איחוד האמירויות החליטה לאסור על הטסת רחפנים, ומטוסים קלים, "אולטרלייט" וכדומה בעקבות מתקפות הטילים והמל"טים ששיגרו החותים בתימן בין השאר לאבו דאבי.

הממשל האמירתי הודיע בשבת האחרונה על ההחלטה שצפויה להיות בתוקף לחודש לפחות. "ההחלטה התקבלה בתיאום עם הרשות הכללית לתעופה אזרחית", נמסר.

ענף התעופה הספורטיבית נחשב למפותח באיחוד האמירויות כמו גם הטסה של רחפנים, אולם בשל המצב הביטחוני קיים סיכון שכלי הטיס האלה יזוהו כאיום שיצא מתימן ולכן התקבלה ההחלטה. עוד הדגישו שם כי ההחלטה נוגעת לכלל השטח האווירי של המדינה ולא רק לאזורי הפעילות.

גם בלילה שבין ראשון לשני שוגרו טילים בליסטיים לכיוון איחוד האמירויות אשר יורטו על ידי מערך ההגנה האווירית שם. הבוקר משרד ההגנה פרסם תיעוד של השמדת המשגר על ידי מטוסי קרב אמירתים. זה קורה ימים אחרי מתקפת טילים וחימוש משוטט נרחבת שהביאה למותם של שלושה ולפצועים. בתקיפה זו נרשם יירוט מבצעי ראשון של מערכת THAAD אמריקאית לירוט טילים.

הערכה היא שמתקפות הטילים לעבר המדינה יתגברו. בנוסף חוששים באיחוד שהחותים גם ינסו להפיל כלי טיס צבאיים כבדים כמו מטוסי תובלה ומטוסים אזרחיים. בשל זה נחתמה לאחרונה עסקה עם אלביט הישראלית, לאספקת מערכות DIRCM להגנה מפני טילי כתף ובנוסף מערכות לוחמה.