לא רק תורים ומזוודות אבודות: אירוע חריג נרשם אתמול בנמל התעופה במנצ'סטר, לאחר שטיסה TOM5GM של חברת TUI, שהייתה בדרכה לכף ורדה, באוקיינוס האטלנטי, שידרה אות מצוקה - 7700 שמעיד על בעיה טכנית, ככל הנראה בגלל תקלה בגלגלי המטוס.

בעקבות התקלה, המטוס, שכבר היה בגובה של 13 אלף רגל, הסתובב ועשה את דרכו חזרה במטרה לנחות בנמל התעופה של מנצ'סטר ולטפל שם בתקלה שנוצרה, אך במשך שעתיים המטוס עשה סיבובים סביב נמל התעופה עד אשר קיבל אישור לנחות. זאת בגלל שהצוות במטוס וגורמי המקצוע על הקרקע לא היו בטוחים בהתחלה שהוא יוכל לנחות בבטחה. 

מסלול המטוס
מסלול המטוס

כך, הטיסה שהמריאה בשעה 10:30 בבוקר נחתה מחדש בבדיוק באותו המקום ממנו המריאה ב-13:12. הנוסעים מתארים שרגעי הנחיתה היו מורטי עצבים.

על המסלול חיכו מכבי אש ואמבולנסים, אך בסופו של דבר הטיסה נחתה ללא נפגעים בנפש או ברכוש. 

דובר מטעם חברת התעופה TUI אמר: "אנחנו מאשרים שטיסה שהיתה בדרכה לכף ורדה חזרה לשדה התעופה של מנצ'סטר עקב בעיה טכנית. המטוס נחת בשעה 13:12 וכל הנוסעים והצוות ירדו בשלום. בטיחות הנוסעים והצוות שלנו היא תמיד בראש סדר העדיפויות במקרים כאלה. אנו ניצור קשר ישירות עם הנוסעים כדי ליידע אותם על זמן היציאה החדשה שלהם בהקדם האפשרי ונציע להם לינה, ארוחות והסעה משדה התעופה וממנו במידת הצורך. אנו רוצים להתנצל בפני כל הלקוחות על אי הנוחות ולהודות להם על הסבלנות וההבנה".