פזם
ציוד הלוחמים הופקר בגשם (צילום: פרטי)
חיילים מייבשים את הציוד שנרטב
|
צילום: פרטי

בושה: ציוד הלוחמים הופקר בשיאה של הסערה

לוחמי גדוד 890 של חטיבת הצנחנים חזרו בשבוע שעבר מתרגיל אינטנסיבי בשטח וגילו שכל הציוד האישי שלהם הופקר ונרטב לחלוטין בסופה. "יש נזק בלתי הפיך לטלפונים, לארנקים בהם היו שטרות שעכשיו אי אפשר לעשות בהם שימוש. זה מראה על חוסר הערכה ודאגה ללוחמים", סיפר לפז"ם אחד הלוחמים. צה"ל בתגובה: "הלוחמים יזכו לפיצוי והתייחסות ממערך הת״ש"

פז"ם | פורסם 11:22 09.01.18 

שנה גודל אות

בשבוע שעבר, בשיאה של המערכת החורפית, יצאו לוחמי גדוד 890 של חטיבת הצנחנים לתרגיל גדודי שכלל אימונים אינטנסיביים ולינה בשטח. כנהוג בתרגילים מסוג זה, את הציוד האישי שכולל טלפונים, ארנקים, בגדים להחלפה, מצעים וכו', השאירו הלוחמים מאחור – בבסיס בית ליד.

בסיום התרגיל, חזרו הלוחמים לבסיס והופתעו לגלות שכל הציוד האישי שלהם הופקר ונרטב לחלוטין כתוצאה מהגשם הכבד שירד באזור. "אנחנו לוחמים שבאים ונותנים מעצמם למדינה ובתמורה מקבלים יחס שגם לכלב לא מגיע לקבל. רצינו להתקלח אחרי שבוע שטח אינטנסיבי וזה היה בלתי אפשרי כי כל הבגדים האישיים שלנו היו סחוטים במים. אחרי שבוע כמעט בלי שינה, אפילו לא יכולנו ללכת לישון, כי המצעים שלנו נרטבו. זה לא יחס שאמורים לקבל חיילים בצבא ובטח שלא לוחמים", סיפר לוחם בגדוד.

החיילים מספרים שמי שהיה אמון על שמירת הציוד הם חיילי המערך הלוגיסטי של הגדוד. "זה מראה על חוסר הערכה ודאגה ללוחמים. השמירה על הציוד הייתה אמורה להתבצע על ידי הרס"פים והמערך הלוגיסטי. במקום זה, הם השאירו את הציוד בלי מחסה מהגשם. יש נזק בלתי הפיך לטלפונים, לארנקים בהם היו שטרות שעכשיו אי אפשר לעשות בהם שימוש. לא ביקשנו הרבה, רק שיתייחסו לציוד שלנו בכבוד ושהדברים האישיים שלנו ישארו יבשים".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "בעקבות מזג האוויר בשבוע שעבר נרטב ציודם האישי של חלק מלוחמי הגדוד. לאחר המקרה, סופקו מדי ב׳, ציוד יבש וציוד לינה ללוחמים. נדגיש כי כלל הלוחמים אשר ציודם האישי ניזוק יזכו לפיצוי והתייחסות ממערך הת״ש על פי הנהלים".