פזם
מדים (צילום: דובר צה
צילום: דובר צה"ל

מדי ב' החדשים: האם צה"ל עובר לצבעי הסוואה?

תמונה של חולצת מדים בצבעי הסוואה, עליה פצ'ים וסממנים של חיילי צה"ל רצה ברשת ומעוררת סערה: האם אלה מדי ה-ב' החדשים של צה"ל? בעוד מצה"ל לא הצלחנו לקבל תשובה ברורה, נראה שברשת יש מי שכבר מוחה על צבע המדים החדש: "זה נראה כמו מדי האויב", נכתב בתגובות

פז"ם | פורסם 09:54 11.01.18 

שנה גודל אות

רץ ברשת: האם מדי העבודה של צה"ל בקרוב לא יהיו בצבע ירוק זית? אם להאמין לשמועות שרצות ברשתות החברתיות - כן. בימים האחרונים רצה תמונה בפייסבוק בה מופיעה חולצת מדים בצבעי הסוואה בגוונים חום ואפור שמזכירה את מדי צבא היבשה של ארצות הברית, עליה פצ'ים ודרגות שלא משאירים ספק שמדובר במדים שמיועדים לחיילי צה"ל. 

בצה"ל שוקדים כבר שנים על שדרוג מדי הצבא וכבר בוצעו מספר התאמות שנועדו להקל על הלוחמים בשטח ולספק עבורם מדים נוחים ופרקטיים למגוון הפעילויות שהם מבצעים. רק לפני כחצי שנה פרסם אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה של צה"ל את השדרוגים החדשים בציוד הלוחמים שכלל מדי ב' חדשים, וסט קל יותר, קסדה משופרת וגם כוונות חדשות לנשק. 

בצה"ל לא אישרו ולא הכחישו את השמועות על הצבע החדש של מדי ה-ב', אבל ברשתות החברתיות נראה שלא כל-כך התלהבו מהרעיון: "אני מקווה שזו בדיחה. כי הירוק זית מייצג אותנו יפה כבר שנים וגם יש לצבע משמעות. הדבר החדש הזה נראה כמו המדים של האויב", נכתב באחת התגובות. גולשת אחרת הוסיפה: "זוועה, מגעיל, מכוער והכי גרוע שזה נראה כמו המדים של מדינות ערב".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "בימים אלה מתקיימת עמ״ט במסגרתה נבחנים מדי העבודה החדשים לחיילי צה״ל. 
הדגם טרם סוכם ואושר על ידי הגורמים הרלוונטים בצה״ל".

 

אז מה דעתכם על הצבע החדש (לכאורה) של מדי ה-ב' של צה"ל?