לימודים וקריירה
תלמיד נדרס (אילוסטרציה: יחסי ציבור, shutterstock)
התביעה ייחסה למורה רשלנות עקב התאונה והוריו של א' תבעו סכום של עד 2.5 מיליון שקל
|
אילוסטרציה: יחסי ציבור, shutterstock

ילד בן שמונה נדרס על ידי מורה מבית הספר ויפוצה בסכום של 700 אלף ש"ח

תלמיד בית ספר יסודי משער הנגב נדרס בדרכו ליום הלימודים, על ידי אחת המורות מבית הספר ונפצע ברגלו. מאז התאונה התלמיד סובל מפוסט טראומה ונאלץ לעבור שיקום אינטנסיבי לרגלו. בפשרה שהושגה בן הצדדים הסכימה חברת הביטוח של המורה לפצות את התלמיד

שמעון איפרגן | לימודים וקריירה mako | פורסם 11:37 06.11.17 

שנה גודל אות

לפני כשבע שנים א' (השם המלא שמור במערכת), תלמיד בבית ספר יסודי מדרום הנגב, עשה את דרכו לבית הספר. בעודו חצה את הכביש במעבר החציה הגיחה לעברו מכונית ופגעה בו. מתברר שהנהגת הפוגעת הייתה מורה בבית הספר בו למד א'.

א', פונה לבית החולים לקבלת טיפול רפואי והרופאים אבחנו שבר ברגלו. לאחר שזו גובסה, הוא עבר שורה של טיפולים פיזיותרפיים כדי לטפל בכאבים ובנפיחות בברכו. במשך חודש ימים א' בן השמונה שהה בבית ונמנע מכל פעילות ספורטיבית.

עקב התאונה א' סבל מפוסט טראומה שהשפיעה על תפקודו: "מאז התאונה אני פוחד לחצות כביש לבד. לצאת מהבית. יש לי סיוטים, חלומות רעים. אני מרטיב. יש לי פחד להישאר לבד", טען א'.

עורך הדין אריאל מישורי (צילום: יחסי ציבור)
עורך הדין אריאל מישורי
|
צילום: יחסי ציבור
בכתב התביעה שהגישו הוריו של א' באמצעות עורכי הדין חגי אסולין ואריאל מישורי נגד המורה וחברת הביטוח שלה לבית משפט השלום בתל אביב, נטען כי נגרמו לא' נזקים נפשיים ופיזיים רבים ושהוא מקבל טיפולים רבים לשקם את רגלו. "מתלמיד מצטיין, ילד מלא בשמחת חיים וללא כל בעיה בריאותית או נפשית, הוא הפך לילד חולני, פגוע גופנית, ונפשית, מדוכא, עצוב ובודד שנזקק לטיפול פסיכיאטרי  אינטנסיבי", נטען בכתב התביעה.

עורך הדין חגי אסולין (צילום: יחסי ציבור)
עורך הדין חגי אסולין
|
צילום: יחסי ציבור
התביעה ייחסה למורה רשלנות עקב התאונה והוריו של א' תבעו סכום של עד 2.5 מיליון שקל.

לאחר שורה של דיונים בין הצדדים החליטה חברת הביטוח של המורה לחתום על הסכם פשרה עם עורכי דינו של א' והסכימה לשלם לו פיצוי של 700 אלף שקל. הוחלט כי הפיצוי ישאר בקרן חיסכון עד שיהיה בן 18.