קטגוריית הדברים שאי אפשר לחיות בלעדיהם גדולה ומגוונת, אפשר למנות בה את החברים שלנו, בני משפחה וחיות מחמד, כאשר לצידם נמצאים בגאון גם מכשירי החשמל הביתיים. כולנו לוקחים אותם כמובנים מאליהם אבל מכשירים כמו תנור, מכונת כביסה, מקרר ומדיח הפכו כבר מזמן לכלים אינסטרומנטליים לחיים של כולנו ואנחנו יכולים להיזכר בקלות כמה חסרי אונים אנחנו מרגישים כאשר אחד או יותר מהם, מפסיקים לפעול.

פעמים רבות מסתבר שהבעיות לא נובעות מתקלות במכשירים אלה מתוך שימוש לא נכון שלנו. הסיבה? לא תמיד אנחנו מבינים מה אומרים לנו האייקונים הנמצאים על גבי המכשירים ובינינו, אנחנו גם קצת מתעצלים לקרוא. במרבית מוצרי החשמל שלנו, בוודאי באלה שנרכשו בשנים האחרונות, האייקונים מסמלים את אותם הדברים בשינויים קטנים בלבד.

ערכנו עבורכם בדיקה של אייקונים (חיוויים) נפוצים במגוון מכשירי חשמל ומה המשמעות שלהם כדי שבפעם הבאה בה תראו אחד מהם דולק, תדעו לפעול בהתאם.

מייבש כביסה

 

 

אייקן זה מלמד שהמייבש פנוי לפעולה אך הייבוש יתבצע במצב של טמפרטורה נמוכה. מתאים במיוחד לבגדים עדינים, במידה ואם אתם לא בטוחים לגבי סוג הייבש שהבגד שלכם דורש עדיף להימנע ופשוט לתלות אותו על החבל.

 

 

טוב, אולי הייתם יכולים לנחש לבד אבל כאשר האייקון הזה מסומן, המייבש ו/או המכונה לא נמצאים במצב שמתאים לעבודה. בחלק מהמותגים דלת המכשיר תהיה נעולה לא תיפתח. 

 

תנור אפייה

 

האייקון נראה טיפה אחרת בכל תנור אבל המשמעות שלו זהה. מדובר על החום שמופק מאחורי המאוורר בגב התנור, החום הזה מפוזר באופן שווה בכל חלקי התנור ומתאים למרבית סוגי המאפים אך בעיקר לעוגיות, קאפקייקס או דברים אחרים שנאפים על מספר מגשים במקביל.

 

 

הפס הארוך של הזיגזג הוא מצב גריל מלא המאפשר לכם לצלות הרבה אוכל בו זמנית. יש גם חיווי של פס זיגזג קצר שאם תבחרו בו כדאי שהאוכל יונח מתחת לחלק שעובד כדי שישחים היטב, אם תבחרו בקו הארוך תוכל לקבל מצב גריל מושלם שמתאים לבישול של טוסטים, צליית בשר וכל מאכל אחר שאתם אוהבים צלוי היטב.

מגוון מכשירי החשמל של המשווקים בישראל יוצרו כך כדי שיהיו ידידותיים לסביבה ככל הניתן. התנורים של אלקטרולוקס למשל, בעלי דירוג אנרגטי גבוה (A) ולכן חסכוניים יותר, עם ביצועים טובים יותר שיעזרו לכם למקסם את חוויית הטעם והמרקם של המאכלים הבריאים. בנוסף, תנורים בעלי נפח גדול וטכנולוגיית SurroundCook מאפשרים בישול ואפיה במספר תבניות בו-זמנית וכך חוסכים בחשמל.

 

מכונת כביסה

 

חובבי פעילויות שטח? כנראה שבארון שלכם יש לא מעט בגדים שעשויים מבדים קצת פחות עדינים (כדי שלא יקרעו) ומצריכים ניקוי מיוחד. תוכנית זאת מתאימה בדיוק לבגדים אלה ואתם תוכלו להכניס אל תוף הכביסה בגדים במשקל של עד 2.5 ק״ג.

