עדכונים בולטים

21:16 - חיזבאללה מקבל אחריות על השיגור לגליל התחתון וטוען: תקפנו עם רחפנים בסיס צבאי

ארגון הטרור הלבנוני הודיע כי הוא זה ששיגר את הכטב"ם שהתפוצץ ליד צומת גולני, עשרות ק"מ מהגבול עם לבנון. לטענת חיזבאללה, המתקפה כללה "מספר רחפני תקיפה".

20:18 - מטרות חיזבאללה ועמדת השיגור שממנה בוצע המטח למירון: צה"ל ממשיך לתקוף בלבנון

מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו עמדת שיגור של חיזבאללה שממנה בוצע במטח לעבר מירון מוקדם יותר היום במהלכו נורו כ-60 רקטות למרחב. בצה"ל מציינים כי לפני כן, מטוסי קרב תקפו מוקדם מבנה צבאי המשויך לכוח רדואן של חיזבאללה בג'בל רזלן, לצד מבנה צבאי של ארגון הטרור במרחב בליידא שבדרום לבנון.

19:52 - אזעקה בכפר נהר הירדן שבגליל התחתון, כטב"ם התפוצץ ליד צומת גולני

ההתרעה הופעלה בכפר לראשונה מאז 11 באוקטובר. כעבור זמן קצר התברר שמדובר על כטב"ם שהתפוצץ סמוך לצומת גולני. לא ידוע על נפגעים. אם הכטב"ם חדר מלבנון, מדובר במרחק של כמה עשרות קילומטרים מהגבול ובדרך עבר מעל מספר בסיסים צבאיים. בפיקוד העורף הודיעו כי האירוע הסתיים.

19:31 - מת מפצעיו לירון יצחק שנפצע שלשום מפצמ"ר בעזה

שבועיים לפני חתונתו, הצוות הרפואי בבילינסון נאלץ לקבוע את מותו של לירון ז"ל, בן 30 מפתח תקוה, שהיה עובד קבלן במשרד הביטחון.

לירון יצחק ז
לירון יצחק ז"ל וארוסתו אלמוג|צילום: באדיבות המשפחה

18:15 - שר הביטחון גלנט במתקפה על רה"מ נתניהו: "לא מקבל החלטה - סכנה להישגים הצבאיים"

השר ערך מסיבת עיתונאים שבה דרש מראש הממשלה לקבל החלטה על היום שאחרי: "זהו רגע של מבחן לאומי, גם אם הדבר כרוך במחיר פוליטי". לדבריו, הוא דורש דיון בנושא מתחילת המלחמה ולא נענה - והיעדר ההחלטה מעמיד בסכנה הישגים צבאיים ועלול לעלות בדם. לכתבה המלאה

18:05 - קצין בחטיבת הצנחנים נפצע קשה בקרב בצפון רצועת עזה

קצין בגדוד 202, חטיבת הצנחנים, נפצע קשה בהיתקלות עם מחבלים בצפון רצועת עזה. מדובר צה״ל נמסר כי הוא פונה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים ומשפחתו עודכנה. שני לוחמים נוספים נפצעו בינוני.

17:01 - בפעם השלישית היום: צבע אדום בשדרות

אזעקת צבע אדום בשדרות נשמע בשדרות, בפעם השלישית היום. מהעירייה נמסר כי רקטה אחת שוגרה מרצועת עזה, היא לא יורטה ולא נפלה בשטח העיר. בשלב זה לא ידוע על נפגעים בגוף או נזק לרכוש.

16:30 -  צה"ל חושף: רגע יירוט הכטב"מים ששוגרו הלילה מעיראק

במהלך הלילה, מטוסי קרב של חיל האוויר יירטו שני כלי טיס בלתי מאוישים שעשו את דרכם לשטח ישראל מכיוון עיראק, כך עדכן דובר צה"ל. במסגרת משימת הגנת השמיים של חיל האוויר, יורטו השבוע מטרות עוינות רבות על ידי מטוסי קרב ומערכות ההגנה האווירית "פטריוט" ו-"כיפת ברזל".

16:20 - אזעקות הופעלו ביישובים בגליל המערבי

16:00 - הותר לפרסום: אלעד פינגרהוט הוא שסייע לכוחות צה"ל ונפגע מנ"ט של חיזבאללה

אלעד פינגרהוט, גרוש ואב ל-3, הוא הישראלי שסייע אתמול לכוחות צה"ל ונפגע מטיל נ"ט של חיזבאללה. פינגרהוט במקור מאפרת, שכר בשנים האחרונות דירה במצובה שבגליל המערבי. הוריו מתגוררים בסין. שעות אחרי האירוע, בצה"ל אישרו כי חוסל מהאוויר מפקד שטח בכיר של חיזבאללה.

