דובר צה"ל התיר הערב (ראשון) לפרסום את שמם של שני חלל צה"ל: סמ"ר בצלאל צבי קובץ ז"ל וסמ"ר סהר סודאי ז"ל. קובץ בן ה-20 מירושלים, לוחם בגדוד נצח יהודה בחטיבת כפיר, מת מפצעיו לאחר שנפצע קשה בשבוע שעבר בקרב בצפון רצועת עזה. באותו היום בקרב בצפון רצועת עזה הייתה היתקלות עם מחבלים, ונפלו בה סרן ישראל יודקין מכפר חב"ד וסמ"ר אליהו (אלי) חיים אמסלם מרעננה, גם הם לוחמי גדוד נצח יהודה. לאחר הפציעה בשבוע שעבר אושפז קובץ בבית החולים סורוקה ושם נאלצו לקבוע את מותו היום.

בצלאל צבי קובץ ז
בצלאל צבי קובץ ז"ל|צילום: דובר צה"ל

 

סמ"ר סהר סודאי ז"ל, תושב תל אביב, שירת כלוחם בגדוד רותם שבחטיבת גבעתי. הוא נפל היום בקרב בצפון רצועת עזה, והוא בן 20 בנופלו. מצה"ל נמסר: "הודעה נמסרה למשפחתו, צה"ל משתתף בצער המשפחה וימשיך ללוותה". בנוסף הודיע דובר צה"ל כי לוחם במיל' ביחידת לוט"ר אילת שבעוצבת אדום, נפצע קשה בקרב בדרום ברצועת עזה. "הלוחם פונה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים, משפחתו עודכנה".

סהר סודאי ז
סהר סודאי ז"ל|צילום: דובר צה"ל

יוסי לוי, מנכ"ל עמותת נצח יהודה, סיפר על קובץ בשיחה עם N12: "בצלאל הגיע אליי לפני כשנתיים וביקש להצטרף למכינת בצוותא לקראת גיוס צבאי. בשירות הוא התקדם מהר, יצא לפיקוד והפך למפקד כיתה. בשבוע שעבר הוא היה אמור להתחיל את ההכנה לקורס קצינים. הוא לא הספיק ונפצע אנוש בתקרית בצפון רצועת עזה".

"בצלאל היה נער מפוצץ במוטיבציה, חשב תמיד איך להתקדם ואיך להפוך ללוחם מצטיין", הוסיף יוסי. "הוא התגייס לנצח יהודה ומפקדיו מעידים עליו שהוא תמיד היה מגדיל ראש וחושב קדימה. באותו יום שבו הוא נפצע, נפל סגן מפקד הפלוגה שלו סרן ישראל יודקין וקצין נוסף מהפלוגה אליהו אמסלם".  

בצלאל צבי קובץ ז
בצלאל צבי קובץ ז"ל

קובץ ז"ל הספיק להתבשר על נפילתם של מפקדיו ערב לפני התקרית שבה נפצע. "למרות האובדן, בצלאל לא היסס, המשיך להילחם וחתר למגע. לצערנו הוא נפצע אנוש. בימים האחרונים משפחתו הייתה צמודה למיטתו בבית החולים וכך גם עמותת נצח יהודה. הרופאים הבהירו שמצבו לא טוב, לצערנו לא היה לו הרבה סיכוי לנוכח הפציעה הקשה".

חבריו של קובץ הוסיפו בשיחה עם N12: "הוא התגלה כאדם שמוכן לעשות הכול כדי להצליח. זה היה מדהים לראות את זה. בצלאל נראה צעיר לגילו והיה מפתיע לראות עד כמה הוא נחוש להשיג את כל מה שהוא רוצה, גם את מה שהיה נראה בהתחלה כחסר סיכוי. הוא נלחם על השירות הצבאי בנצח יהודה".