צה"ל התיר הבוקר (רביעי) לפרסום כי רס"ל טל להט ז"ל, לוחם ביחידת מגלן של חטיבת הקומנדו, בן 21, מכפר סבא, נפל בקרב במרכז הרצועה. הבוקר מוסיף ומדווח צה"ל כי צוות הקרב של חטיבת הקומנדו, שאליו השתייך הלוחם, הצטרף לפשיטה על מטה אונר"א בעיר עזה, המשמש את ארגוני הטרור.

על פי הפרטים הראשונים של צה"ל, להט ז"ל נפל מפגיעת ירי צלף, איום שאיתו מתמודדים הכוחות לאורך המלחמה, לרוב בהצלחה אך לא פעם האיום הזה גובה מחיר כבד, כמו במקרה הזה.

רסל טל להט זל (צילום: דובר צה
רס"ל טל להט ז"ל, בן 21 מכפר סבא, לוחם ביחידת מגלן, חטיבת הקומנדו, נפל בקרב במרכז רצועת עזה|צילום: דובר צה"ל

הפשיטה על מטה אונר"א, שאליה הצטרפו בשעות האחרונות לוחמי הקומנדו והיחידה הרב-ממדית, יצאה אתמול לפועל אחרי מידע מודיעיני שהתקבל בצה"ל, ובנוסף לאחר שהצבא זיהה שהמקום משמש לפיקוד ותיאום תקיפה של חוליות מחבלים מארגוני הטרור הג'יהאד האיסלאמי וחמאס, נגד כוחות צה"ל בגזרה המרכזית ברצועה.

"לאחר שנפתח מעבר מסודר ליציאת אזרחים מהמרחב, הלוחמים פשטו על המבנה, חיסלו מחבלים בקרבות מטווח קצר, עצרו מחבלים נוספים ואיתרו אמצעי לחימה רבים", נמסר הבוקר בהודעת צה"ל על הפעילות. מאוחר יותר דיווחו רשתות ערביות על כרוזים שהטיל צה"ל וקרא לתושבי העיר עזה להתפנות ממנה לכיוון דיר אל-באלח, כי במקום מתנהלת לחימה קשה.

 

הכרוזים בעיר עזה (צילום: מתוך תיעוד שעלה ברשתות החברתיות, שימוש לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים)
הכרוזים שנטען כי פיזר צה"ל בעיר עזה|צילום: מתוך תיעוד שעלה ברשתות החברתיות, שימוש לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים

בנוסף מדווח צה"ל כי במספר תקיפות שהובילו אוגדת עזה ויחידה 414, כלי טיס של חיל האוויר תקפו וחיסלו במרכז הרצועה מספר מחבלים בארגון הטרור חמאס, בהם מחבלים שעסקו בתחום המנהור בארגון ובירי נ"ט לעבר הכוחות הפועלים ברצועה.

במקביל, מדווח הבוקר צה"ל, כי ביממה האחרונה, כוחות אוגדה 98 חיסלו עשרות מחבלים במרחב שג'אעיה והשמידו תוואי מנהרות תת-קרקעיות. "לוחמי צק"ח הצנחנים זיהו עשרה מחבלים מתצפתים על הכוחות מתוך מבנה במרחב, ובתקיפה משולבת מהקרקע מהאוויר הותקף המבנה שבו פעלו המחבלים", נמסר מצה"ל.

כזכור, בשג'אעיה כבר פעלו כוחות בתחילת המלחמה אך צה"ל חזר לשם לאחר שזיהה התארגנות מחודשת של מחבלים במרחב. על פי נתונים שהתיר אתמול הצבא לפרסום כבר חוסלו בפעילות שהחלה לפני כשבועיים חוסלו כבר מעל ל-150 מחבלים ונחשפו 6 מנהרות שחלקן שימשו להתקרבות מחבלים לגדר הגבול. בצה"ל אומרים כי 6 ק"מ של מנהרות כאלו הושמדו במבצע הנוכחי ועוד מספר מנהרות כאלו צפויות להיות מושמדות.

ברפיח, שם בימים האחרונים צה"ל חשף ואטם מנהרה שחצתה לצד המצרי, מעדכנים הבוקר בצבא כי צוותי הקרב של אוגדה 162 חיסלו ביממה האחרונה מספר מחבלים, איתרו אמצעי לחימה והשמידו תשתיות תת-קרקעיות במרחב.

 
פורסם במקור 10.7.2024, 9:42