הגשם הכי כבד מזה 75 שנים שטף את דובאי בימים האחרונים וגרם לכך שטיסות רבות, גם מהארץ, בוטלו או נדחו. הדבר גרם לכך שמאות ישראלים שהיו אמורים לטוס דרך האמירות לארץ נתקעו ביעדים שונים, לרבות תאילנד, וכעת שוברים את הראש איך לחזור לארץ.

מאז המלחמה, כשטורקיה יצאה מהתמונה, נמל התעופה של דובאי הפך להיות המבוקש ביותר לטיסות המשך, וישראלים רבים טסים ממנו למזרח. כעת, בגלל בסופה, רבים מהם תקועים במדינות שונות. חברת התעופה אמירייטס, שהיא גם חברת האם של פליי דובאי, כבר התנצלה בפני לקוחותיה על הבלגן שיצר מזג האוויר והודיעה שהיא עושה הכל כדי לנסות לחזור לשגרת הטיסות.

"אני אמורה להתחתן השבוע ואני בלחץ אטומי למצוא טיסה בחזרה לישראל. בינתיים הפנו אותנו לבתי מלון אבל לגבי הטיסות אמרו שזה ייקח כמה ימים", שחזרה אירית. "אני מנסה למצאו טיסות דרך חברות תעופה שונות כדי להגיע ביממה הקרובה לארץ ולסיים את הסידורים לחתונה".

לדברי נוסעים אחרים, הם נאלצו לממן מכיסם את בתי המלון בגלל שלא ניתן היה להשיג את נציגי חברת התעופה בשום דרך. "אנחנו לצערי נבלה את ליל הסדר בבנגקוק. ביטלו לנו את הטיסה ואין שום פתרון חזרה לארץ. לקחנו בית מלון על חשבוננו עד שיחזרו הטיסות לדובאי", סיפר אבי. "היו נוסעים ישראלים שניגשו פיזית למשרדי החברה ומצאו להם פתרון לגבי בתי המלון אבל לא לטיסות לישראל".

ישראלים אחרים מנסים להשיג כרטיסי טיסה בכל מחיר כדי לחזור לארץ, גם במחיר של מסלולי טיסה ארוכים לאירופה, או עם מספר עצירות בדרך. המחירים יכולים להגיע גם ל-1,500 דולר לאדם ואף יותר, בגלל שהביקוש הוא גדול מאוד.

ישראלים אחרים שכבר הצליחו להגיע לדובאי, נתקעו בה לאחר שהטיסות ממנה גם לארץ בוטלו או נדחו. "אנחנו לא רוצים לעשות את ליל הסדר בדובאי. יש לנו ילדים בבית ומשפחה", הסביר איתן. "יש ישראלים רבים בדובאי שתקועים בבתי מלון וזה מייאש".