 

 

באלקטרולוקס מציעים תוכניות ניקוי שמתאימים גם לפריטים שלרוב לא הייתם מכניסים למכונה, משי למשל. תוכנית זאת מתאימה לפריטי משי ופריטים אחרים מבדים סינתטיים מעורבים שאתם חוששים להרוס.

 

רבים חושבים שצמר ומכונות כביסה לא הולכים יחד אך במכונות רבות, בהם אלה של אקלטרולוקס יש תוכניות המתאימות לצמר, בין אם כזה שנועד למכונה או כזה שמיועד לכביסה ביד וגם לבדים עדינים. בכל מקרה, חשוב לקרוא את הוראות היצרן.

מחקרים מראים כי תעשיית האופנה היא אחת התעשיות אשר גורמות לנזק הסביבתי הרב ביותר ובהתאם לכך רוצים שהבגדים שלכם ישמרו לאורך זמן כדי להפחית רכישה של בגדים חדשים. זאת הסיבה שמכונות ומייבשי הכביסה של אלקטרולוקס נמצאים בדירוג אנרגטי גבוה (A), בעלי תוכניות מיוחדות לטיפול עדין ויסודי בלכלוך וכתמים. ניתן לכבס בגדים בטמפרטורה של 30 מעלות ולחסוך 30 אחוז מצריכת האנרגיה (בהשוואה לכביסה ב-40 מעלות) ועדיין לא לוותר על הניקיון היסודי והרכות של הבגדים. למכונת הכביסה מגוון תוכניות שתורמות להפחתת הצריכה המזיקה כמו SotPlus- פיזור אחיד של מרכך הכביסה ואבקת/ג'ל הכביסה לניקוי יעיל ובגדים רכים יותר.

מדיח

 

 

אייקן זה מגיע לפעמים גם עם סימן של מעלות לצד הסיר. מתאים לסירים, מחבתות, סכו״ם וכלים לא רגישים. השתמשו במצב זה כדי להוריד שאריות של לכלוך עיקש או אחרי מזון עשיר בעמילנים (כמו פירה למשל).

 

 

מצב זה מתאים להדחה של כלים רגישים, כלי פלסטיק וכלים הרגישים לטמפרטורה גבוהה. אם יש ברשותכם כלים שידוע לכם שיהרסו בהדחה בטמפרטורה גבוהה, בחרו במצב זה, כך הם יעברו שטיפה מהירה בטמפרטורה נמוכה (כ-40 מעלות) ולאחר מכן עוד שטיפה בחום של כחמישים מעלות. זה אמנם נשמע הרבה אבל במדיח כמו בחיים עצמם הכול יחסי.

 

 

אם אתם מחפשים תוכנית הדחה שגם מביאה את תוצאות הניקיון הטובות ביותר בחרו באייקון של ECO. כל מה שצריך לעשות הוא להפעיל אותה בערב לפני השינה ולתת לה זמן ממושך לפעול, בבוקר כשתפתחו את המדיח תמצאו כלים נקיים.

מכשירי החשמל של חברת אלקטרולוקס השוודית, מקפידים להיות ידידותיים במיוחד למשתמשים, לכלול פיצ'רים מתקדמים שעוזרים להפחתת פסולת סביבתית, הקטנה צריכת החשמל וכתוצאה מכך גם תרומה לעולם ירוק יותר. החברה יצאה במהלך גלובלי תחת הכותרת Better Living (חיים טובים יותר) שקורא לחיזוק המודעות הירוקה של הצרכנים ובמקביל צמצום תביעת הרגל הפחמנית של החברה, באלקטרולוקס מתחייבים לצמצם את הזיהום עד שנת 2025 והחל משנת 2030 להפוך לחברה שאינה מזהמת כלל.