יום העצמאות מזמן לרוב יציאה של המוני ישראלים לחופשות של יום או יותר ברחבי הארץ. "יום העצמאות הוא אחד מהחגים שבהם רוב הישראלים מעדיפים  לחגוג בישראל", אומר ראובן אלקס, מנכ"ל ושותף ברשת ישראל קנדה מלונות". "השנה היות והחג נופל על סוף שבוע ארוך (חמישי-שבת) אנו רואים ביקושים גבוהים מאוד בהזמנות בעיקר של משפחות מורחבות".

 יחד עם זאת, הסופ"ש הארוך גרם לעלייה בביקושים גם בחופשות לחו"ל, בעיקר של ישראלים שחיכו לאחרי חול המועד שיוצאים בעיקר ליעדים קרובים שמתאימים לחופשה קצרה וכעת יכולים ליהנות ממחירים נמוכים בהרבה מאלה שהיו רק לפני כשבועיים.

לדברי שירלי כהן עורקבי, סמנכ"ל אשת טורס: "באופן מסורתי רוב הישראלים בוחרים לבלות את חופשת יום העצמאות במלונות בישראל, אך השנה החופשה מתחברת לסופ"ש ארוך ואנחנו רואים עליה משמעותית בביקושים לחו"ל. היעדים המבוקשים אצלנו הם אנטליה, שארם א-שייח, איי יוון, מונטנגרו וגם יעדי מערב אירופה כמו לונדון, רומא ופריז".

כרתים, מלונות הכל כלול (צילום: אתר המלון)
איי יוון חוזרים לקדמת הבמה. כרתים|צילום: אתר המלון

>> המדריך המלא לאנטליה

>> המדריך המלא לסיני

"יום העצמאות השנה נפל בסמיכות לחופשת הפסח והמחירים ירדו ולכן אנו רואים שהישראלים צמאים לצאת לחופשות מעבר לים במיוחד שהסיכוי למצוא דיל טוב תמיד קיים", אומרת טלי נוי, סמנכ"ל שיווק ומכירות של איסתא. "הביקושים הגבוהים ביותר שנרשמו אצלנו לסוף שבוע של יום העצמאות הם בעיקר לדובאי, שארם, איטליה ויוון".

"הביקושים לטיסות לחו"ל נמצאים בשיאם ורק התעצמו לקראת יום העצמאות שמאפשר סופ"ש ארוך ללא ימי חופשה מהעבודה", אומר ניר מזור, סמנכ"ל קשרי תעופה. "בשיא הביקושים נמצאות אנטליה, איי יוון ושארם - יעד הטיסות החדש והלוהט של התקופה. מבין יעדי אירופה ברצלונה ומדריד חוזרות בגדול עם היצע רב של טיסות לערים הלל".

שארם א-שייח' (צילום: חדשות 12)
היעד העולה - שארם א-שייח'|צילום: חדשות 12

>> המדריך המלא ליוון

>> המדריך המלא לדובאי

הילה הרמולין רונן, סמנכ"לית שיווק ומכירות של ישראייר מוסיפה: "יום העצמאות נופל השנה על סוף שבוע ארוך ואנו רואים גידול בקצב ההזמנות, אך עדיין קיים מלאי מצומצם של מושבים למכירה במחירים נמוכים יחסית בעיקר ליעדי נופש משפחתיים לחבילות שהטיסות אליהן קצרות".

כמה יעלה לכם לטוס לחו"ל ביום העצמאות?

אשת טורס (5-8.5)

אנטליה, סופ"ש 3 לילות  במלון 5 כוכבים SIDE ROYAL STYLE אולטרה הכל כלול  ב-399 דולרים לאדם בחדר זוגי. המחיר לזוג+2 לחבילה זהה – 369 דולרים לאדם.

שארם א-שייח, סופ"ש  3 לילות במלון 4 כוכבים HILTON SHARKS BAY אולטרה הכל כלול  ב-499 דולרים לאדם בחדר זוגי. המחיר לזוג+1 לחבילה זהה – 455 דולרים לאדם.

מונטנגרו, סופ"ש 3 לילות במלון 4 כוכבים ALEKSANDER על בסיס ארוחת בוקר ב-599 דולרים לאדם בחדר זוגי

ישראייר 

 בטומי, 6 לילות מה- 5-11/5 , במלון פלאזה 4 כוכבים על בסיס ארוחת בוקר המחיר החל מ-456 דולרים.

 אתונה, מה 5-9/5 במלון 4 כוכבים BREEZE, המחיר החל מ-499 דולרים.

רודוס, 5-10/5 במלון 5 כוכבים ELYSIUM על בסיס חצי פנסיון, המחיר החל מ-578 דולרים.

שארם א-שייח', 5-9/5 במלון ריג'נסי פאלס 5 כוכבים על בסיס הכל כלול, המחיר החל מ-533 דולרים.

איסתא

דובאי, במלון קרלטון פאלס 5 כוכבים 5-8/5 המחיר החל מ- 720 דולרים.

אתונה, 4-8/5 במלון אפולניה 4 כוכבים, המחיר החל מ-721 דולרים.

רומא, 4-8/5 במלון BEST WESTERN, המחיר החל מ-686 דולרים לאדם.