".

 מאז מהעונה הקודמת, פרשטיין הגשים את חלומו והפך לאבא לבנו ניל ביחד עם בן זוגו, אלירן זינו, לאחר תהליך פונדקאות שנמשך כ-3 שנים. "עכשיו אני גם לא ישן בלילות. אני לא יודע כמה ישנתי היום בלילה, אולי שעתיים וחצי-שלוש", הוא מתוודה, "זה משהו מדהים באבהות, קורה משהו מדהים, לא ידעתי שזה אופציה לא לישון בלילה ולתפקד יום אחרי זה בעבודה וגם ליהנות ולהוציא תפוקה טובה. אתה מגלה דברים חדשים".

איתן קריפס

איתן קריפס הצטרף רק העונה לתוכנית, וכבר קיבל את הטייטל המרים: ארטיום הצעיר. הוא חרך לצידה של רומי פרנקל את הרחבה ובריאיון הוא מספר שהוא אינו חושש מתחרות הריקודים הקשה בעולם, להיפך.  "אני מגיע מסביבה מאוד תחרותית, אז אני מאוד אוהב את הדברים האלה. אני נכנס רק לדברים שבאמת מאוד מרגשים אותי".

קריפס מספר כי בינו לבין פרנקל נשבר הדיסטנס מאוד מהר. "אולי יש פה אנשים עם יותר קשר של מורה ותלמיד, וכמובן יש בינינו את הקשר הזה, אבל אנחנו מאוד פתוחים אחד עם השנייה. זאת אומרת אני יכול המון לצעוק או להתרגז ולהיפך, להחמיא ולהיות מאושר ורומי מקבלת את זה מצוין. רגע כיף זה כשראיתי שרומי יכולה לעשות את הריקוד מההתחלה עד הסוף בלי למות באמצע. זה היה באמת אושר. בלי קשר לכך שהיא אחת הבחורות היותר מוכשרות שראיתי ואני ממש מאושר שאני איתה. באמת לא הייתי רוצה לקבל אף אחת אחרת".

למעשה, קריפס מעיד כי מההתחלה התעקש לקבל את פרנקל. "לא הייתה לי אף אחת אחרת בראש. קודם כל מבחינה ויזואלית, עזבי את זה שהיא יפהפיה שאין דברים כאלה, וחשבתי שאנחנו יכולים להיראות טוב ביחד. רואים שהיא בחורה עם יכולות, היא ברשתות החברתיות, יש לה טיקטוק ואינסטגרם, אז היא גם העלתה שם קצת סרטוני ריקוד וניכר הפוטנציאל שיש לה בגוף".

לוטם מדמוני

בעונה הקודמת, לוטם מדמוני רקד עם ניבר מדר והעונה הזאת הוא בן הזוג של מאיה קיי – "עברתי מדוגמנית לדוגמנית", הוא צוחק ומספר כי הדינמינקה ביניהם "מושלמת והכי טובה בעולם". "זו באמת דינמיקה מטורפת, יש לנו כימיה מדהימה. כיף לנו בחזרות, כיף לנו לראות אחד את השנייה ואנחנו באמת נהנים ביחד, יוצרים ועושים טלוויזיה בכיף ואהבה ענקית", הוא אומר.

מדמוני מאוד מאמין בפרטנרית שלו - וחושב שהיא יכולה ללכת עד הסוף. "אני חושב שהיא מסוגלת לגבהים מטורפים, וכן, היא יכולה לקחת את העונה הזאת בעזרת השם. אני לא יודע אם זה יקרה, אני מקווה. שנינו ונעשה הכל".

 לפני כל עלייה לרחבה הוא נכנס יד ביד עם הפרטנרית ברגל ימין "למזל טוב". הפדיחה הכי גדולה קרתה לו לפני חמש שנים כאשר כמעט התעלף על הרחבה באמצע ריקוד ויצא בריצה החוצה. "הרגשתי שאני הולך להתעלף, והתעלפתי באמצע גמר אליפות. הרגשתי לא טוב, סיימנו ריקוד ולפני הריקוד הבא, שזה ברצף, הרגשתי שאני הולך להקיא, שאני עומד לאבד את ההכרה, דפקתי ריצה החוצה, בת הזוג שלי נשארה לבד ברחבה ואני התעלפתי בשירותים" הוא אומר. "עברתי מאז כברת דרך. עברו הרבה מים בנהר אבל זו פדיחה מאוד מאוד גדולה שהייתה".

