פזם
אילוסטרציה (צילום: פלאש 90 - חן לאופולד)
אילוסטרציה
|
צילום: פלאש 90 - חן לאופולד

שמונה חודשי מאסר לחייל שדקר את חברו

חייל מצטיין שהיה מועמד לצאת לקורס קצינים דקר את חברו בסכין לאחר שזה זרק עליו בקבוק פלסטיק. החייל הורשע בעבירה של תקיפה ונידון לשמונה חודשי מאסר בפועל

שמעון איפרגן | פז"ם | פורסם 17:12 10.01.18 

שנה גודל אות

אילוסטרציה (צילום: פלאש 90 - חן לאופולד)
אילוסטרציה
|
צילום: פלאש 90 - חן לאופולד

אלימות קשה בבסיס: עימות בין שני חיילים הוביל לדקירה ולאיומים בנשק חם. לפני כחצי שנה, חייל בבסיס בצפון הארץ השליך לעבר חברו ליחידה טוראי ס', בקבוק פלסטיק שפגע בראשו. בתגובה, ס' הסתער לעברו של החייל, היכה אותו באגרופיו, חבט בו באמצעות כת הרובה ואף ניסה לדרוך את הנשק. למזלו של החייל, חיילים שהיו במקום הפרידו ביניהם ולקחו מ-ס' את נשקו.

בשלב מסוים השתחרר ס' מאחיזת החיילים, שלף סכין קפיצית מכיסו ודקר את החייל ברגלו שגרמה לו לחתך עמוק. הוא פונה לבית החולים לקבלת טיפול רפואי ואושפז במשך חמישה ימים. לאחר האירוע, החביא ס' את הסכין במחסן האפסנאות בבסיס, על מנת לשבש את החקירה. חוקרי מצ"ח עצרו את ס' ובסיום החקירה איתרו את הסכין. נגד ס' הוגש כתב אישום חמור לבית הדין הצבאי בפיקוד צפון.

ס' נאשם בעבירות של תקיפה שגרמה לחבלה ממשית, שיבוש הליכי משפט והחזקת סכין. במהלך המשפט חתם ס' על הסדר טיעון והודה באישומים נגדו. השופטים ציינו בפסק הדין, שאין צורך להכביר במילים על חומרת מעשיו של הנאשם שכן הוא חתר לפגוע בשלמות גופו של החייל ורק באורח נס האירוע הסתיים בדקירה בלבד. מנגד, השופטים ציינו ש-ס' היה מועמד להשתלב בקורס קצינים ושהאירוע קטע את הקריירה הצבאית שלו והאפשרות להתקדם כמפקד בצבא.

השופטים גזרו על ס' שמונה חודשי מאסר בפועל, עשרה חודשי מאסר על תנאי ותשלום פיצוי של 4,000 ש"ח לחייל הנדקר.