לפני יותר משנה, השר גלנט הסעיר את המערכת הפוליטית כשיצא בפומבי נגד המהפכה המשפטית - והערב (רביעי) הוא עשה זאת שוב. בהצהרה חריפה ודרמטית, הוא ביקר בחריפות את תפקודו של ראש הממשלה נתניהו, דרש ממנו לקבל החלטות על "היום שאחרי" - בעימות חזיתי ופומבי חסר תקדים שנשא בעיצומה של המלחמה.

בימין קראו להדיח את גלנט, חבר קבינט המלחמה השר גנץ יצא להגנתו, ורה"מ פרסם סרטון שבו הגיב לביקורת עליו: "אני לא מוכן להחליף חמסטאן בפתסטאן. התנאי הראשון ליום שאחרי הוא לחסל את חמאס ולעשות את זה בלי תירוצים", זאת בהמשך להימנעותו מקבלת החלטה באשר ל"יום שאחרי" בעזה.  

 

 
יו"ר המחנה הממלכתי השר בני גנץ פרסם תגובה ותמך בדבריו של גלנט: "שר הביטחון אומר דברי אמת - אחריותה של הנהגה היא לעשות את הדבר הנכון עבור המדינה, בכל מחיר". 

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' התנגד לתמיכתו של גלנט בחלופה שלטונית לחמאס ברצועה: "אני דורש מראש הממשלה להביא לממשלה באופן מידי החלטה על שלילת כל מעורבות של הרשות הפלסטינית ברצועת עזה ולאחר מכן לדרוש מגלנט לבחור בין מימוש מדיניות הממשלה להחזרת המפתחות". גם השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הצטרף לסמוטריץ', תקף את גלנט ודרש מנתניהו בחשבון ה-X שלו לפטרו: "שר ביטחון כזה חייב להיות מוחלף כדי להשיג את יעדי המלחמה". 

 

 

יו"ר מפלגת הימין הממלכתי גדעון סער תקף את דבריו של גלנט בחשבון ה-X שלו ואמר כי "אין חלופה לחיסול החמאס כגורם שלטוני וצבאי בעזה - משם אנחנו עדיין רחוקים. לא שמענו מגלנט מתי מחזירים את תושבי הצפון לבתיהם". סער עקץ את גלנט וטען כי משרד הביטחון מתרץ מדוע לא הושגו מטרות המלחמה: "תפקיד מערכת הביטחון להוביל להחזרת הבטחון בדרום ובצפון ולא לחפש תירוצים לאי השגת יעדי המלחמה". 

 

ראש האופוזציה יאיר לפיד צייץ בתגובה כי הממשלה איבדה את דרכה וכדי לנצח נדרש ללכת לבחירות: "חיילים נהרגים כל יום בעזה, הקבינט מפורק ולא מתפקד, שרים מפגינים מול ישיבת הממשלה, היחסים עם האמריקנים מתמוטטים, מעמד הביניים קורס, הם איבדו את הצפון. עם הממשלה הזו לא ננצח". 

 

 

יושבת הראש היוצאת של מפלגת העבודה וחברת הכנסת מטעמה, מירב מיכאלי, תמכה בשר הביטחון ותהתה אם האירוע יתגלגל לפיטורין: "שוב גלנט מזהיר את נתניהו מפני ההשלכות ההרסניות של מעשיו, ולביבי זה פחות נעים לשמוע. האם הוא שוב פשוט יפטר אותו?".

 שוב גלנט מזהיר את נתניהו מפני ההשלכות ההרסניות של מעשיו ולביבי זה פחות נעים לשמוע. האם הוא שוב פשוט יפטר אותו?

חבר הכנסת מטעם יש עתיד ולדימיר בליאק גיבה את שר הביטחון וצייץ: "גם יואב גלנט מאשר הערב: נתניהו מסוכן לישראל. בחירות עכשיו". לעומתו, שרת ההתיישבות והמשימות הלאומיות וחברת הכנסת מטעם מפלגת הציונות הדתית, אורית סטרוק, תקפה את גלנט: "ישראל חייבת לשלוט צבאית בעזה! חייבת לכבוש את צפון הרצועה ולהקים שם בסיס צבאי והתיישבות".

חברת הכנסת מטעם מפלגת יש עתיד, מירב כהן, כתבה כי מטרתו של נתניהו בדחיית "היום שאחרי" היא למשוך את המלחמה כדי להרחיק את בוא הבחירות: "התכנסות אינטרסים: סמוטריץ' ובן גביר המשיחיים- רוצים להקים התנחלויות בעזה כדי לקרב את ביאת המשיח, נתניהו כדי למשוך את המלחמה לנצח כדי להרחיק את ביאת הבחירות. את מחיר הדמים, הבידוד, הדשדוש והפגיעה בכלכלה - כולנו משלמים".  

חברת הכנסת מטעם הליכוד טלי גוטליב המשיכה וצייצה טענות הלקוחות מתאוריית קונפירציה שכבר טיפחה בציוצים קודמים: "אדוני רה"מ קח שליטה על תיק הבטחון! כך תדאג שלא מסתירים ממך מידע, שלא חותרים תחתיך ושלא ממנים מינויים לא ראויים בזמן המלחמה - צעד קטן במיטוט הדיפ סטייט שחדר מזמן לצמרת צה"ל".