אלעד פינגרהוט שנהרג מפגיעת נ
אלעד פינגרהוט הוא הישראלי שנהרג מאש חיזבאללה

פינגרהוט הגיע אתמול לאדמית למסור לחיילים תרומות ליום העצמאות. בשלב מסוים זיהה פגיעה במרחב, וניסה לברר אם יש דרך לסייע. כתוצאה מהפגיעה חייל צה"ל נפצע בינוני וארבעה חיילים נוספים נפצעו קל. הם פונו לקבלת טיפול רפואי.

12:30 - עם אבטיחים במקום דגלי פלסטין: סטודנטים מפגינים למען הפסקת המלחמה מחוץ לאוניברסיטת תל אביב

המפגינים מניפים שלטים בצורת אבטיח במקום דגלי פלסטין ושלטים שעליהם כתוב: "הפסיקו את רצח העם", "הפסקת אש" ו"יש ילדים ברפיח". מאוניברסיטת תל אביב נמסר: "בהתאם לחוק במדינת ישראל, זכות ההפגנה נתונה לכל אזרח, יהודי או ערבי, ימין או שמאל".

עוד הוסיפו: "אנו נמצאים כעת בעיצומה של מלחמה קשה, שבה לצערנו גם קהילת האוניברסיטה איבדה עשרות רבות מחבריה. אנו קוראים למפגינים מכל הצדדים לגלות אחריות, לשמור על איפוק ולכבד את המגבלות והכללים שהמשטרה קבעה".

12:00 - מטח כבד לכיוון הר מירון

אזעקות בלתי פוסקות נשמעו במרחב והתקבלו דיווחים על נפילות. לפי שעה אין דיווח על נפגעים

10:45 - מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה, נפגש עם משלחת של חמאס בראשות חליל אל-חיה

10:30 - צה"ל החל לפעול בלב ג'באליה, קרבות עצימים מול עשרות חוליות חמושות

מדובר צה"ל נמסר כי הכוחות פועלים בלב הרצועה, בשיתוף חיל האוויר, ומחסלים עשרות מחבלים. באחת מהתקיפות, כלי טיס של חיל האוויר חיסלו את חוליית המחבלים שביצעה ירי למרחב שדרות אתמול. במקביל, נמשכת פעילות אוגדה 162 במזרח רפיח. הלוחמים איתרו מוצב אימונים של חמאס ומתחם המדמה כלים צה"ליים ואמצעי לחימה רבים. 

דגם דמוי טנק שאיתרו כוחות צוות הקרב של חטיבת גבעתי
דגם דמוי טנק שאיתרו כוחות צוות הקרב של חטיבת גבעתי במוצב חמאס

10:00 - אזעקות בשדרות ובעוטף עזה, פגיעה ישירה בבניין

בעיריית שדרות מעדכנים על 2 רקטות ששוגרו לעבר העיר, אחת יורטה ואחת פגעה ישירות בבניין לא מאוכלס. שתי נשים נחבלו בדרכן למרחב המוגן ופונו לבית חולים במצב קל. התרעות נשמעו גם באיבים ובניר עם.

נזקי פגיעה ישירה בשדרות
פגיעה ישירה בשדרות: תיעוד הנזק
נזקי פגיעה ישירה בשדרות
נזקי פגיעה ישירה בשדרות

09:15 - דיווח בפייננשל טיימס: ממשל ביידן דוחק במדינות ערביות לקחת חלק בכוח שמירת שלום ברצועת עזה "ברגע שהמלחמה תסתיים"

לפי הדיווח במצרים, במרוקו ובאיחוד האמירויות שוקלים להסכים למהלך, אך מתנים זאת בהכרה אמריקנית במדינה פלסטינית. סעודיה לעומת זאת סירבה לקחת חלק, והביעה חשש כי הסכמה שלה תצטייר כ"שיתוף פעולה עם ישראל".

09:04 - אזעקות בעוטף עזה

צבע אדום נשמע בשדרות, באיבים וניר עם

09:03 - דיווחים בעזה: כוחות צה"ל נסוגו משכונת זייתון

לאחר פרסום הדיווח, דובר צה"ל אישר כי כוחות צוות הקרב של חטיבת נח"ל סיימו לפעול במרחב זייתון ונערכים לפעולות התקפיות נוספות.

