חופש
פוסט בפייסבוק (צילום: פייסבוק)
המכתב שהשאיר הבעל לצוות המלון באמסטרדם
|
צילום: פייסבוק

השאירו טיפ לצוות המלון בחו"ל ועוררו סערה

זוג ישראלים העלה פוסט לפייסבוק שמראה כיצד השאירו עוגיות קנאביס לצוות המלון בסוף החופשה שלהם באמסטרדם, וגרמו למלחמה בין גולשים שאהבו את המעשה לבין אלה שממש לא. "ככה נראה הישראלי היפה" כתב גולש אחד, "היה מספיק מכתב תודה במקום הבושה", כתבה גולשת אחרת. שפטו בעצמכם

שמעון איפרגן | mako חופש | פורסם 07:05 11.01.18 

שנה גודל אות

בשנים האחרונות אנחנו עדים לסיפורים לא נעימים על מטיילים ישראליים שגנבו מגבות מבתי מלון ברחבי העולם, הותירו אחריהם חדרים מלוכלכים ובכלל התנהגו בצורה מביכה שזכתה לכינוי הלא מחמיא - הישראלי המכוער. האירועים הללו כמובן לא מעידים על הכלל וישנם מטיילים רבים שמייצגים אותנו בצורה יפה ומנסים לשפר את התדמית הרעה שלנו בעולם.

לצערנו, לפעמים גם כשהכוונות טובות, אנשים לא מקבלים אותן בצורה יפה. זה בדיוק מה שקרה לאמיר וסיון אטיאס, תושבי אשקלון שטסו בשבוע האחרון לחופשה באמסטרדם. השניים כל כך נהנו מהחופשה בעיר וסביבתה, מהאווירה והשירות הטוב שקיבלו בבית המלון Dobleetree by Hilton, שכשהגיע הזמן לעזוב אמיר החליט לכתוב מכתב תודה לצוות המלון על האירוח.

"תודה רבה לצוות המדהים על השהות הנפלאה והשירות המדהים", הוא כתב. "נתראה בפעם הבאה. אמיר וסיון אטיאס. נ.ב. - תהינו מהעוגייה". את מכתב התודה השאיר על השולחן בחדר בצירוף טיפ עם כמה דולרים וקופסה עם עוגיות קנאביס.

ביום ראשון השבוע החליטה סיון לפרסם פוסט בדף הפייסבוק "חו"ל זה כאן" בו צילמה את המכתב וכתבה: "ככה בעלי עוזב חדר במלון באמסטרדם". סיוון שרצתה כמובן לעודד את התנהגות בעלה, לא ציפתה שהפוסט יהפוך לזירת קרב בין כאלה שעודדו את המעשה ובין אלה שהתנגדו לו.

הפוסט זכה במהרה לתגובות ושיתופים רבים. חלק מהולשים בירכו על המהלך היפה וטענו שככה כולנו צריכים להתנהג בחו"ל, וחלק מהגולשים תקף את אטיאס על המחווה, בטענה שזה לא ראוי לשהשאיר עוגיות קנאביס וטיפ זעום ושזה רק עושה יותר נזק מתועלת. 

"כשנשאר לך קצת עודף ואתה לא יכול לקחת את העוגיות חזרה לארץ... אז אתה מנסה להפוך את המצב ולעשות ג'סטה. הבעיה שהמקומיים ממש נגד תיירות סמים ולהשאיר פתק כזה זו בורות שמקורה בתמהיל קשוח ושל סטלה וחוצפה ישראלית", כתב אחד הגולשים.

"שיזרקו לפח ויקנו עוגיות שוקולד מהסופר למטה", כתב גולש אחר. "לא צריך לנפנף בדגל תיירות הסם. זה רק מוריד מערכנו". וזה לא נעצר כאן. בין שלל התגובות הזועמות היה ניתן לראות גם תגובות כמו: "היה מספיק מכתב תודה במקום הבושה". "שלושה דולרים? זה מתוך כעס או סוג של הומור לא ראוי?". "מכתב מכובד מספיק. הטיפ פחות".

אטיאס ואשתו, שלא ציפו לכיוון אליו הגולשים לקחו את הפוסט, נאלצו להגיב לדברים הקשים: "אני כבר הפסקתי להתעייף לצערי לענות לגברות המתנשאות האלו!!!", כתבה סיון. 

מצד שני, חלק מהגולשים באו להגנת הזוג. "אכלו לך את הראש.. כל הזמן בוכים על 'הישראלי המכוער' ועד שבא ישראלי יפה כל המכוערים עפים עליו", כתב אחד מהם. "כל הכבוד. הישראלי היפה בלי מרכאות'", כתבה גולשת אחרת.

גולש אחר הוסיף שסכום הטיפ באמת לא משנה אלא הכוונה: "זה לא באמת משנה אם הושארו שלושה דולרים או 300 דולרים או יורו. עצם המחשבה להקדיש תשומת לב לעובד הקטן כבר עשה את שלה... הלוואי שהיו עוד אנשים כמוך". גולש אחר כינה אותו 'שגריר ישראל' ושכאלה מעשים יפים צריך לפרסם.

סיון ואמיר אטיאס (צילום: באדיבות המצולמים)
סיון ואמיר אטיאס
|
צילום: באדיבות המצולמים

"בכלל לא ידעתי שאשתי העלתה את הפוסט" סיפר אמיר למאקו חופש. "רק כשחזרתי לארץ זה נודע לי. לא ציפיתי להמון תגובות, זה מדהים ומחמם את הלב. אני עושה את זה מאז ומתמיד. עבדתי בעבר במלונות ואני יודע שהצוות עובד ממש קשה ומבחינתם מה שחשוב להם זו ההערכה על עבודתם שהם לא תמיד מקבלים, וזה שווה יותר מכסף". על הגולשים שתקפו אותו אמר אטיאס: "נכון שהיו תגובות לא מפרגנות וזה קצת מאכזב. בטח שלא ציפיתי לזה אבל זה לא ירתיע אותי מלחזור על מה שעשיתי". 

הדעות לגבי המעשה של הזוג עדיין חלוקות. נכון לעכשיו כ-3,000 אנשים עשו לייק ומאות הגיבו. ומה אתם חושבים?

>>לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש