בזמן שרוב הישראלים שטסים כיום לחו"ל בוחרים ביוון או בולגריה, ישנה מדינה נוספת, שלא מקבלת את אותה החשיפה, אך גם היא הפכה לאחרונה לירוקה ומי שיגיע אליה לא יצטרך להיכנס לבידוד בהלוך או בחזור - סרביה. 

נכון להיום, רק מי שקנה כרטיס טיסה לפני תחילת הסגר יכול לטוס לחו"ל, ונראה שהאכיפה על כך רק הולכת ומתגברת, ולכן לא הרבה ישראלים הצליחו או בחרו לקנות כרטיסים דווקא לסרביה ובחרו ביעדי הבטן גב המוכרים. 

ובכל זאת, הצלחנו למצוא משפחה ישראלית שמטיילת בימים אלה בבלגרד, בירת סרביה, ונהנת מכל רגע למרות מזג האוויר החורפי שיש שם עכשיו. "ירד לנו יומיים גשם לסירוגין ועכשיו יצאה השמש", מספרת יפית רכס אפוטקר שטסה עם בעלה חן ושלושת הילדים. "מזג אויר אירופאי טיפוסי לעונה זו".

כל ההמלצות לטיול מדהים בבלגרד

חן מוסיפה: "קנינו את הכרטיס טיסה בשישי לפנות בוקר (רגע לפני תחיל הסגר). בחרנו דווקא בסרביה מכיוון שאין צורך בבדיקות קורונה (לא היה ניתן לעשות לפני כיפור) וגם בגלל שהיא הוגדרה כיעד ירוק. אנחנו כל שנה טסים בתאריך הזה לחו"ל והשנה חששנו עד הדקה התשעים שלא נצליח לעשות זאת. ישראייר פתחו טיסה חדשה לשישי בערב בשעה 22:00 וכשגילינו את זה ביום חמישי החלטנו בספונטניות לטוס".

משפחת רכס אפוטקר (צילום: באדיבות המצולמים)
משפחת רכס אפוטקר|צילום: באדיבות המצולמים

משפחת רכס אפוטקר טסה ל-8 ימים בסך הכל. הם שכרו רכב והחליטו והחליטו לבלות את רוב זמנם בבלגרד אך גם לצאת לטיולי יום מחוץ לעיר. "תוך כדי תנועה החלטנו להרחיק לדרום מזרח המדינה, לישון שם לילה ולטייל באתרי הטבע", אומרת חן. "סרביה יפהפייה ומלאה בצמחייה ואגמים. עוד יתרון שיש לה זה שהיא זולה מאוד גם מבחינת לינה וגם מבחינת אוכל וכניסות לאטרקציות. האנשים מאוד נחמדים ואדיבים ולמרות שמחוץ לעיר לא כולם דוברי אנגלית הם משתדלים מאוד לעזור".

וההנחיות השונות בגלל הקורונה לא הורסות את החוויה?
"מבחינת קורונה בכל המקומות הסגורים מקפידים על ריחוק ומסיכה. ברחוב אין צורך במסיכה אך מקפידים על ריחוק. כמשפחה שאוהבת לטייל בטבע וליהנות מנופים וארכיטקטורה זה לא ממש משפיע עלינו".

ואתם לא מרגישים שמסוכן לטייל בה?
"סרביה לא מסוכנת בכלל, נהפוך הוא, אנחנו מרגישים כאן מאוד בטוחים. אני ממליצה מאוד להגיע לכאן ואנחנו מתכננים לשוב אליה בקרוב ולעשות חלקים נוספים באזור הבלקן".

נכון להיום, בסרביה יש 1,266 חולים מאומתים ו-749 אנשים מתו מנגיף הקורונה.