לא להאמין: אדם שרד בנס טיסת לילה של 12 שעות בתוך החלל אליו מתקפלים הגללים של המטוס. הוא עשה זאת לאחר שהסתנן למטוס מטען שנחת באמסטרדם ביום ראשון בבוקר מדרום אפריקה. מדובר כאמור במקרה נדיר להפליא שבו נוסע סמוי שורד את התנאים המסוכנים בחלק זה של המטוס, שאינו מחומם וחסר בו חמצן, במיוחד לאחר טיסה כה ארוכה.

בתגובה לאירוע החריג, המשטרה הצבאית ההולנדית המלכותית אמרה כי "האיש חש בטוב בהתחשב בנסיבות". הוא פונה לבית החולים אך לא נמסר עדכון נוסף על מצבו.

דובר המשטרה אמר כי האיש נמצא זמן קצר לאחר שמטוס המטען נחת בנמל התעופה סכיפהול באמסטרדם. כשאותו נוסע סמוי נמצא, הוא היה מקורר, אבל הטמפרטורה שלו עלתה במהירות.

שדות תעופה בדרום אפריקה נחשבים לבעלי סיכון גבוה לניסיונות של אזרחים להסתננות למטוסים, ולמרות שחברות תעופה נדרשות לנקוט באמצעי זהירות נוספים, הן לא תמיד מצליחות.

שדה התעופה סכיפהול (צילום:  GeorgiosKostomitsopoulos, shutterstock)
רוב האנשים מגיעים לכאן בדרך הרגילה. שדה התעופה סכיפהול באמסטרדם, הולנד|צילום: GeorgiosKostomitsopoulos, shutterstock

מקרים כמו הסיפור הזה הם לא נדירים, אך לרוב נגמרים בצורה טרגית: בשנת 2019 נפלה גופתו של נוסע סמוי במטוס, שהיה בשלבי נחיתה בנמל התעופה הית'רו. על פי הדיווחים, הגופה נפלה לגן של בית בדרום לונדון, כאשר באותו זמן שכב בה אדם שהשתזף. לפי התחקיר, הנוסע הסמוי טיפס לגלגלי הנחיתה של טיסת קניה איירווייז מניירובי והיה חשוף לטמפרטורות של 60- מעלות.

בשנת 2015, אדם נפל ממטוס בריטיש איירווייז על גג בלוק משרדים בריצ'מונד, מערב לונדון לאחר טיסה של 11 שעות מיוהנסבורג. ראשו של האיש נערף בנפילה ונמצא על ידי המשטרה ביחידת מיזוג אוויר על הגג. אדם שני נמצא מחוסר הכרה בתחתית המטוס, אך מת מספר חודשים לאחר מכן מפציעות שנגרמו במהלך הטיסה.

עם זאת, בנובמבר האחרון, נוסע סמוי שהתחבא במטוס שהגיע מגואטמלה, שרד טיסה של יותר משעתיים בתוך ציוד הנחיתה של מטוס אמריקן איירליינז שעשה את דרכו למיאמי ביום שבת. הנוסע בן ה-26, נותר המום ומבולבל מהחוויה ופונה לבית חולים מקומי להערכה. לאחר שניתנן לו האישור הבריאותי, הוא נעצר על ידי גורמי המכס והגנת הגבולות של ארה"ב.