כתב אישום הוגש היום (ראשון) על ידי פרקליטות המדינה נגד צבאח עבד אל-סאלם הנייה, אחותו של ראש הלשכה המדינית של ארגון הטרור חמאס איסמאעיל הנייה. נגד האחות המתגוררת בישראל הוגש כתב אישום בגין עבירות של גילוי הזדהות עם ארגון טרור והסתה.

צבאח בת 57, נעצרה ביום שני, 1 באפריל לאחר שבמסגרת חקירה משותפת של המחוז הדרומי של משטרת ישראל והשב"כ, פשטו כוחות משטרה ומג"ב על מתחם ביתה בתל שבע שבנגב, בחשד שקיימה קשר עם פעילי חמאס והזדהות עם ארגון הטרור, תוך ביצוע הסתה ותמיכה למעשה טרור בישראל.

מהמשטרה נמסר כי במהלך הפשיטה איתרו הכוחות בביתה מסמכים, מדיה, טלפונים, וכסף מזומן רב שעל פי החשד יועד לטרור, ממצאים הקושרים אותה לטענת המשטרה לביצוע עבירות ביטחוניות חמורות נגד מדינת ישראל.

מכתב האישום, שהגיש עו"ד ציון קינן מפרקליטות מחוז דרום, עולה כי ב-9 באוקטובר שלחה צבאח הניה לעשרות אנשי קשר, ובהם אחיה, הודעות ווטסאפ הכוללות דברי שבח, אהדה ועידוד למעשי חמאס ולחלקו במעשי הזוועה ההמוניים המהווים מעשי טרור.

בין היתר כתבה (בערבית): "הוי אלוהינו יש לנו אחים בך נכנסו לאויב שלנו את הדלת ניצחון לדת שלך ושחרור לאסירים שלנו ויציאה של הנביא שלך מוחמד עליו התפילות, עשה להם סיבות הכוח והיכולת העליונות... ספק להם ממה שיש לך והכוח שלך והניצחון שלך, הוי אלוהים הרחק מאיתנו ומהם כוחו של האויב שלך והאויב שלנו הקנטרני. הוי אלוהים הניצחון ממך זה שהבטחת בו לעבדים שלך המאמינים. הגבירו את הבקשה בוקר שלכן ניצחון מאלוהים והניצחון בקרוב".

למחרת וכן כעבור מספר ימים, שלחה הניה בקבוצות ווטסאפ בהן היא חברה הודעה נוספת: "היי חבר'ה. מי שיכול לשלוח את התפילה הזאת אל כל השמות שנמצאים אצלכם זה משפיע מאוד להשמדת האויב, התפילה הזאת לפעם אחת. הוי אלוהים פזר אותם והפרד ביניהם ועשה את ניהולם בהשמדתם והרוס את בניינם והחלף את מצבם וקרב את סופם וחתוך להם את החיים, ותן להם להיות עסוקים בגופות שלהם וקח אותם לקיחת יקיר שיכול... הוי אלוהים ספור אותם במספר והרוג אותם ואל תשאיר אף אחד מהם הוי אלוהים. הוי אלוהים תעשה בשחיטה שלהם והרחק אותנו מהרוע שלהם הוי אלוה האלות את שמכין את הסיבות. הכן לנו ממצוותנו בריאות יא אלוהים, יא עושק יא עושק יא עושק. יא אדיר, יא אדיר. הם לא יכולים לך. אלוהים תתפלל על מוחמד ועל אומת מוחמד. שלא תעצור אצלך".

להנייה אחיות אחרות המתגוררות בישראל ואין זו הפעם הראשונה שהן נעצרות בשל פעילות הקשורה אליו ואל ארגון הטרור ברצועת עזה. כזכור מאז מעצרה חוסלו שלושה מבניו של איסמעיל הנייה בתקיפה אווירית של צה"ל בעיר עזה, ואיתם שלושה מילדיהם, נכדיו של בכיר חמאס.

הנייה עצמו נפגש בסוף השבוע האחרון עם נשיא טורקיה ארדואן, וישנם דיווחים על אפשרות שהנהגת חמאס ובה הנייה תעבור מקטאר לטורקיה, על רקע מתיחות עליה מדווחים בין ראשי הארגון לבין קטאר, המשמשת בין היתר בניסיונות להגיע לעסקת חטופים.