ספינת התעונוגות של Norwegian Cruise Lines נפגעה ליד קרחון האברד (אלסקה) ביום שבת. דובר מטעם החבר אומר שהספינה "נבלעה בערפל סמיך, מה שהגביל את הראות", וזו הסיבה שפגעה במה שחברת השיט מכנה "גראולר" (נוהם באנגלית) - קרחון קטן בגודל של פסנתר כנף.

הנוסע ג'ייסון ניומן מאטלנטה, שהיה על הספינה ששמה נורוויג'ן סאן (Norwegian Sun) מספר על רגע הפגיעה: "באונייה היה רעד חזק אפשר היה להרגיש את המכה. אבל בכל זאת ציינו את המכה כקלה". ניומן אומר שהספינה התקשתה לשוט אל מחוץ למפרץ וכל הדרך לג'ונו (Juneau) שבאלסקה, ונעה במהירות של 10 קמ"ש - הוא עקב אחר המהירות באמצעות אפליקציית טלפון. הספינה ויתרה על הביקור המתוכנן בעיירה סקגווי (Skagway) ביום ראשון והגיעה לג'ונו ביום ראשון בלילה בסביבות השעה 17:00.

לדבריו של ניומן, הנוסעים לא שמעו מהקפטן עד 8:30 בבוקר ביום ראשון, אז אישר שהספינה פגעה בקרחון. הוא הוסיף ואמר שהנוסעים הורשו לצאת מהספינה לחמש שעות ביום ראשון בלילה, אך היו צריכים להישאר בפנים ביום שני: "הם אמרו לנו שהם לא יכולים לקבל את הסמכות לאשר לנו לעזוב את הספינה".

ניומן מספר שחברת השיט ביטלה את כל יום הסיורים לכל מי שהיה על הסיפון. הוא תכנן טיול ג'יפים בבוקר אבל נאלץ לבטל אותו. "אני בטוח שכל מפעילי הטיולים הפסידו הכנסות", הוא אומר.

ספינת התענוגות עגנה ברציף פרנקלין סטריט בג'ונו עד יום שני אחר הצוהריים אז יצאה מהנמל. התחנה הבאה המתוכננת היא בקצ'יקאן (Ketchikan), אך סוכני נמל, סוכנויות שיט ומשמר החופים לא יכלו לאשר שהספינה תיצמד למסלול שלה לאחר התקרית.

דובר חברת Norwegian Cruise Line מסר בעקבות האירוע: "ב- 5 ביוני 2022, במהלך השיט לקרחון האברד באלסקה, הספינה ' נורוויג'יאן סאן'  יצרה מגע עם הקרחון. הספינה הפליגה לג'ונו שבאלסקה להערכת מצב, שם הוחלט כי ההפלגה הנוכחית תקוצר, וההפלגה אשר תוכננה לצאת ב-30 ביוני 2022, תבוטל -  זאת על מנת שניתן יהיה לבצע את התיקונים הנדרשים. הספינה קיבלה את אישור  משמר החופים של ארצות הברית ורשויות ימיות מקומיות אחרות,  להפליג במהירות נמוכה יותר, בחזרה לסיאטל. כל האורחים הנמצאים על גבי הספינה, ירדו בסיאטל  על פי התוכנית המקורית. אנו מתקשרים ישירות עם כל האורחים אשר הושפעו על ידי האירוע. מידע נוסף יסופק בהתאם לצורך."