עמותת "רואים רחוק" מאתרת בני נוער אבודים מהפריפריה ומעניקה להם תחושה של הערכה ומסוגלות. החניכים בעמותה משתתפים בלימודי קולנוע, משחק ואמנות שמאפשרים להם לראות רחוק ובגדול. בוגרים רבים של העמותה שחוגגת 20 שנות עשייה, לוקחים היום חלק בעשייה יצירתית ומופיעים בטלוויזיה ובקולנוע.

אדוארד שפרוכמן, שחקן ובוגר העמותה, היה בעברו חניך, היום הוא בעמדת המורה. "כשאני מגיע ופוגש את הילדים בפעם הראשונה", הוא מספר, "אני רואה את עצמי יושב שם בין הכיסאות. זאת סגירת מעגל, אני הייתי שם ועכשיו אני נותן את הפירות שלי יש לתת".

סלומון צ'קול זכה לאחרונה בפרס היוצר המבטיח בפסטיבל הקולנוע בברלין. בדומה לאדוארד גם הוא בוגר העמותה והיום הוא מלמד את החניכים החדשים. "כשהייתי בכיתה ח' הייתי מחוץ למסגרת, הייתי מבלה את הזמן שלי בחוץ", הוא מספר. "בבית גם היה לי מאוד קשה, ההורים שלנו עשו את כל המאמץ לגדל אותנו הכי טוב, אבל לא תמיד היו שם להבין אותנו. כשאין לך את ההקשבה הזאת אתה מחפש אותה בחוץ. אתה לא רואה את האפשרויות שאתה יכול לעשות. כשאתה מגיע לפרויקט כזה אתה רואה רחוק, אתה באמת יכול לחלום".

החניכים היום במתנ"ס בטח ישמחו לשמוע שאדוארד וסלומון, המורים שלהם למשחק וקולנוע, היו בנעוריהם אבודים ממש כמוהם. "יש לי את האופציה לעבוד ואז להגיע למה שבאמת רציתי", מספרת אנה שוורץ, אחת החניכות. "זה די נתן לי את ההזדמנות להראות מה אני יכולה באמת", מספרת יוליה אסטופצוק. "זה מקום שנוח לי ברמה האישית לבטא את עצמי אחרי שנים שהייתי סגורה בין הקירות בחדר רק עם עצמי", מספרת חרות בלאי. "לא משנה מי אתה, לא משנה מאיפה באת או למה אתה נמשך, מקבלים אותך פה".

*גילוי נאות: עמותת "רואים רחוק" נוסדה על ידי קשת.