07:03 - צה"ל חיסל מפקד שטח בכיר ביחידת "חזית הדרום" של חיזבאללה

במהלך הלילה כלי טיס של חיל האוויר תקפו במרחב צור וחיסלו את המחבל חסין איברהים מכי, מפקד שטח בכיר בחזית הדרום של ארגון הטרור חיזבאללה. חסין היה אחראי על תכנון והוצאה לפועל של מתווי טרור רבים לעבר העורף הישראלי במהלך הלחימה. מדובר בתקיפה מדויקת, תוך ביצוע מעקב וללא פגיעה בבלתי מעורבים.

06:05 - הותר לפרסום: לוחם בגדוד 75 נפל בקרב בדרום הרצועה

דובר צה"ל התיר לפרסם כי סמל עירא יאיר גיספן, בן 19 מפתח תקווה, לוחם בגדוד 75 עוצבת סער מגולן' - נהרג אתמול בקרב בדרום רצועת עזה.

סמל עירא יאיר גיספן, לוחם בגדוד 75 ז
צילום: דובר צה"ל

00:55 - צה"ל: מטוסי קרב יירטו שני כטב"מים שהיו בדרכם לשטח ישראל מכיוון מזרח

דובר צה"ל עדכן כי מטוסי קרב של חיל האוויר יירטו שני כטב"מים שעשו את דרכם לשטח ישראל מכיוון מזרח. "הכלים לא חצו לשטח הארץ", נמסר מצה"ל.

00:00 - דיווח: חוסין מכי, בכיר בחיזבאללה חוסל בתקיפה בלבנון

דיווח בערוץ אל-חדת' הסעודי: בכיר בארגון הטרור חיזבאללה מהכפר בית יאחון, חוסין מכי, והמאבטח שלו - חוסלו בתקיפה שמיוחסת לישראל, באזור צור.

בכיר חיזבאללה שחוסל בצור - חוסין מכי
בכיר חיזבאללה שחוסל בצור - חוסין מכי

23:37 - האזרח שנהרג היום באדמית אינו תושב הקיבוץ

האזרח הגיע מוקדם יותר היום אל החיילים כדי להביא להם תרומות ליום העצמאות. בשלב מסוים זיהה פגיעה במרחב, ועל הדרך ניסה לברר אם יש דרך לסייע. בארגון חיזבאללה זיהו אותו כאיש צבא ושיגרו טיל מונחה שפגע בו ישירות. גופתו הועברה למכון לרפואה משפטית.

22:37 - בלבנון מדווחים: כטב"ם ישראלי תקף רכב באזור צור 

ראשוני - סיכול ממוקד באזור צור על פי הדיווחים בתקשורת הערבית בוצע ירי של כטב"ם לעבר רכב ליד שכונת רימל במחוז צור. על פי הדיווח: התקיפה בוצעה באמצעות שלושה טילים. בתקשורת הלבנונית מאשרים כי יש שני מחוסלים בתקיפה.

בלבנון מדווחים: כטב
בלבנון מדווחים: כטב"ם ישראלי תקף רכב באזור צור

21:27 - דובר צה"ל תת-אלוף דניאל הגרי: "שלוש אוגדות נלחמות בעזה ב-3 מוקדים שונים - בצפון, במרכז ובדרום הרצועה. כ-100 מחבלים חוסלו ביומיים האחרונים"

21:03 - תיעוד: מחבלים לצד רכבי או"ם - מבצעים ירי במתחם של הארגון אונר"א במזרח רפיח

במהלך פעילות של כוחות חטיבת גבעתי תחת אוגדה 162, מזרחית לרפיח, זוהו מחבלים במתחם הלוגיסטי המרכזי של סוכנות אונר"א לצד רכבי או"ם. בתיעוד ניתן לראות כמה מחבלים בסמוך לרכבי או"ם ובאזור המתחם המחסנים הלוגיסטיים של הארגון, המהווים ציר מרכזי לחלוקת הסיוע מטעמו ברצועה - ומבצעים ירי במתחם של הארגון במזרח רפיח.

בעקבות האירוע החריג, נציגי מתאם פעולות הממשלה בשטחים העבירו לבכירים בקהילה הבין-לאומית את הממצאים שבידי צה"ל וקראו לאו"ם לבצע בירור דחוף של הנושא. בשיחה הזהירו הנציגים על הימצאות המחבלים במרחב, לצד חומרת הסכנה שיש בנוכחות המחבלים במתחם המרכזים הלוגיסטיים למען המשך השמירה על מתקני הארגון.