אדיר בלומנפלד

גם אדיר בלומנפלד הצטרף העונה לקאסט התוכנית - וצוות לשחקנית דניאל גל. "אנחנו לוקחים את זה למקומות הכי טובים ועושים את הדה בסט", הוא אומר ומספר כי דווקא העובדה שלדניאל יש ניסיון בעולם הריקוד, אך לא בעולם הריקודים הסלוניים דווקא לא מיטיבה איתם. 

"הריקודים הסלוניים זה משהו שממש חדש לה, היא ממש מתחילה אותו מאפס", מסביר בלומנפלד, "לפעמים גם כשבן אדם מגיע עם רקע, אז לשנות רקע מסוים זה הרבה יותר קשה, מאשר להתחיל את זה מאפס. אנחנו צריכים לשנות הרבה הרגלים שמגיעים ממנה להרגלים של הריקודים הסלוניים, ובקיצור אנחנו עובדים הרבה, עובדים קשה ואנחנו מקווים שזה ישתלם לנו על הרחבה".

השניים עלו לרחבה ביום שלישי האחרון והראו שהם לגמרי יודעים מה הם עושים. על הדינמיקה ביניהם הוא אומר עם חיוך: "לדניאל יש את הקריזות שלה, לי יש את הקריזות שלי, כל אחד עם הדברים שלו ואנחנו בסוף מגיעים לעמק השווה. היא תלמידה מצוינת, עובדת קשה, משקיעה, מתאמצת".

דני יוחטמן

זו העונה השלישית של דני יוחטמן ב"רוקדים עם כוכבים", אחרי שרקד בעונה הראשונה עם עידית מטות ובעונה הקודמת עם יסמין לוקץ'. בעונה הנוכחית בת הפרטנרית שלו היא לא אחרת ההמדליסטית האולימפית ירדן ג'רבי.

"ברגע שמגיע בן אדם שהוא לא רקדן זה קושי. למזלי אני קיבלתי בנות זוג מדהימות, אחת אחת עילוי", הוא אומר, "הייתה לי את עידית מטות ואת יסמין לוקץ', זה פשוט תענוג להיות עם כל אחת מהן ועכשיו קיבלתי עוד עילוי, אני בר מזל מהבחינה הזאת. אני מקבל אנשים שפשוט תענוג להיות איתם בסטודיו, לעבוד איתם יום יום".

בעבר הוא רקד עם לא אחרת מאשר אנה ארונוב, והשניים אף ניהלו מערכת יחסים רומנטית. הוא נזכר באירוע מצחיק שקרה להם באמצע ריקוד: "רקדתי באירוע, בחתונה, היינו בני 20 אני ואנה, והרצפה הייתה קצת חלקה. בריקוד הראשון הרמתי אותה להנפה והסתובבנו, ראיתי את השולחן מתקרב - ושנינו מצאנו את עצמנו מתחת לשולחן עם סלטים עלינו, אבל יצאנו מזה יפה, הרמתי אותה, הורדתי ממנה את החסה והמשכנו לרקוד ואנשים לא הבינו. מזל שלא היינו מפורסמים בשום דרך, גם לא אנה, מזל. זה היה מצחיק".

על העבודה עם ג'רבי בעונה הזו מעיד יוחטמן: "אני לא חושב שאי פעם עבדתי עם בן אדם שהיה לי כל כך קל לעבוד איתו בסטודיו. היא לא סתם אלופת עולם מסתבר ומדליסטית אולימפית. היא מגיעה שעה לפני, עושה את החימום שלה, עושה חזרה על הריקוד. בסטודיו, באימון, בשלוש שעות שלנו אני רואה שיש לה מלא יבלות על הרגליים, אני רואה שכואב לה. היא לא מתלוננת לעולם, היא בחיים לא תגיד שקשה לה. היא עובדת פשוט מדהים, אין לי מילים,  בחיים לא עבדתי עם בן אדם כזה ברמה כזו. היא ספורטאית על שכמובן אין לה שום קשר לריקוד וכאן יש קושי קטן של להביא אותה מהעולם שלה, מהעולם הקשוח והחזק לעולם הרך והעדין. היא עושה עבודה מדהימה, ואני חושב שהיא הולכת להפתיע העונה. הלוואי".