בשנת 2017, גילברט אוט (Gilbert Ott), בלוגר טיסה אמרקאי ידוע, השיק מבצע מטורף בו הוא שידרג נוסעים שזיהו אותו במטוס, ממחלקת תיירים למחלקת עסקים. המבצע שקיבל בזמנו את השם המתבקש - "תפוס אותי אם תוכל", הפך להצלחה אדירה וכ-40 נוסעים קיבלו במהלכו את השידרוג המיוחל.

מחפשים לאן לטוס? הכנסו למדריך היעדים של mako

כעת, שנתיים אחרי, אוט, שכבר הפך לפרצוף מוכר, מחזיר את המבצע לסיבוב נוסף, רק הפעם בגדול יותר. השנה, כדי "לתפוס" את אוט הנוסעים יהיו צריכים להיות הרבה יותר ממוקדים, כי הוא יעלה על הטיסות השונות כשהוא מחופש. יחד עם זאת, מי שיצליח לזהות אותו וייגש אליו במהלך הטיסה, יוכל לזכות גם באירוח במלונות יוקרה, ארוחות חינם במסעדות יוקרה וכמובן כיסא במחלקת עסקים. האותיות הקטנות: צריך לגשת אליו רק כשהוא על המטוס וכמובן לעשות זאת מהר.

אתמול (א'), אוט עלה על הטיסה הראשונה שלו בין ניו יורק לדובאי. על מנת לדעת על איזה טיסות אוט מתכוון לעלות, צריך לעקוב אחריו באינסטגרם. נכון לעכשיו ידוע שמהלך תקופת המבצע, שימשך עד ה-8 לדצמבר (יום ראשון הבא) הוא יטייל בעיקר ביעדי ארה"ב כמו מיאמי, לוס אנג'לס ובוסטון. בנוסף הוא גם יגיע לערים כמו לונדון. 

"היה נראה לי נחמד לייצר תחרות שמנגישה את המחלקות המתקדמות במטוס גם לאלה שלא יכולים להרשות לעצמם ביום יום", מסביר אוט עאת הסיבה שבגללה התחיל את המבצע לפני שנתיים. "ביקשתי מכמה חברות תעופה שיעזרו לי וכולם התלהבו מהרעיון. מרוב שהתחרות היתה הצלחה, היום כולם מזהים את הפנים שלי ולא מפסיקים לבקש ממני שידרוגים בחינם".